Od rocku ku kpopu

Niekto si pustí jednu kpop pesničku a už vtedy pochopí, že tam sa bude jeho život poberať ďalej. U mňa to bolo trochu komplikovanejšie. Kpop som začala počúvať o dosť neskôr, než som sa ponorila do "kórejského sveta". Najprv som si totiž prechádzala obdobím vzdoru. Prečo? Nuž, pozrite sa nato realisticky, z pohľadu niekoho, kto vyrastal na Iné Kafé a celý doterajší život počúval rock až punk. Pop - aj ten americký, som všeobecne trochu odsudzovala. Prišlo mi to stále dookola to isté, bez nápadu... 
Ako sa teda zo mňa stalo TOTO? Tým TOTO myslím osobu závislú hneď na niekoľkých skupinách, ktorá trpí vážnymi abstinenčnými príznakmi, v prípade, že ich nepočúva dlhšiu dobu. V prípade, kedy sa "dlhšia doba" nepočíta na dni, ale na hodiny, ba až minúty. Napriek tomu, že si finančne nemôžem dovoliť byť fanúšičkou ani jednej z nich, stále to akosi zvládam.

https://media.giphy.com/media/GwuyiOSmdN8o8/giphy.gif

Fanúšik rocku, ktorý začína počúvať kpop si musí prejsť niekoľkými náročnými fázami, ktoré som spísala do tohto zoznamu.Uvedomenie si, že fakt, že ste našli zalúbenie v inom žánri ešte neznamená, že ste prestali mať radi ten druhý.

https://secure.static.tumblr.com/fb654ad544394ead97050dc81c1eb3a0/ttifkbf/bs5n5h63b/tumblr_static_tumblr_static_bhhk2wuj1uogs4ogws8owwg4g_640.gif
 
Napriek tomu, že rock a kpop sú si dva veľmi odlišné žánre, to, že máte radi jeden ešte nevylučuje, že môžete mať rád aj ten druhý. Je síce pravda, že potom, ako som sa dostala do kpopu som výrazne obmedzila počúvanie tvrdších kapiel, ale nikdy som na ne úplne nezanevrela.
Priznanie vašej úchylky aj pred kamarátmi a rodinou bez toho, aby ste cítili vinu. 

http://media.tumblr.com/1df40db0b2884b3799bbdaa53a48814d/tumblr_inline_mraa5x5GLw1qz4rgp.gif

V začiatkoch som nemala potrebu chváliť sa svojmu okoliu tým, že som prešla od takého Three Days Grace ku Bigbang. Nebolo to tak, že som sa zato hambila, ale proste som to o sebe nechcela prehlasovať. Ľudia si vtedy mysleli, že kpop je len Gangnam Style... Myslím, že si to stále myslia.
Navyše, aby ste mali kpop radi, musíte si naň trochu zvyknúť. Mnohé pesničky sa vám nebudú páčiť hneď na prvýkrát. Možno ani na druhýkrát nie. Preto som si tou dobou kpop nahlas v izbe nepúšťala a keď som cestovala autobusom a mala slúchadká, vždy som si to radšej dala tichšie, než by to mali počuť všetci okolo mňa. Teraz to vyzerá asi tak, že prídem domov, napojím si mobil na kombo a napriek dokorán otvorenému oknu, ktoré je rovno do ulice si pustím hocičo od Bigbang až po SNSD.
 
Odporúčanie kpopu vašim blízkym 

https://49.media.tumblr.com/1673edee48790217b0e46451b674d503/tumblr_ny6bkjfibg1uz6trko1_540.gif

Ono to príde. Skôr či neskôr.
Keď som kpop odporúčala kamarátom vo svojich začiatkoch, vždy som to zabaľovala do ospravedlnia. "Ehmm. Ich až tak veľmi nepočúvam, ale sú vážne dobrí. Tie ich outfity sa mi až tak nepáčia a aj ten videoklip je trochu divný, ale sú dobrí. Vážne. Ale ak sa ti to nebude páčiť tak nevadí." 
Až potom som si ale uvedomila, čo za hlúposť to robím. Prečo by som sa mala ospravedlňovať?Niektorí ľudia počúvajú napríklad takého Rytmusa a verejne to o sebe prehlasujú. Prečo by som teda ja mala kľučkovať okolo hociktorej kpop skupiny, ktorú milujem?

Zmierenie sa s tým, že ste ten divný.

http://67.media.tumblr.com/6480a33f8d2b5c2fb11115e144f80b74/tumblr_inline_nj0lq4TDt81r5l7tr.gif

Divní ľudia sú super. Keďže si väčšinou svoju divnosť vnútorne uvedomujú, menej súdia ostatných. Sú úprimnejší, ľahšie sa zmierujú s nepriaznivými situáciami... To len z môjho osobného pozorovania okolia.
Ak už o sebe "verejne prehlásite", že máte radi kpop, budete tí dívní, či už sa vám to páči alebo nie. Ale.. Whatever.

Máte radi kpop? Ak hej, aká bola Vaša cesta? Ak nie, čo radi počúvate?  

Komentáre

 1. Snad všichni které znám se od různých odnoší rocku dostali právě ke k-popu. A vlastně tak jsem na tom i já sama. :D Aspoň z mého pohledu, jsem vždycky pop vnímala jako nezáživný odpad který pro mě představuje třeba Nicki Minaj - Anaconda. Potom si představ to překvapení, když poprvé uvidím a uslyším k-pop. Banda vcelku pohledných týpků nejenže zpívá ale i tančí. :D Mě první věc, která mě u k-popu hodně zaujala, byly právě taneční choreografie, což vedlo k velkému množství shlédnutých klipů a nová obsese byla na světě.

  Měla jsem období, kdy jsem neposlouchala nic jiného, ale opět teď dávám stejnou šanci i japonskému rocku, nebo rocku všeobecně. Skoro mám pocit, že mi k-pop dost otevřel oči při vnímání hudby celkově. Už si nepřijdu tolik vybíravá, nezůstávám u tří hudebním žánrů a v podstatě si poslechnu cokoliv, když je tu nějaká šance, že se mi to zalíbí. Takže teď u mě najdeš pop ze sedmdesátek, nebo pár solidních country písniček. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno. Tiež mám pocit, že ľudia, ktorí majú radi kpop nejako výrazne neodsudzujú žiadny druh hudby. Alebo teda väčšina. Netreba zabudnúť na tie posadnuté fanúšičky, ktorých komentáre sú takmer od vrchu až dole na allkpop alebo soompi. :-/
   Ja som práveže ich tanečné choreografie začala oceňovať až neskôr. Keď som s kpopom začínala, tak hlavne kvôli chytľavosti hudby. Myslím, že až keď som sa dostala k BTS som si začala konečne vychutnávať geniálne prepracované a zatancované choreografie.

   Odstrániť
 2. U mňa to bolo celkom vtipné, lebo som počúvala oldschool hardcore, crust punk a grindcore (pokiaľ nevieš, čo to je, buď vďačná) xD A potom som zrzu objavila nový, o trochu žltší svet a nejako ma doň vcuclo... veď to predsa poznáš hah xD ale moje štádiá boli trochu iné :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky