Friday recommendations - Another Oh Hae Young

Po dlhšej dobe som sa konečne rozhodla napísať ďalšiu recenziu. Posledné týždne akosi rozpisujem články a potom ich zase mažem. Rozpíšem, zmažem a zase dokola. No keďže som sa už pred niekoľkými týždňami rozhodla, že hneď ako Oh Hae Young skončí, napíšem článok, mám voči sebe vnútornú povinnosť.

Myslím, že som to na blogu už spomínala, ale mám obdobie, kedy ma takmer nič nebaví pozerať. Či už anime, filmy alebo hocijaké seriály. Preto ma veľmi prekvapuje, že pre Oh Hae Young to neplatí. Niekoľkokrát som sa budila o piatej ráno, aby som si pred odchodom do školy pozrela novú epizódu a celkovo si ma tento seriál veľmi získal.
(Na Marriage not Dating - jedna z najlepších kórejských komédii akú som kedy videla a Oh Hae Young pracovali tí istí tvorcovia, čo je samozrejme dosť vidieť)

https://media.giphy.com/media/3o7qEcDL0gyzxDs3UQ/giphy.gif

O čom to teda je?
Celé sa to točí okolo dvoch žien s rovnakým menom - Oh Hae Young. Už od základnej im ich rovnaké meno spôsobovalo nemalé problémy. Teda aspoň jednej z nich. Tá pekná Oh Hae Young zažívala len to dobré, zatiaľ čo tá druhá Oh Hae Young si zlízla nešťastie za obe. Tak je tomu aj v súčasnosti, kedy je jej svadba zruinovaná len preto, že si ich niekto pomýlil. 
Dej je oveľa komplikovanejší. Toto celé je len začiatok. Ako ďaleko dokáže niekto zájsť kvôli pomste alebo čo sa môže stať, keď vidíte útržky z vašej budúcnosti? Na to všetko príde.Keď som s Oh Hae Young začínala (myslím, že to bolo krátko potom, ako vyšla 6. epizóda), malo to dosť dobré hodnotenia. Prioritne to mala byť jednoduchá komédia, no napriek mnohým vtipným momentom z toho na mňa šli iné pocity. Je možné, že preto, že som to pozerala zarovna s Beautiful Gong Shim (kde nejaká serióznosť prišla až s epizódami 10 plus)
To ale neznamená, že tie pocity boli zlé. Len to bolo mätúce. Zvláštne iné. A už po pár epizódach som bola maximálne posadnutá.

Stále sa nepovažujem za náročného diváka. Čo sa týka deja, nebránim sa takmer žiadnemu žánru. Ale pri postavách neznesiem veci ako neznesiteľnú naivitu (tak ako je tomu pri hlavnej hrdinke v Lucky Romance), predvídateľnosť deja (musím spomenúť aktuálny seriál Doctors. Videla som prvých 20 minút a už teraz viem ako to skončí) alebo zbytočné naťahovanie deja otrepanými zvratmi (niečo také som naposledy badala v poslednej epizóde Mirror of the witch - dovtedy som im nemala čo vytknúť)
Na Oh Hae Young naozaj nič nemám. Nech rozmýšlam akokoľvek dlho, napadajú ma len plusy. Možno by sa dali spomenúť väčšie zhody okolností, ale to patrí ku všetkým kórejským seriálom. Ťažko to teda Oh Hae Young vytýkať.

"I refuse to die with regrets. I will go all the way, wherever my heart takes me."

Je zvláštne, že niekedy Vás bude až prekvapovať, aké sú niektoré postavy inteligentné. Po toľkých kdramách už sme mi poniektorí zvyknutí predvídať to najhoršie. A tu zrazu musíte tlieskať a postaviť sa so slovami "Páni, práve si si  za 3 minúty uvedomila niečo, čo by v takom Secret Garden trvalo aspoň 5 epizód! Wow!"

https://67.media.tumblr.com/9ec73e1eecc58306d6ca63d52f4be080/tumblr_o6y6hupKpG1uukbkvo3_r1_500.gif

V prvom rade treba spomenúť hlavné postavy. Seo Hyun Jin je aktuálne asi moja najobľúbenejšia ženská kórejská herečka. Všetky jej role zvláda dokonale a ťažko veriť tomu, že herectvo nie je jej prvé povolanie. Alebo aspoň nebolo. Charakter, ktorý hrá je veľmi úprimná žena, ktorá takpovediac "nemá hamby" a získa si Vás v priebehu prvých epizód. Erica som doposiaľ v ničom inom nevidela, no tu mám na neho len chválu. Spolu sú úplne dokonalý. Z vedľajších postáv ma uchvátili Ye Ji Won a Kim Ji Suk. Ich screen time ma bavil rovnako a niekedy aj viac ako ten hlavných postáv.

https://67.media.tumblr.com/533cde59b58d94990eb1e1de547e8986/tumblr_o6np7fOw581rvbzggo1_r2_500.gif

O kvalite svedčí aj fakt, že seriálu v priebehu vysielania neskutočne rástli ratings a kvôli tomu bol aj predĺžený zo 16 na 18 epizód. Z vlastných skúseností viem, že predĺženie pri seriáloch býva viac na škodu ako úžitok. A tu je Oh Hae Young opäť výnimkou z pravidla. Nikdy som sa pri posledných 2 epizódach tak nebavila...

Soundtracky boli trochu lepší priemer. Najviac si ma získali tieto dva.Prečo by ste si Another Oh Hae Young mali pozrieť? Nuž, ak chcete vidieť dobrú kórejskú romantickú komédiu, niečo vymykajúce sa normálu... V prípade, že ste fanúšikom skupiny Shinhwa alebo konkrétne Erica. A z ďalších mnoho dôvodov, ktoré mi práve teraz nenapadajú.

Komentáre

 1. Vypadá to dost dobře, navíc sympatické obsazení, ať už to mužské, tak i to ženské. :)) Erica jsem též v ničem neviděla hrát, když tedy nepočítám Shinhwa Broadcast, kde dost dobře perlil, takže jsem hodně zvědavá. Právě sleduji Signal a jsem z toho dost unešená! :3 A tipuju, že potom budu potřebovat nějako romantickou komedii. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Oooh. Naozaj? Dúfam, že to potom na blogu zrecenzuješ alebo niečo. Zaujíma ma tvoj názor. :-)
   A zaručujem, že z Oh Hae Young nebudeš sklamaná.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky