Incomplete life #1

Mám úplne prázdnu hlavu.
Nechce sa mi učiť, drvivá väčšina seriálov ma omrzela (až na niektoré práve vychádzajúce, na ktoré musím, ako inak, čakať), von sa mi ísť nechce, *nemám čo čítať a tak len čumím do blba. V pozadí mi hrá náhodný výber BTS. Áno.. Zdá sa, že jedine BTS ma neomrzelo.

* Nemám čo čítať u mňa znamená, že mám v detskej 4 poličky plné neprečítaných kníh, ale proste... Nemám čo.

Koniec školského roka býva vždy vyčerpávajúci. Niežeby som mala veľa predmetov na opravovanie (mám taký dojem, že asi ani nemám čo opravovať), ale profesori na nás vyvíjajú akýsi tlak, ktorý si ani oni sami neuvedomujú. U mňa sú tri fázy stresovania.

http://media.tumblr.com/tumblr_mauysqUsaA1ru1s9j.gif

1. Zvýši sa mi tep, vnútorne sa trochu trasiem, ale zvládnem to s chladnou tvárou.
2. Ventilujem to rozprávaním a pendlujem medzi ľahkým optimizmom a vražedným pesimizmom. Je na mne očividne badateľné, že som v strese.
3. Stav je až tak kritický, že sa rozhodnem, že je mi všetko jedno. 

Myslím, že som na bode číslo tri.

Mimochodom, na pondelok robím na geografiu prezentáciu o štátoch Kórejského poloostrova, čo je ako splnený sen. Pôvodne som nechcela ísť do niečoho, čo je čiste dobrovoľné a prakticky navyše.. K môjmu menu to nesedí. Ale na poslednú chvíľu som sa rozhodla, že to proste spravím! Bez väčšieho rozmýšlania. Prečo našim spolužiakom konečne nevysvetliť, že ja nechcem ísť do Severnej ale do Južnej :-) ? Teraz mám nato ideálnu príležitosť. Niekedy si kladiem otázku, či som vlastne na gympli, alebo to len zabudli premenovať na pomocnú.

Dobre.. Až také hrozné to nie je. Trochu zveličujem. Ale aj tak je to občas hotová katastrofa. 
Každopádne, už posledných pár dní na nej pracujem a dozvedela som sa toľko úžasných vecí, že mi nezostáva nič iné, len poďakovať minulej Dominike zato, že sa nato odhodlala. Aj ak ma náš profesor bude celú prezentáciu chytať za slovíčka a nebude sa mu páčiť polka vecí (ako to on má rád), tak budem spokojná, lebo to je jedna z mála vecí, čo z tejto školy možno do budúcna využijem. Keď ju dokončím a budem mať konečne pokoj od písomiek, chcem to spracovať aj do článku. Minimálne poznatky o KĽDR, ktoré sú ale že úúúplne mindblowing!

Čo sa týka vecí ďalších, po menšej prestávke s intenzívnym učením kórejčiny som sa do toho konečne znovu dostala. Predtým som mala zaužívané to, že keď už mi bolo zle z gramatiky, proste som si zapla nejaký seriál, alebo zaexperimentovala a vypla titulky, aby som robila aspoň nejaký pokrok. No ukázalo sa, že mi to absolútne nepomáha s vyjadrovaním. Dosť rozumiem, ale čo mi to je, keď neviem rozprávať. Hlavne keď vidím na kolegyni 혜미, aké komplikované vety mi posiela a ja jej na to iba. 그래, 좋아 alebo 오. Keďže sa jej ale konečne podarilo dokopať ma k tomu, verím, že pomaly sa dostaví nejaký pokrok. Aby som sa konečne pohla z miesta.

A aby som nezabudla.. Viem, že tento blog som pôvodne vytvorila aby som ja odporúčala seriály vám, no ako ste počuli, som v zúfalej situácii. "Nemám čo pozerať". Ak teda máte niečo, o čom si myslíte, že je to hodné maratónovania a nemám to na anime-planet alebo mydramaliste, neváhajte mi to poslať do komentárov. Zatiaľ dopozerávam rozbehnuté anime a práve vychádzajúce seriály veriac, že sa objaví niečo, kvôli čomu proste nebudem spať :-)

Komentáre

 1. Hah, poznámka s gymplem, to mě pobavilo, neboť jsem totéž zažila, když se mě ve druháku ptali, jaká že Korea je ta "špatná" :D

  Jo, o tom jsem něco slyšela, že v Bratislavě se to neotvírá každý rok, podle mě celkem škoda... ale tři měsíce v KR je dobrý záložní plán, co vím, tak mají celkem ok letní školy pro cizince :)

  Já byla jedna z těch úplně vyšinutých fangirls, nikdo se na mé oblíbence nesměl ani křivě podívat... což mi celkem obohacovalo život, vzhledem k tomu, že má bias group má haterů požehnaně :D Ale jak už jsem zmínila, už mě to naštěstí přešlo. K-pop je fajn zábava... ale nesmí se to brát moc vážně, což tady bohužel spousta lidí dělá, byla jsem jeden z nich :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tahle etapa, kdy mě absolutně nic nebavilo, mě vždycky chytne minimálně čtyřikrát do roka a klidně se táhne i měsíce. Projela jsem ti animelist, vzhledem k tomu že počítám s tím že u doram bych ti nebyla schopná doporučit nic, co by jsi už neviděla. :DD Každopádně viděla jsem, že máš v plánu Danshi Koukousei no Nichijou, což je naprostá šílenost o partě kluků, co pořád vymýšlí blbosti a dost jsem se u toho bavila. Ještě víc bych ti ale doporučila anime Detroit Metal City, což je o klukovi, který chce zpívat pop a přitom je to frontman heavymetalové kapely. :D Každý díl má patnáct minut, takže to můžeš zkusit otestovat. Má to místy dost brutální humor, ale už dlouho jsem u ničeho tak nenasmála. :DD Jinak držím palce ať tě ta nechuť brzy přejde. :))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Oooh. Ďakujem. Detroit Metal City ma veľmi zaujalo.. A Danshi Koukousei no Nichijou si chcem pozrieť už dlhšie, ale akosi nato zatiaľ nevyšiel čas.. Takže to konečne využijem :-)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky