Desivo chytľavé kórejské pesničky

Zo začiatku sa mi kórejská hudba veľmi nepáčila. Často som pozerávala program Asiatics na Music Channel, kde asi hodinu púšťali ázijské pesničky. Netrpezlivo som čakala, kedy zahrajú niečo japonské, no oni dookola hrali len kpop. Väčšina videoklipov vyzerala divne a prišlo mi, že celá pesnička je iba o jednej časti opakujúcej sa stále dokola. Potom sa ale vo mne niečo zmenilo a keďže sa mi po pozeraní seriálov začal páčiť ich jazyk, pristihla som sa pri tom, ako si ich vychutnávam. Chytľavé refrény sa mi zaryli do hlavy, videoklipy prestali byť také divné a keď som začala spoznávať aj ľudí, ktorí sa pohybovali v nich, kpop ma úplne posadol.

http://45.media.tumblr.com/ad6949984fe1cd684553873bd2ef7f8e/tumblr_nojxudEqry1qzvyb2o1_500.gif 
(Oh.. Ako si ja len prajem, aby Zion T sedel v mojej chladničke.)

Pripravila som taký krátky zoznam pesničiek, ktoré ja považujem za najchytľavejšie a o ktorých si myslím, že by sa mohli páčiť aj niekomu, kto o kpope nič nevie. Spravte si chvíľku času, nemyslite na to, čo všetko dnes ešte musíte stihnúť a pustite si pár z nich. Pre ideálny zážitok aj s videoklipmi.. (Mala som trochu problém s pridávaním videí do článku, takže nie všetko je to z oficiálnych kanálov a nie všetko je to aj s videoklipmi, začo sa ospravedlňujem. Vždy si to ale môžete dodatočne vyhľadať sami.) A nezabudnite mi do komentárov napísať Váš názor.

(Nie všetko, čo sa v článku nachádza je typický kpop. Nájdete tu aj R&B, Hip Hop, soul, rock a ďalšie žánre.)Začnem skupinou, ktorú stále chápem ako tú, čo ma do kpopu dostala - BIGBANG. Vybrala som od nich pesničku LOSER. Vlastne ani neviem prečo. Je tak veľa pesničiek, ktoré od nich milujem, no v momente, keď som sa musela rozhodnúť mi napadla ona. Dosť pravdepodobne je to textom, ktorý sa ma dosť dotkol.


At some point
I started looking at the ground more than the sky
It’s hard even to breathe
I hold out my hand
But no one holds it
I’m a
Loser, loner
A coward who pretends to be tough...

Potom je tu ZION T. Interprét s neskutočne ukľudňujúcim hlasom a úprimnými textami. Jeho pesničky sú chytľavé iným spôsobom... Tak ako EAT je niečo, čo si vás raz získa a nepustí.


When you’re hungry
Take this song out like a morning apple and eat it
Even if you’re tired, make sure you eat breakfast and lunch
Then you’ll sleep better later at night

AKMU je súrodenecká dvojica pod YG Entertainment. Soo Hyun aj Chan Hyuk majú obaja veľmi výnimočné hlasy a spolu tvoria skvelú hudbu. Pred pár dňami im vyšiel už ich druhý album. 200% je prvá pesnička, ktorú som od nich počula. Text nič moc, ale hudba skvelá.
Úprimne, G-FRIEND mi veľmi sympatické nie sú. No táto pesnička ma poslednou dobou akosi posadla. Je to niečo, čo by mi bolo trápne pustiť si tak nahlas, aby to počuli ľudia, ktorí sedia v autobuse v mojej blízkosti a určite by som to nepúšťala niekomu ako príklad kpopu, no je to desivo chytľavé. GLASS BEAD.A potom tu je moja srdcovka.. LEE JUCK - DON'T WORRY, MY DEAR. Pôvodne je to pesnička od skupiny DEOLGUKHWA, ale bola prespievaná Lee Juckom ako soundtrack ku seriálu Reply 1988. Myslím, že všetci, čo ho videli pri nej minimálne raz vyronili nejakú tú symbolickú slzu. Mňa dojme takmer vždy, keď ju počujem. Nie je to len skvelým textom, ale aj silným emotívnym Lee Juckovým podaním.


My dear, don’t worry about anything
Let’s sing together
Bury all the painful memories
Deep inside your heart
All things past is in the past
They all have a meaning
Sing to the one who left
Say that you loved without regrets
GARY v spolupráci s MIWOO sa na jeho poslednom albume postarali o jednu z mojich najobľúbenejších pesničiek od neho vôbec. Opäť veľkú úlohu zohráva aj text. GET SOME AIR.


Go get some air
Somewhere no one comes
So what if you look a little down
You won’t be the only one
Sometimes, lonely lonely lonely
Sometimes, lonely lonely lonely
Go get some air
Somewhere no one comes
 Pamätám si, že som mala zimomriavky, keď som túto pesničku prvýkrát počula. AILEE svojim hlasom dokáže hravo prejsť po niekoľkých oktávach a hoci toto takisto nie je niečo, čo by som púšťala kamarátom ako vážne dobrú kórejskú pesničku, stále ju mám veľmi rada. I WILL SHOW YOU.Čo by to bol za zoznam, keby v ňom nie je GD a BIGBANG minimálne dvakrát. Nemôžem vynechať pesničku THAT XX. Je to niečo, čo vám nezovšednie ani po mnohých počutiach. Pokračujem s pre mňa novoobjavenou skupinou HYUKOH. Oh Hyuka som už síce pred tým zaregistrovala kvôli jeho soundtracku v Reply 1988, no potom ako som videla Infinity Challenge summer festival som sa dostala aj k ich ďalšej hudbe a bola som očarená. Tu je zatiaľ moja obľúbená WI ING WI ING.A nakoniec pesnička, ktorá ma inšpirovala k napísaniu tohoto článku. Vznikla zo spolupráce Soo Hyun z AKMU a speváčky Lee Hi. HI SOO HYUN teda v spolupráce s BOBBYM vydali svoju prvú pesničku - I'M DIFFERENT.


Tento zoznam je tak strašne nekompletný, až som ho ani nechcela vydať. Je totiž absolútne nemožné skresať tie najchytľavejšie pesničky do tak krátkeho článku. Chýba mi tu toho toľko od H.O.T - Candy až po niečo ako EXO - Transformer. Napriek tomu si ale myslím, že by vás tu niečo zaujať mohlo. A teším sa na vaše reakcie v komentároch. Poprípade ma potešia nejaké vaše zoznamy tých najchytľavejších pesničiek.

Komentáre

 1. Mám dojem, že jsem song Loser od Big Bang nikdy neslyšela celý. :D Nezní to špatně, ale mám od nich radši jiné písničky. Ani písnička od ZION T. mi nic neříká, ale aspoň AKMU znám. :D Znám je už od doby, kdy byli v KPOPSTAR a tehdy jsem od nich slyšela Crescendo a dost se mi zalíbila. Co se třeba Ailee týče, tak tu jsem si taky hodně oblíbila a i písnička I will show you se mi hodně líbí! Haha a ten klip k té poslední písničce byl dost vtipný! :D Mám dojem, že jsem spolupráci Lee Hi a slečny z AKMU postřehla, ale písničku neslyšela. Nakonec nezněla ale vůbec špatně. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. LEE JUCK - DON'T WORRY, MY DEAR
  HYUKOH - WI ING WI ING
  úplne najlepšie!!! :)
  -Kamka

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Fajn výber. :)
  Aj keď... musím sa priznať, že mne osobne sa Akmu nepáčia xD ich štýl mi nesedí vôbec. :(

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Takže, Domča presťahovaná? :D Ach, bože, už som tak dávno nič nepísala! *tréma :D* Takže dnes som si krásne odmaturovala a už sedím za počítačom ako blázon. Kukám, že si bola na animeshow! Museli sme sa vidieť! Aj ja bola na prednáške o steampunku :D (tej červenovlásky :D) ale na fotke asi nemáš moju hlavu :D No možno ma niekde na fotke máš :P Ach, a to bola taká dobrá príležitosť pokecať. Budúci rok už asi pôjdeme s partiou do Česka na animefest. Animeshow je super, no mierne to celé upadá. Aspoň mne to tak príde... Bola si aj inde? Slavcon napr? Pôjdeš na Istrocon? len tak informačne, zatiaľ sa nechystá návrat, popíšem niečo na nečisto, upravím ich, nazbieram a keď budem mať poriadnu zásobu článkov pre prípad núdze, som zas s vami :P

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Neverím vlastným očiam. Vážne som už ani nedúfala, že kliknem na tvoj blog a bude tam nový článok. Nieto ešte, že si tu od teba nájdem komentár. Som neskutočne rada, že si späť. A gratulujem k maturite.

   Neverím.. to sme akože vážne boli na tej istej prednáške a neboli si toho vedomé? Ja sa zatiaľ na animefest nechystám. Na animeshow som predsa len bola prvýkrát, takže absolútne nedokážem posúdiť, či to tam upadá alebo nie. Chcem sa tam ešte párkrát vrátiť a potom uvidím. Na Istrocon sa zatiaľ tiež nechystám..

   Ale žasnem nad týmto celým... Už sa teším na tvoje nové články.

   Odstrániť
  2. Hihi! To je moja špecialita, objaviť sa, keď už ma nik nečaká! :D Ďakujem krásne. Ja si to pekne budem ešte opakovať aj budúci rok (bilingva :D) Toto bola ako taká generálka :D Ja tomu tiež nemôžem uveriť, boli sme si na dosah ruky a nevedeli o sebe... Hrôza :D Istrocon by som na tvojom mieste skúsila, je taký voľnejší ako Animeshow a zväčša tak aj tak býva veľa anime prednášok :D niekedy lepšie než na samotnej animeshow... :D a ja som už bola takto viackrát, ešte si pamätám aj staré priestory... Dokonca by som povedala, že za všetky tie festy, tento bol práve z tých poslabších. No tu vždycky aj slabší je stále dokonalý :P

   Odstrániť
  3. Mala by si hodiť viac fotiek z animeshow :P by som ti aspoň povedala: "Toto je moja hlava!" :D

   Odstrániť
  4. Dobre vedieť. Pouvažujem o tom a kto vie? Možno sa na niektorom ročníku uvidíme.. Rada by som ich pridala viac, ale ani ja už veľa z nich nemám a aj tak sme veľa nefotili. Len tak, aby sme mohli zopár pridať na blog.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky