Friday recommendations - It's okay, that's love

Už od minulého týždňa som mala dilemu, ktorý seriál vybrať na recenziu tento týždeň. Nakoniec som sa rozhodla pre It's okay, that's love.
Je to séria, ktorá vám ponúkne dostatok všetkého.. Výnimočného príbehu v ktorom nechýba jeden obrovský plot twist, dobrého obsadenia a v neposlednom rade veľmi vhodne vybranej hudby.

Je to už nejaký ten piatok, čo som IOTL videla. Myslím, že som to sledovala približne v tomto ročnom období minulý rok.. Teda niekedy pred letom. Nešla som do toho s veľkým očakávaním. Predtým som toho totiž od Gong Hyo Jin a Zo In Sunga veľa nevidela (dokonca ani Kwang Sooa som nepoznala.. To bolo ešte to moje obdobie pred Running Manom) a zdá sa mi, že som si nestihla prečítať ani plot.

http://37.media.tumblr.com/a2bd1859c61d9a0db5c5d1aaa0fa26ee/tumblr_n9l0yeGm3m1tzttzuo1_500.gif

Jang Jae Yeol je autor bestsellerových mystery románov a okrem toho aj DJ v miestnom rádiu. Je hravý, trochu arogantný a trpí čímsi, čo sa volá obsedantná neuróza. Ji Hae Soo je ambiciózna psychiatrička, veľmi súcitná voči svojim pacientom. Má však negatívny prístup k láske a vzťahom v jej osobnom živote. Keď sa Jae Yeol a Hae Soo stretnú, okamžite narazia na spory medzi ich silnými osobnosťami a obaja sa odmietajú podvoliť voči tomu druhému. Pomaly však začnú meniť názor a vzájomne si pomáhajú liečiť staré rany. To však ešte obaja netušia, čo je pred nimi.Aj ak ste už nejaké kórejské seriály videli, toto bude pre vás niečo úplne nové. Plot je nepredvídateľný a prekvapivý každou epizódou a ako som sa niekde dočítala, citujem "This show will ruin you for whatever drama you watch next, but only in the grandest of ways.". Od prvej epizódy nasadnete na horskú dráhu počas ktorej sa občas ocitnete dole hlavou a inokedy zase so slzami v očiach. No zaručujem, že nohami na zemi pristanete až keď bude po všetkom a vy vypnete poslednú epizódu. 

“It’s everyone’s first time in this life, so it’s inevitable that we aren’t perfect, and that’s why we are pitiable, and that’s why we can make some mistakes…” - Young Jin 

https://38.media.tumblr.com/0f5392568397f4110dc574442694a250/tumblr_n8hiqv11tg1tb7aqpo1_500.gif

Seriály, ktoré nemajú hĺbku sú väčšinou len stratou času. Čo je na tom, že sa na nich na pár sekúnd zasmejete, keď si z nich nič neodnesiete? Je pravda, že už som videla veľa seriálov, ktorým tento rozmer chýbal, no keď som premýšlala nad tým o ktorom seriáli by som mala napísať recenziu, ani jeden z nich mi nenapadol. It's okay, that's love je plný úžasných myšlienok a rozoberá množstvo psychických problémov s akými sa môžete stretnúť vy aj hocikto vo vašej blízkosti. 
Keď som začala písať tento článok, preklikala som sa k recenzii jedného dievčaťa, ktorej bola diaknostikovaná bipolárna porucha, čo je dosť závažné duševné ochorenie. Písala o tom, ako v nej tento seriál zarezonoval a dokázala sa s ním dokonale stotožniť.. Myslím, že by tvorcov niečo také neskutočne hrialo pri srdci, keďže aj mňa to dosť zobralo. 

Up until now, I've always only asked how others feel and have said numerous goodbyes to them, but for myself, I haven't once done the same for myself. Tonight, I also suggest you to, instead of others, ask yourself, "Are you really okay?" Check on yourself like this and do a warm "good night" to yourself. I wish you'd all do this. So, tonight as well, good night, Jang Jae Yeol 

Rada by som povedala viac a podala svoj názor na mnoho ďalších vecí, no je to nemožné bez toho, aby som prezradila nejaký dôležitý zvrat v deji.
Prejdem teda k obsadeniu, ktoré si nedokážem vynachváliť. Gong Hyo Jin je jedna z mála herečiek, ktorá dostáva za úlohy relatívne silné ženské postavy. Tak to bolo v The Producers a svojim spôsobom aj v Master's Sun. Ji Hye Soo stvárnila veľmi presvedčivo. 
Zo In Sung síce nepatrí k mojim najobľúbenejším hercom, ale pri Gong Hyo Jin mi nijako neprekážal.
Vedľajšie postavy boli však hotový jackpot. Kwang Soo v roli slobodného chalana, ktorý trpí Tourettovým syndrómom, Sung Dong Il (otecko z Reply) ako Hye Sooin starší kolega a Do Kyung Soo ako Han Kang Woo.. Všetkých troch mám neskutočne rada z rôznych dôvodov a ich prítomnosť vo vedľajších rolách pre mňa posúva tento seriál o jednu triedu vyššie. 

https://www.dramafever.com/st/news/images/ep2_Soo_Kwang_handshake.gif 

Hudba ako som už spomínala nadpriemerná. Prekvapivo seriál použil veľa OST v angličtine - dokonca od interprétov, ktorých mám vážne rada..


Seriál má 16 epizód v tradičnej dĺžke, čo je asi tých 60 minút.
Je veľmi ťažké nájsť niečo, čo by som mu mohla vytknúť. Myslím, že ma práve naopak takmer každou epizódou príjemne prekvapoval (možno okrem malých, nepodstatných detailov). Jediný zlý dojem, ktorý som si zo seriálu odniesla bol ten, že krátko pred koncom sa dej trochu tiahol, čo však mohlo byť spôsobené tým, že som ho maratónovala. Nič to ale nemení na tom, že som s ním nedokázala prestať až do konca.

Tak a na záver.. Prečo a kedy by ste si It's okay that's love mali pozrieť?
Ak sa zaujímate o duševné a psychické poruchy, poprípade sami s nejakou bojujete, chcete vidieť niečo, čo má v sebe trochu romantiky alebo len zachytáva skupinku priateľov, ktorí sa majú radi a "nenávidia" zároveň, ste fanúšikom EXO, série Reply, alebo máte radi variety show Running Man (Zvlášť Lee Kwang Sooa)... V tom prípade na Vás tento seriál čaká.

Môj obľúbený citát

To me all loves are first loves. - Jang Jae Yeol

Budem rada ak sa v komentároch vyjadríte, či Vás seriál nejakým spôsobom zaujal. Ak áno, čím? Poprípade ste ho už videli? 

Komentáre

  1. Velmi pěkně shrnuté dojmy a je to evidentně jedna z těch sérií, na kterých se shodneme. Pokud si dobře vzpomínám, tahle dorama hodně bavila, ať to byla psychologická stránka příběhu, tak i ta humorná. Dobře se jim tyto dvě věci podařilo skloubit a díky této doramě, jsem si i hodně oblíbila oba hlavní herce. :) Souhlasím i s tím, že se konec lehce táhl a to jsem seriál ani nemaratonovala, jelikož jsem ho tehdy sledovala s každým novým dílem a na konci se to trochu zadrhávala, i přestože to nebylo natolik markantní, aby to kazilo celkový dojem! I já bych tuto doramu jedině doporučila! :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky