Friday recommendations - I remember you

Verím, že mi bude odpustené, že vydávam Friday recommendations v sobotu. Včera som skrátka na písanie nemala chuť a ani by som to nestíhala.

Poďme teda k recenzii. Vybrala som si seriál, ktorý vychádzal cez leto minulého roku. Veľmi dobre si pamätám, aká posadnutá som ním bola. Aj pri tých najlepších sériách sa často stáva, že veľké nadšenie, ktoré zo začiatku máte neskôr opadne a posledných pár epizód ťaháte len z povinnosti. U I remember you to bolo tak trochu naopak. Malo to slabší začiatok no až do konca sa to stupňovalo a podľa mňa to malo jeden z najlepších koncov, aký si za poslednú dobu pamätám.
Hoci sa pri kórejských sériách len málokedy dočkáte druhej série (a keď áno, väčšinou s tou prvou zdieľajú len názov a myšlienku), tu som verila a stále verím (úplne zbytočne, ale nekazte mi to), že by sa mohol stať zázrak a natočili by pokračovanie. Je to veľmi nepravdepodobné, keďže takéto veci zvyknú vyhlásiť skoro a k tomu všetkému sa Seo In Guk tuším chystá do armády, ale nechcem tomu prestať veriť. Malo to totiž koniec, ktorý síce nebol veľmi otvorený ale pokojne by sa naň dalo zaujímavo nadviazať a stále by bolo čo riešiť.

http://33.media.tumblr.com/27cd5d332021aaaeb82a18c25e39914c/tumblr_nq0xsdFxsj1qfyovfo1_r1_540.gif 

O čom to teda celé je? 
Lee Hyun je veľmi inteligentný profesor, ktorý sa po niekoľkých rokoch vracia do rodnej Kórei zo zahraničia. Detektívka Cha Ji-an si ho pamätala z detstva, preto je prekvapená, keď sa s ním stretne na mieste činu, kam príde vyšetrovať vraždu sériového vraha. Lee Hyunov otec, Lee Joon-ho, pred dvadsiatimi rokmi vypočúval kriminálnika - prešibaného a bystrého Lee Joon-younga. Zhodou okolností sa s ním Lee Hyun jedného dňa stretne. Lee Joon-youngovi sa mladý chlapec zapáči a medzi sebou si prezradia tajomstvá. Toto stretnutie vyvolá pochybnosti u oboch, otca i mladého syna. Lee Joon-ho si začne klásť otázku, či sa z jeho syna nevykľuje ďalšie monštrum.
 
I Remember you alebo Hello Monster je teda 16 dielna hra veľmi inteligentných ľudí, ktorí sú na tenkej čiare medzi tým, čo to znamená byť monštrom a človekom. Som naozaj ohromená tým, že tvorcovia z príbehu dokázali naozaj vydolovať maximum. 

https://33.media.tumblr.com/0f535967ad792cff6753b7eeb61ca4b6/tumblr_nqcy6kTrtB1upvaloo1_540.gif

Postavy sú geniálne premyslené. Každou epizódou sa vám z nich odokrýva len toľko, koľko je nutné a vďaka tomu ste stále napätý a túžite vidieť viac. Prekvapivo, napriek tomu, že tu je veľa postáv, ktoré by sa dali považovať za toho symbolického "zloducha", ktorého nájdete všade, zo žiadnej postavy som nemala pocit, že by bolo záporná.

All animals have a critical period, the time where the brain grows and becoming fully developed. The things they see, hear, feel, know during that time frame don’t change easily. I call that time when the soul is made.
~Young Lee Joon Yeong


https://media.giphy.com/media/xTiTnCdf4Vn41azCak/giphy.gif
 
Jediná postava, ktorá mi trošku prekážala bola hlavná hrdinka Cha Ji An. Aj to len v začiatkoch, a pravdepodobne len preto, aby si dej prilákal aj typických divákov k-dram. Hoci je Cha Ji An jedna z tých silnejších ženských postáv, začne sa to ukazovať až neskôr a práve vtedy to možno celé začne naberať na obrátkach. Väčšinou to býva tak, že tie silné, psychicky stabilné policajtky mávajú len role vedľajšie, preto ma teší každý kriminálny seriál, kde je tomu inak. 

Prejdem k celkovému obsadeniu, ktoré je, keď sa tak spätne pozerám, naozaj hviezdne. Spomínanú Cha Ji An stvárňuje Jang Na Ra. Toto je rozhodne moja jej najobľúbenejšia rola. Konečne niečo, kde nehrá naivné neviniatko. V hlavnej mužskej roli Seo In Guk, ako jeden z mojich najobľúbenejších hercov. Myslím si, že aj pre neho to bola jedna z prvých serióznych rolí. Doteraz som ho videla hrať len rebelujúcich stredoškolákov a podobne. Vedľajšie role - Park Bo Gum, Lee Chun Hee, Choi Won Young, Do Kyung Soo... Všetko ľudia, ktorí sú do nejakej miery moju obľúbenci. Hlavne Lee Chun Hee, ktorého som si zamilovala v kórejských variety show. 

 http://66.media.tumblr.com/52e9b2aee7bfc3c71897bd4d881c96db/tumblr_ntf95f3JyD1rwwygfo1_540.gif

Hudba a soundtracky nie sú to, čo bolo na seriáli najgeniálnejšie ale boli viac ako obstojné. Našla som si tam pár pesničiek, ktoré si ma získali. Hlavne titulná Dear Cloud - Remember, ktorú som vložila dole. Okrem toho veľmi dobrá background music. Čo sa týka mínusov, jediné, čo mi trochu vadilo bol ten otravný začiatok týkajúci sa Cha Ji An. Celé mi to tam nejak nesedelo. Uberalo to seriálu na hodnote. Neskôr sa to zlepšilo no napriek tomu by som to určite nejako zmenila. No najväčším nedostatkom bolo, že tomu chýba ešte jedna séria. Ja ju vážne chcem!

http://2.bp.blogspot.com/-jUTLOwEdVg8/Vcjpzum1miI/AAAAAAAAASY/J0DDXqapwPs/s1600/tumblr_nr6n0id9bh1tkfqloo1_540.gif

Celkovo je I Remember you pre mňa jeden z najlepších seriálov 2015 aj v silnej konkurencii akou je taký Healer alebo Kill me heal me. Myslím si, že to je seriál, ktorý stojí zato vidieť aj dvakrát, takže si to plánujem niekedy celé zopakovať. V akom prípade by ste si ho teda mali pozrieť vy?
Ak máte radi kriminálne seriály, psychologické hry, skupinu EXO a ich D.O.a - naozaj tu podal skvelé herecké výkony, chcete vidieť niečo s trochou romantiky a psychopatmi zároveň, hľadáte niečo, čo je maratónovaniahodné alebo vás len zaujíma, čo sa stane, keď chlapec nájde v otcovom denníku napísané "Myslím si, že môj syn je monštrum."

Pozriete si I remember you, nezaujalo vás to alebo ste to už videli? Dajte mi vedieť dole v komentároch.

Komentáre

  1. Ah, tohle jsem potřebovala! Fakt že jo! Všichni si hrozně chválí Seo In Guka a já s ním snad ještě nic neviděla. :D I Remember You mi je doporučovaná snad ze všech stran, ale ještě jsem se k ní stále neodhodlala, což by se ale po tomto doporučení mělo v brzké době změnit, i přestože se teď spíše zaměřuji na filmy. :D Navíc to chci vidět i kvůli Kyungsoovi z EXO, na jehož herecké výkony slyším jen chválu a mě samotné se hodně líbil v It's Okay, That's Love. :D Díky za tip!

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky