Currently watching : Let's fight ghost, W

V poslednej dobe akosi často prispievam do tejto rubriky, ale nemôžem si pomôcť. Je totiž tak veľa dobrých seriálov, ktoré práve vychádzajú.. Ak ma niečo vážne chytí, mám sklony hneď Vám to odporučiť a minimálne pri jednom z týchto dvoch seriálov nemám tie nervy čakať, kým sa to odvysiela celé.

Začnem Let's fight ghost alebo Bring it on ghost. Od kedy som počula, že v hlavnej úlohe si zahrá Kim So Hyun a Ok Taecyeon, bola som odhodlaná túto sériu nevynechať. Navyše som si po niekoľkých zhliadnutých doramách ako Master's Sun alebo Oh My Ghostess neskutočne obľúbila kórejské spracovanie tématiky duchov. Napriek tomu, že to nie je horor, vie to byť desivé a úsmevné zároveň. Doteraz ma to síce až tak nedesilo, ale po zhliadnutí druhej epizódy o druhej ráno za obrovskej búrky, kedy mi na izbe zabuchlo dvere, okno, odfúklo polku vecí a každých pár sekúnd ožiarila izbu séria bleskov som zmenila názor. Nebolo mi všetko jedno... Vlastne sa obdivujem zato, že som to vtedy dopozerala.

Celkovo je to ale veľmi príjemná komédia a neprekáža mi ani výrazný vekový rozdiel medzi hlavnými predstaviteľmi. Napriek kritike, ktorú si museli odniesť producenti po druhej epizóde kvôli tomu, že Kim So Hyun je stále nezletilá.
Plot : 
Komédia o duchu stredoškoláčky, ktorá je mŕtva už 5 rokov a vysokoškoláka, ktorý má schopnosť vidieť a počuť duchov, zatiaľčo sa živí ako exorcista. 

No a druhým seriálom, ktorý dnes spomeniem je W - Two Worlds. Seriál, od ktorého som opäť nemala žiadne očakávania a jeho začiatok ma prekvapil oveľa viac, ako ktorýkoľvek iný tento rok. Najprv som to nechcela pozerať kvôli Lee Jong Sukovi.. Neviem prečo. Proste ma jeho prítomnosť odrádzala. Akosi som si ho neobľúbila ani v Pinocchiovi, ani v I Can Hear Your Voice. Potom som si ale povedala, že kvôli Han Hyo Joo to zvládnem a pozriem si to aspoň v prvý týždeň vysielania. Vôbec to NEĽUTUJEM.

Či už je to veľmi originálny plot, spracovanie alebo samotná Han Hyo Joo, ktorú som celé dve hodiny nehorázne obdivovala, užívala som si úplne všetko, čo som uvidela.


Plot : 
Oh Yeon Joo je doktorka, ktorej otec je slávny tvorca jedného populárneho webtoonu. Jedného dňa jej otec zmizne a tak sa vyberie do jeho pracovne nájsť nejaké stopy. Avšak miesto neho tam nájde Kang Cheola, ležiaceho vo vlastnej krvi. Ten ju so sebou dostane do druhej dimenzie. 

Znie to ako hlúposť? Tak Vám to poviem inými slovami. V podstate ide o to, že Kang Cheol je charakter, ktorý vytvoril jej otec. V momente, keď sa dostane do jeho sveta sa Yeon Joo stáva postavou v komixe a dokáže prechádzať z jedného sveta do druhého - nie ako sa jej zachce, ale podľa pravidiel "komixového sveta". Nielenže má takýto námet obrovský potenciál, no v prvých dvoch epizódach som pochopila, že oni ho zatiaľ vedia aj využívať. Uvidíme, ako to bude ďalej. Nechcem predbiehať. Každopádne zatiaľ ma to ohúrilo.Tak ako? Videli ste? Chystáte sa vidieť? Alebo Vás to veľmi nezaujalo?

Komentáre

 1. Na W - Two Worlds jsem po prvních epizodách také slyšela jen samou chválu, ale ohledně Lee Jong Suka to aktuálně cítím stejně. Sice mi nevadil v I Hear Your Voice a dokonce jsem ho měla ráda ve School 2013, ale není to herec, které bych v poslední době vyhledávala. :D Jestli mě zvědavost nepřemůže, tak si počkám, až to bude dokončené ale už teď to mám na seznamu. :D Chci teď začít sledovat Reply 1988 a beru to jako prioritu. :D Co se Let's fight ghost týče, u toho jsem zatím na vážkách, ale potom co jsem viděla Oh My Ghostess, tomu možná i šanci dám. Koneckonců to má sympatické obsazení.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ooo. Reply :-D Rozhodne sa ti to bude páčiť. Inak ty máš dosť rada Park Bo Guma, však? Nedávno som s ním videla Coin locker girl a doteraz mám pred očami jednu jeho dosť hrozivú scénu. Ale hneď ako som to dopozerala som si asi 10 krát pustila teaser na Moonlight drawn by clouds a všetko je v poriadku :-D
   K tomu W musím povedať, že pre mňa sa ten seriál zatiaľ vôbec netočí okolo Lee Jong Suka ale okolo Han Hyo Joo. Ale robíš dobre. Aspoň nebudeš trpieť čakaním na ďalšie epizódy.

   Odstrániť
  2. A líbilo se mi, a to hodně! :D Na Coin locker girl se chystám, ať už mě tam čeká cokoliv. :D A mimořádně jsem viděla i teaser na Moonlight drawn by clouds a dost jsem se u něj nasmála. :D Bo Gum dělá skvělý obličeje. :D

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky