Currently watching - Beautiful Gong Shim, Mirror of the Witch


Prečo by som dopozerávala tých 20 rozpozeraných seriálov keď môžem začaťpozerať nové?
Neviem.. Sama neviem prečo si to robím. Nie som ten typ, čo by mal potrebu pozerať všetky vychádzajúce seriály, no napriek tomu, že tieto dva som pôvodne chcela vynechať som sa k nim zhodou okolností dostala. A neľutujem. Ani trochu. Stačili mi prvé 4 epizódy, no už teraz si ma veľmi získali a rozhodla som sa Vám ich doporučiť.


Začnem Beautiful Gong Shim/Dear fair lady Gong Shim/Pretty ugly.
Z názvov som videla použité už všetky tri, takže neviem, ktorý je oficiálny.
Beautiful Gong Shim je ľahká romantická komédia, nad ktorou nemusíte veľmi premýšľať no rozhodne Vás pobaví... Viac ako by ste čakali.

https://www.dramafever.com/st/img/nowplay/4917_BeautifulGongShim_Nowplay_Small.jpg 


Šla som do nej len vďaka kamarátkinmu odporúčaniu a aj to len s rezervou. Odrádzal ma hlavný predstaviteľ Nam Goong Min. Nie preto, že by som ho ako herca nemala rada... To nie. Lenže ak ste videli jeho seriály za posledné dva roky, tak asi viete, že hral len masových vrahov, psychopatov a masochistov. Je to vážne geniálny herec, pretože ich dokázal zahrať tak uveriteľne, že vám z jeho postavy bolo až zle. Tak uveriteľne, že keď som zistila, že bude hrať v Beautiful Gong Shim normálneho nevraždiaceho človeka, povedala som si, že mu to nebudem veriť a radšej to vynechám. Som rada, že som tak neurobila. Myslím, že jeho predchádzajúce role tomuto seriálu neskutočne pridali na hodnote. Prečo? Nuž, hoci tu nevraždí, ani tu nie je normálny.
Ženskou predstaviteľkou je Min Ah z Girl's day. Popravde, predtým som ju poznala len z Running Mana. Girl's day vôbec nepočúvam a keď som si prvýkrát prečítala jej meno, vôbec som si ju nevedela vybaviť. Už teraz ale viem, že na ňu po tomto seriáli nezabudnem. Gong Shim stvárňuje geniálne. Hereckým štýlom mi dokonca trochu pripomína Jung Eun Ji z A Pink. Jediné, čo mi nesedí je, že Gong Shim v podstate nemá vynikať svojim vzhľadom a má byť vyslovene trochu škaredá, kdežto ja žasnem nad tým aká je nádherná či už má na hlave parochňu alebo igelitku.
Hlavné obsadenie teda 10/10.

Plot znie na prvý pohľad trochu otrepane. Ako keby som niečo také už videla, aj keď si momentálne neviem vybaviť názov. No je za ním trochu viac, ako dokáže sám povedať.

http://www.hancinema.net/photos/photo723588.jpg 

V podstate je to o dvoch sestrách. Tá staršia - Gong Mi, má odjakživa všetkú pozornosť ľudí vrátane krásneho vzhľadu po mame, inteligencie a dobre platenej práce. Gong Shim má naopak tvár po ockovi, je trochu "tupá" a jej rodičia ju vždy stavali na druhé miesto. Obe sa zamotajú s dvomi mužmi, ktorí majú zdá sa spoločnú minulosť.


Po štyroch epizódach nedokážem zhodnotiť všetko. Viem len toľko, že si Vás najviac získa jeho komediálna zložka. Tú majú na starosti hlavní predstavitelia Gong Shim a Dan Tae.
Scény ako "Zabudla si si vlasy" alebo "Padla mi zmrzlina. Dúfam, že sa nikto nepozerá." boli na nezaplatenie.


Beautiful Gong Shim vychádza v soboty a nedele a okrem kissasian to nájdete aj na viki.com

No a potom je tu Mirror of the witch. Od Gong Shim žánrovo dosť odlišné. Nielen preto, že je to historické ale nájdete tu aj úplne iný humor. Mimochodom, odporúčam sledovať na viki aj so zapnutými komentármi. Neskutočne som sa vďaka nim nasmiala.

https://www.dramafever.com/st/img/nowplay/4889_MirrorOfTheWitch_Nowplay_Small.jpg

Takisto som to pôvodne pozerať nechcela, ale posledné dni som mala viac voľna kvôli maturitám a chcela som vidieť niečo historické. To som ešte netušila, čo ma čaká. Celé je to dosť temné a rozprávkové zároveň. Smiať sa budete na miestach, kedy by ste to nečakali.. Spomenula by som jednu konkrétnu scénu, ale ak to vytrhnem z kontextu, stratí to vtipnosť.

V hlavných úlohách Yoon Si Yoon - pre mňa stále Enrique, a Kim Sae Ron. Jej obsadenie som zo začiatku spochybňovala. Naposledy som ju videla v High School Love On ale tam pôsobila dosť neisto. Po 4 epizódach však môžem skonštatovať, že sa herecky posunula vyššie.
Navyše je medzi nimi dvomi asi 15 ročný rozdiel. Tento rok je to v kórejských seriáloch asi nejaký trend alebo čo. Tu mi to ale vadí najmenej, pretože Sae Ron vyzerá tak na 20 a Yoon Si Yoon na 25 maximálne. Obom role veľmi sadli.
Musím zmieniť aj Choi Sung Wona, ktorého si väčšina ľudí pamätá ako Deok Seoninho brata z Reply. Hral tu dosť dôležitú rolu, no údajne sa počas natáčania zranil a zistil, že sa mu to nehojí tak ako by to bolo zdravé. Začiatkom mája mu potom zistilu akútnu leukémiu a tak sa natáčanie rozhodol opustiť a sústrediť sa na liečbu. Bolo oznámené, že to zachytili celkom v skorých štádiách a je veľká šanca, že sa dostane z najhoršieho na napriek tomu musíme veriť v jeho uzdravenie. Hwaiting Choi Sung Won!

Príbeh je o mladom mužovi Heo Junovi a Yeon Hee, ktorá sa narodila ako princezná ale stala sa z nej čarodejnica. 
Yeon Heena matka - kráľovná Shim bola neplodná. Navštívila šamanku, aby jej pomohla počať. Vďaka jej čiernej mágii sa jej nakoniec narodili dvojičky - chlapec a dievča. Na dievča - Yeon Hee bola ale uvalená kliatba a šamanka sa rozhodla zabiť ju. Yeon Hee bola ale nakoniec zachránená a pre jej vlastné dobro ukrytá hlboko v lese, kde stretla Heo Juna.

http://66.media.tumblr.com/653fc4e9f0dd3f9f117d3126ca36d30d/tumblr_o6k031Bwck1ucmkkzo2_500.gif

V komentároch to dejovo dosť porovnávali s Moon Embracing the Sun. Svojim spôsobom im dávam za pravdu. Boli tam určité podobnosti so šamankou, ale celkovo to budí úplne iný dojem. Mňa si Moon Embracing the Sun rozhodne tak skoro nezískalo. Niektorí dokonca vraveli, že je to trochu ako Na vlásku, čo sa týka Yeon Heeinho väznenia v lese. 

Mirror of the Witch vychádza v piatky a soboty.


"Vaša Výsosť, prosím, zaujmite polohu lietajúcej čajky nad oceánom." (pochopíte až keď uvidíte)

Toľko moje odporúčania na máj 2016. Tento týždeň má začať vychádzať aj Lucky Romance, od čoho mám dosť veľké očakávania. Pôvodne som tento článok chcela vydať až po zhliadnutí prvých 2 epizód ale viem, že potom by som nato nemala čas.
Tak ako? Sledujete niektorý z nich alebo sa chystáte sledovať? Dajte mi vedieť dole v komentároch.

Komentáre

  1. Veliké díky za oba tipy! :D Je to docela vtipné, ale dost ses mi trefila do aktuálních chutí - ať už to byla nenáročná romance a něco s historickým nádech. :D Jsem sama dost zvědavá, jak se mi to bude líbit. :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Nie je začo. Teraz by som do zoznamu pridala aj Another Oh Hae Young, ale to rozhodne neodporúčam pozerať niekomu, pokiaľ nevýjdu všetky epizódy. Také nákazlivé to je.

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky