Currently watching : 38 Task Force, Uncontrollably fond

Okej.. Nie je to tak, že by som práve sledovala len 2 seriály. (Skôr tak 20 :-D :-D), ale vybrala som ich ako dva veľmi odlišné prípady. Od jedného z nich som nemala absolútne žiadne očakávania a šialene ma prekvapil. Na ten druhý som sa tešila už od januára a zatiaľ ma dosť sklamal. Asi nebudem ťažké uhádnuť, ktorý je ktorý.

Začnem teda 38 Task Force. Keď som videla, že jednu z hlavných rolí stvárni Seo In Guk, bola som nadšená a vedela som, že tento seriál nevynechám. Potom som si ale prešla plot a prišlo mi to ako niečo, čo som už videla. Dosť nápadne sa to ponáša na Bad Guys (kde mi ešte stále chýba pár epizód k dopozeraniu), dokonca aj Ma Dong Seok stvárňuje hlavnú postavu v oboch. Takže som to odložila. Až kým mi 혜미 neposlala správu s tým, či som to už videla, lebo je to vraj úúplne úžasné.
Ešte v ten večer som začala a do niekoľkých hodín sa mi podarilo dobehnúť vysielanie (čo boli asi 4 epizódy)

http://www.koreandrama.org/wp-content/uploads/2016/05/38-Task-Force-Poster2.jpg 
 

V momente, kedy píšem tento článok (naozaj neviem, kedy ho vydám.. V poslednej dobe len rozpisujem články, no nič nedopíšem) vyšlo 8 epizód. Vážne úžasných 8 epizód. Ťažko povedať, či to ešte nepokazia. Vedela by som napísať celú sériu článkov o seriáloch, s ktorými to ku koncu šlo z kopca. Väčšinou to ale bývajú tie, ktoré sú predĺžené v priebehu vysielania. Nerada to hovorím, ale tak sa to deje aj s Mirror of the witch, o ktorom som písala v minulom článku.

Plot:

Veliteľ špeciálnej jednotky Seoul City Hall a skupina podvodníkov sa spoja, aby získali dane od ľudí, ktorí sa dlho vyhýbali tomu, aby tieto veľké sumy zaplatili. 

V podstate každá veta navyše by bola spoiler. Za tým celým je toho veľa a rozhodne to nie je tak nudné, ako to môže znieť.

Začínam mať pocit, že Seo In Guk pomaly začína upadať do stereotypov, čo sa týka výberu rolí. Jeho charakter má veľa spoločného s tým, ktoré stvárňoval v takom I remember you alebo The King of high school (z každého niečo). Niežeby mi to nejako extra prekážalo. Len konštatujem.
Ma Dong Seok si rozhodne kvôli svojmu vzhľadu užil už veľa typických badass rolí a tu hrá odrazu niečo úplne iné. Opäť, radšej nebudem približovať.
No a trojicu hlavných postáv uzatvára Soo Young. Nechápem, ako som si až doteraz nemohla uvedomiť, že je zo Sonyeoshide. :-D Ja som ju asi proste nejak neregistrovala. Mrzí ma to, ale nedokázala som si spojiť tieto dva obrázky :-)
 
http://www.kpopmusic.com/wp-content/uploads/2015/10/sooyoung-2015_49.jpg 
http://www.allkpop.com/upload/2016/06/content/Seo-In-Guk_1466458696_Screen_shot_2016-06-20_at_5.38.03_PM.png 


Je mi vážne ľúto, že som taká nevšímavá. Musím ale povedať, že Soo Young je prekvapivo celkom dobrá herečka. Vôbec som nemala pocit, že by mi na jej hereckých výkonoch niečo vadilo.

Tu je odkaz na video promo, ktoré sa mi nepodarilo vložiť do článku.

No a druhým seriálom je Uncontrollably fond, kde hlavné úlohy stvárňujú dvaja národní miláčikovia. Suzy a Kim Woo Bin. Od začiatku sa preto očakávalo strašne veľa. Myslím, že tak ako od hercov, tak aj od celého štábu a ľudí, čo to "spísali dokopy". Doposiaľ vyšli len 2 epizódy, čo nie je dosť ani nato, aby som si to ako seriál zamilovala ale ani aby som ho skritizovala. Takže to ani nebudem nejako bližšie rozoberať. Musím ale povedať, že už teraz tam cítim veľké množstvo prichádzajúcich klišé. 

https://www.viutv.eu/wp-content/uploads/2016/05/Suzy-and-Kim-Woo-Bin-Uncontrollably-Fond-765x509.jpg 

Plot:

Keď boli Shin Joon Young a No Eul mladší, rozdelili ich nepriaznivé okolnosti. Ako dospelí sa však stretávajú znovu. Shin Joon Young je teraz populárny herec a spevák. Je inteligentný a atraktívný. No Eul je producentka dokumentov. Vo svojom živote stavia peniaze nad spravodlivosť a vtiera sa tým, ktorý majú viac moci ako ona.

Verejnosť sa už pod odvysielaní prvej epizódy pustila do hereckých výkonov Suzy.. Prestávam chápať logiku niektorých ľudí. Ak to porovnám s mnohými inými seriálmi (myslím, že som ich už videla dosť nato, aby som si to mohla dovoliť), neprišli mi v ničom horšie. Ani raz som sa nepozastavila nad tým, čo robí, kdežto pri iných seriáloch sa mi to stáva pomerne často. Nevravím ani, žeby som si povedala, že hrá vážne dobre.. Neberte to tak, žeby som ju chválila. :-) A navyše Suzy nie je herečka. Je to speváčka. Čo čakajú? 

Dej nechcem riešiť kvôli spoilerom, ale na mňa bol zatiaľ príliš predvídateľný. Niekde v komentároch som našla vyjadrenie, s ktorým sa veľmi stotožňujem. Bolo to niečo v zmysle, že pokiaľ bude Uncontrollably fond jeden z vašich prvých kórejských seriálov, budete to milovať. No pokiaľ máte už čoto za sebou, nič Vám to nedá.
Keď som si pred odvysielaním prečítala No Eulinu charakteristiku, bola som úplne nadšená. Je totiž iná. Pamätám si, ako v Dream High stvárňovala Go Hye Mi (jeden z mojich najobľúbenejších charakterov vôbec, ktorý bol takisto veľmi odlišný), takže som si myslela, že to príde znovu. No neprišlo. Je to charakter ako každý iný, akurát ide otravne po peniazoch.
Ale opäť. Zatiaľ vyšli len prvé dve epizódy. Nepredbiehajme. Stále sa to môže veľmi zlepšiť. Ani Doctors sa mi po prvých epizódach veľmi nepáčili, ale neskôr sa to začalo trochu zlepšovať.


Ehmm Ehmm. Dávam do pozornosti, že od dnes začína vychádzať Let's fight ghost, načo sa veľmi teším a aj japonský seriál Sukina hito ga iru koto.

To bude na dnes všetko. Určite mi dajte dole vedieť, či niečo z toho pozeráte alebo chcete pozerať a aké sú Vaše názory. Poprípade či ste narazili na niečo vážne dobré, čo aktuálne vychádza.

Komentáre

 1. Opět děkuji za typy, protože poslední týden nedělám v podstatě nic jiného, než sjíždím tvoje články s tipy na nové doramy. :D Je naprosto úžasné tě mít jako zdroj doporučení! :D A zatím jsem byla s výběrem dost spokojená, což byl již několikrát zmínění Signal, Another miss Oh a teď i Marriage, Not Dating. :D Obě zmíněné doramy jsem si přidala na seznam, i když ještě nevím, zda nepočkám až dokud nebudou dokončené a mezitím se nepodívám na něco jiného. :D LOL Let's fight ghost :DDD Snad při Another miss Oh byly v několika videích i korejské reklamy a tohle tam taky bylo. :D Vypadá to jako pěkná chujovina, ale Kim So Hyun jsem si docela oblíbila, takže to možná zkusím. :DDD

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aah. To mi lichotí. Ďakujem.
   Mne sa od doby čo som videla také Master's Sun alebo Oh my ghostess neskutočne páčia všetky kórejské seriály s tématikou duchov, takže Let's fight ghost ma dosť nadchlo. Uvidíme.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky