Friday recommendations - Age of youth

Age of youth je seriál, ktorý odporúčam absolútne každému dievčaťu (bezohľadu na žáner, ktorý preferujete). A v podstate ani nemusíte byť dievča, aby sa vám páčil, ale keďže tu je 5 hlavných hrdiniek, ktoré sa vysporiadavajú so svojim životmi, určite to viac dá dievčaťu, ako chalanovi.

Age of youth má len 12 jedno-hodinových epizód, čo z neho činí kratšiu sériu. Najideálnejšie by bolo, keby dostaneme druhú sériu, ale ak pravidelnejšie sledujete kórejské doramy, asi tušíte, že s rovnakými postavami je to veľmi neprevdepodobné. Aj keď je šanca, že by vytvorili ďalšiu, pokiaľ by ponechali len myšlienku a úplne vymenili obsadenie.

https://0.viki.io/c/32334c/0948c37e6f.png?x=b&s=780x436&q=h&e=t&f=t&cb=1

O čom to celé je?
Univerzitné študentky Yoon Jin Myung, Jung Ye Eun, Song Ji Won, Kang Yi Na a Yoo Eun Jae zdieľajú jeden byt. 
Jin Myung je zaneprázdnená brigádami a študovaním. Trpí nedostatkom spánku,
Ye Eun je zanietená svojmu priateľovi. Veľmi dobre vie, čo má rada a čo nie.
Ji Won má veselú povahu a rada pije. No je zúfalá z faktu, že nikdy s nikým nechodila.
Yi Na je populárna pre jej krásu a na povrch vyzerá, ako dievčatko z bohatej rodiny.
Eun Jae je tichá a často v sebe dusí svoje problémy.
Jedného dňa mierne pripitá Ji Won prehlási, že na chodbe pri botníku vidí ducha. Ostatných sa to dotkne a na povrch sa pomaly začínajú dostávať ich malé veľké tajomstvá.


Musím povedať, že prvých osem epizód som maratónovala až do rána. Medzi kórejskými seriálmi mi niečo takéto dlho chýbalo a... Konečne to prišlo.
Za prvé, neskutočný dojem na mňa urobil fakt, že tu nie je jedna alebo dve hlavné postavy. Tým, že je tu 5 dievčat, ktoré majú každý svoj príbeh sa nikdy nudiť nebudete. Navyše každá epizóda je vždy zameraná na niektorú z nich konkrétnejšie, takže v tom nie je zmätok.
Všetky sú rozdielne, ako mohla naznačiť už synopsis na začiatku. Vďaka tomu si u každej z nich dokáže človek nájsť niečo, s čím sa stotožňuje a je mu to podobné.
No celkovo, vysokoškolské prostredie v ktorom sa nachádzajú, je aspoň mne povedomejšie, ako kórejské stredoškolské seriály. Napriek tomu, že som stredoškoláčka.. Neviem.

https://67.media.tumblr.com/83c020d425b1cf9d2c30ac1d406a70a1/tumblr_obk1u9doJE1uvla1po1_500.png

Everyone has their own circumstances affecting what they do. Even if others can’t understand you, you couldn’t help but do certain things. - Song Ji Won


Obsadenie bolo skutočne geniálne. Mnoho nich som predtým nepoznala, ale absolútne ma uchvátili. Alebo sa ukázali v svetle, v akom som ich predtým nevidela. Tak napríklad Han Ye Ri (Yoon Jin Myung), ktorú si naposledy pamätám z roli Cheok Sa Kwang zo Six Flying Dragons. Park Hye Soo (Yoo Eun Jae), ktorú predtým všetci dissovali v Yong Palovi. Park Eun Bin (Song Ji Won), na ktorú si síce zo žiadneho seriálu nespomínam, ale neviem si predstaviť, že by ju tu stvárňoval niekto iný. Ryu Hwa Young (Kang Yi Na) je nezabudnuteľná z Ex Girlfriend Club - jeden z mojich najobľúbenejších seriálov, ktorý skrátili vďaka jeho "nepopulárnosti" a Han Seung Yeon (Jung Ye Eun), ktorú som videla aj predtým v Secret, ale až teraz u mňa ako herečka stúpla. Dôležitý bol aj Yoon Park, Ji Il Joo, Shin Hyun Soo, Son Seung Won, Yoon Jong Hoon, Min Sung Wook (ďalšia dôležitá postava zo Six flying dragons.. Tí teda majú spoločnú minulosť. Mám pocit, že Cheok Sa Kwang ho v SFD zabila, ale nie som si istá.) A nakoniec Moon Seok. Ich landlady, ktorá tomu celému dodala niečo viac. Hlavne záverečná scéna, ale na to si budete musieť počkať sami. 

http://www.askkpop.com/images/upload/6/withdonut/2016/08/09/Korean-drama-Age-of-Youth-episode-5.jpg

There are two kinds of secrets. Secrets that you can tell, and secrets that you can't tell. Secrets that are okay to share at moments like these are secrets that are okay to be told to others. - Yoo Eun Jae.

Celkovo bol celý seriál veľmi... reálny. Ak vás metie posledný odstavec v synopsis o duchovi, tak vôbec nemusí. Ono.. To má svoj význam a pochopíte to, ak si ho pozriete.
Čítala som, že mnoho ľudí to prirovnáva k Pretty little liars. A tak trochu im dávam za pravdu. Áno. Veľa dievčat za hlavné hrdinky, ktoré majú veľmi osobné tajomstvá, niečo na prvý pohľad nadprirodzené a záhadné.. Ako popis to sedí na obe. Takže.. beriem. Z Pretty little liars som videla prvé tri série, takže to dokážem posúdiť. Aj tak si ma ale Age of youth získalo viac. Napriek tomu, že medzi Kóreou a Slovenskom je väčšia kultúrna priepasť ako Amerikou a Slovenskom.. Napriek tomu bolo pre mňa Age of youth reálnejšie, zaujímavejšie a myšlienkami silnejšie.

Children don’t cry when they know it’s no use doing so. Children only cry when there’s someone to ask if you’re okay and hold you. Perhaps we don’t do it on purpose. Perhaps it’s a form of instinctual self defense, where we only show our weaknesses in front of those who care. - Yoon Jin Myung

Ďalšou dôležitou "kapitolou" pri Age of youth je hudba. Myslím, že mali len dva špeciálne oficiálne kórejské soundtracky (mimochodom, aj tie boli... vážne geniálne). A okrem toho použili niekoľko zahraničných a starších pesničiek. Čo bolo to najlepšie, čo mohli urobiť, lebo mi tam všetky neskutočne sedeli. 

 

Lies may be similar to makeup. Just like one puts on makeup to hide their naked face, people use lies to hide the truth.

Za mínusy seriálu pokladám len... fakt, že od začiatku mal mať len 12 častí, čo je na tak dobrý seriál strááášne málo. A tým pádom aj to, že niektoré veci ešte potrebovali dotiahnuť a skončilo to tak trochu otvorene. Ako na jeden z mála seriálov tohto roka 10 z 10!

http://i630.photobucket.com/albums/uu26/dramabeans/drama/2016/AgeofYouth/AY_06/ageofyouth06-00713.jpg

I thought that people only got lost when they tried to go somewhere, and I thought that people’s lives only got hard because they set objectives.
But staying in the same place for too long makes you lose your way too, it seems. 


V tejto recenzii vynechám aj "Prečo by ste si ho mali pozrieť", pretože je úplne jedno, kto ste... VY SI TO MUSÍTE POZRIEŤ!!! A tým to aj ukončím.

I know that the right thing to do is to break up with him. I know that. That man is not a good man. He always does as he pleases, breaks promises like they mean nothing. He gets angry over the smallest things. And he even lied to me. There's plenty of reasons why I should not like that man. And the worst reason amongst those, is that he doesn't like me as much as I want him to. There's plenty of reasons why I should not like that man. There's just one reason why I like this man... it's because I like him. It's because I like him. It's because I like him... so much. - Jung Ye Eun


Videli ste, chystáte sa vidieť? 

Komentáre

  1. Zatímco jsem v sobotu dokončila Remember, celou neděli jsem sledovala Age of Youth. Líbily se mi postavy a i některé jejich příběhy, ale celkové zpracování ve mě moc nezanechalo. Zřejmě jsem od toho čekala něco jiného. Seriál to ale špatný určitě není.

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky