Playlist - July 2016

Na ešte starom blogu som zvykla každý týždeň vydávať v článkoch svoj aktuálny playlist. Niekedy uprostred ma ale posadla japonská hudba a kpop, takže sa to celé zvrhlo a aj tých pár ľudí, čo si z toho brali nejakú hudobnú inšpiráciu to omrzelo. Z rocku na kpop je asi priveľký skok...
Teraz som sa to ale rozhodla tak trochu obnoviť. Nebude to týždenná rubrika, ale mesačná a už teraz môžete rátať s tým, že minimálne 90 percent hudby z toho bude z kórejskej hudobnej scény. Nevylučujem ale ani nič slovenské alebo západné (aj keď, povedzme si rovno.. Neverím tomu, že sa to bude diať tak často).

NCT 127 - Fire truck


Keď som túto pesničku prvýkrát počula, ani trochu ma nezaujala. Vyslovene sa mi nepáčila. Rovnakú reakciu som mala na ďalších pár počutí. Vždy som na ňu narazila v nejakom hudobnom rebríčku alebo v reactions a vždy som len neveriacky krútila hlavou. Potom prišiel zlom.. Od toho momentu je to u mňa najpočúvanejšia pesnička za posledných pár týždňov a ešte teraz som sa cez to nedostala. Môj obľúbený moment začína niekedy 2.05 a odvtedy, prakticky dokonca je to andkajshdjasfasnfmsajdhajq!!

Jung Joon Young - 내가 너에게 가든 네가 나에게 오든 (Where are U)


Nedokážem popísať svoju aktuálnu závislosť na W. A viem, že v tom nie som sama. Doposiaľ som nenarazila na žiadnu negatívnu reakciu, takže všetci kolektívne čakáme na ďalšiu stredu. :-D Skupinová bolesť až tak nebolí. Toto je zatiaľ prvé OST, ktoré na W vyšlo a ja ho nemôžem vynachváliť. 

Dean - D (Half Moon) band version


O Deanovom hlase by som dokázala písať eseje. Jeho album 130 mood : TRBL milujem prakticky od vrchu až dole, no keď som narazila na band version pesničky half moon, bola som úplne unesená. Ako hovorí jeden komentár na youtube - "Love, love the voice... Love, love the view." Pochopíte, keď si pustíte pesničku. 

BTS (Rap Monster) - INTRO : What am I to you


Aktuálne moja najobľúbenejšia pesnička od BTS. Je to v podstate Rap Monove sólo, no absolútne milujem text aj celý hudobný podklad. Tiež to nie je niečo, do čoho sa zamilujete na prvé počutie ale... keď sa do toho dostanete..

Taeyeon - Why


Tak ako Dean aj Taeyeon má mrazivo nádherný hlas. Napriek tomu, že Why vyšlo ešte minulý mesiac, stále to patrí k mojim najprehrávanejším pesničkám. Rovnako úžasný je aj videoklip, ktorý je pokračovaním na Starlight. 

Epik High ft Younha - Umbrella cover by Rap Monster and Yuiko


Teraz neviem, či sa mi viac páči tá pesnička (ktorá je naozaj úžasná) alebo to, ako to Rap Mon a Yuiko podali. Pretože oboje je úžasné. Pozerala som kvôli tomu aj celú tú epizódu Duet song festival.. Bez titulkov. Žiadne nie sú. Doteraz. Našťastie som ale rozumela snáď všetkému čo hovorili. 

Taeyang - 이게 아닌데 (This isn't it)


Celý Taeyangov album RISE je úžasný. Ale táto konkrétna pesnička si ma teraz získala viac ako všetky ostatné. Mimochodom vďaka tomuto článku som narazila aj na jej cover od Ailee, ktorý je takisto skvelý. 

Toľko môj playlist na júl. Verím, že sa mi bude dariť prispievať každý mesiac. Ak nie, vopred sa ospravedlňujem. 

Komentáre

  1. Hodně se mi zalíbil ten duet RAP MONSTER a YUIKO. Taková hodně zajímavá kombinace. :D A konečně se mi začíná dostávat pod kůži i Taeyeon. Slyšela jsem ji už několikrát, ale pořád jsem se nemohla rozhodnout, jestli se mi líbí, nebo ji nechám být. :D

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky