Friday recommendations - Memory

(Odmyslime si fakt, že je nedeľa... Prosím :-D)

Vážne ma mrzí, ako som odsúdila Memory počas toho, ako vychádzalo. Dal by sa z toho viniť fakt, že jeho vysielanie začalo len krátko po Remember - War of the son. Totiž, keď som si prvýkrát prečítala plot, znelo mi to veľmi podobne.. A ako to povedať pekne... Nebola som najväčší fanúšik Remember. Začiatok bol síce dosť dobrý a malo to pár mrazivo epických sountrackov, ale potom ma to proste začalo ubíjať a mala som veľký problém to dopozerať. Takže Memory, napriek tomu, že v hlavnej roli hrá jeden z mojich najobľúbenejších hercov - Lee Sung Min, som sa rozhodla vynechať. Párkrát som nato ešte narazila, ale nechcelo sa mi do toho ísť. Až sa dostaneme pár dní vzad, kedy som si povedala, že ak to má také dobré hodnotenia, tak si pozriem aspoň prvú epizódu.. A čo vám budem hovoriť, nepísala by som túto recenziu, ak by ma to absolútne neuchvátilo.

http://dramaskimchi.com/wp-content/uploads/2016/03/Memory-korean-drama.jpg

Park Tae Suk je právnik, ktorému je diagnostikovaný Alzheimer. Je pripravený položiť svoj život, aby vybojoval svoj posledný prípad. Seriál zachytáva neustálu snahu o ochranu dôležitých hodnôt života a rodinnej lásky, zatiaľčo spomienky upadajú.


 Už teraz môžem povedať, že tento seriál mi dal veľa. Tak ako Misaeng... Ach to čaro Lee Sung Mina. Veľmi sa mi páčilo, že Memory bližšie oboznámi s chorobou Alzheimera ako takou, ale nenechá vás nadmerne trpieť, ako tomu bolo v 1 litre of tears. Aj keď nejakým slzám sa určite nevyhnete.
Mám veľmi rada rodinne orientované seriály, čo nechýbalo ani tu. Väčšina charakterov sa vyvíjala dosť výrazne, vrátane Park Tae Suka alebo Na Eun Sun. Iné môžete obdivovať už od začiatku. Park Tae Sukova manželka Seo Yeong Joo, ktorú si zahrala Kim Ji Soo bola... nepopísateľne inšpiratívna.

 

“The heart I tried so hard to ignore gives a command to my brain “Please Persevere As Long As You Can, Persevere As Long As Your Heart Is Still Beating”. Park Tae Suk.

Rovnako tak vedľajšie postavy, ktoré občas jemne odľahčili dej, ale zároveň mu dodali väčšiu hĺbku. A to Jeong Jin, ktorého si zahral Junho z 2PM... Nebolo to tak, žeby som žasla nad jeho hereckými výkonmi, ako nad tými Lee Sung Minovými, ale veľmi príjemne ma prekvapil. Ale ja vám neviem.. Ja mám v poslednej dobe pocit, že 90 percent idols, ktorých vidím hrať v seriáloch sú skvelí herci. Asi preto, že proste sú. No a okrem Jeong Jina ešte aj Yoon So Hee. Nemyslím si o nej, žeby dokázala stvárniť akúkoľvek rolu. Aj tu som o nej mala chvíľkami trochu pochybnosti, ale chápem, že jej charakter bol trochu iný, ako bežné ženské postavy v seriáloch. Spolu sa na nich dosť dobre pozeralo a... Celkovo dodali seriálu to, čo možno mnohých donúti k pozeraniu ďalej, pokiaľ vidia, že hlavný dej sa ďalej nevyvíja veľmi optimisticky.“How will my broken head remember this day in the future? Without anytime to prepare myself, my life began to crack…Will I remember the man in his 40s who is shaking in fear after getting lost for the first time in his life?” - Park Tae Suk

Dôležitou postavu stvárňoval aj Lee Ki Woo, ktorého si môžete pamätať z Flower boys Ramyun shop ako "toho druhého, ktorý nakoniec aj tak dostal hlavnú hrdinku". Tu bol... v podstate šialený psychopat. Najprv som si ho v tom nedokázala predstaviť, ale celkom mu to šlo.

 

“A wise man once said that getting lost in life is an opportunity to find new way. But that’s only a saying I might end up remembering today as the day when I realized that such a saying doesn’t make me feel better at all”. Park Tae Suk.

Mimochodom, nedá mi nespomenúť Park Joon Geum (môžete si ju pamätať ako evil mother in law zo Secret Garden, alebo evil mother in law z Mask alebo evil mother in law z každého možné seriálu, kde hrala). Až som si na ňu vytvorila alergiu a proste som mala problém zniesť jej hlas. Tu, po prvýkrát som jej charakter mala rada! Čo si žiada možno aj aplaus. Ale nechápte to zle. Ja som tým doteraz neurážala herečku, ale všetkých ľudí, ktorí sa podielali na tom, že hrala vždy len evil mother in law. Ako herečka si zaslúži obdiv. Pretože aby vám niekto znechutil vlastnú tvár, to nie je až také jednoduché.

Okej. Vrátim sa k deju. Obrovské plus je, že ani raz som nemala pocit, že sa tiahne. Prirodzene plynul a stupňoval sa. Občas sa tam dialo toľko vecí naraz, že som proste nemala čas sa nudiť.
Obrovský obdiv k ľuďom, ktorý písali scenár, pretože niektoré preslovy boli také úžasné, že som proste nemala na výber a musela som si ich niekoľkokrát pretočiť a opakovane sa nad nimi zamýšľať.

"No matter how much you run, you'll find yourself back where you started. You can fool the world, but you can't fool yourself. No matter how much you try to run from the pain, unless you overcome it yourself, the pain won't disappear." - Park Tae Suk

Hudba. Minimálne prvé OST od Kim Feela bolo úžasné. Zvyšné... not so much. Oceňujem ale background music, ktorá bola takmer vždy "na mieste".Rada v svojich recenziách spomínam aj mínusy... Najprv som sem rozpísala jeden odstavec, ale potom som si uvedomila, že si trochu odporujem. Chcela som spomenúť, že plot znie neoriginálne, ale po zhliadnutí celého seriálu viem, že to malo iný rozmer, ako vám ponúknu tri vety, ktoré ho majú zhrnúť.
Druhá vec bola, že na konci som mala pocit, že niektoré veci bolo treba dotiahnuť a že to skončilo príliš zhurta. Ale na začiatku spomínam, že sa mi páči, že nás seriál nenechal zbytočne trpieť, čo by pokračovanie mohlo spôsobiť. Malo to byť tak, ako to je. Takže mínusy tu hľadať nechcem. Urobila by som zo seba idiota.

Prečo by ste si mali Memory pozrieť. Nuž tak napríklad, ak máte radi rodinne založené seriály, prípady z pohľadu právnikov, užívate si side-romance, alebo radi rozširujete svoje obzory v ohľade medicíny. Takisto ak máte radi múdre slová a vyžívate sa v zbieraní citátov.

Tak. Videli ste? Chystáte sa vidieť? Alebo vás to veľmi nezaujalo?

Komentáre

  1. Zrovna o víkendu jsem "konečně" dokoukala Remember. Ta série mi přišla taková zvláštní a nejspíš to bude tím, že se jedná o melodrama. Dějově mě to stále zajímalo, ale to zpracování mi nepřišlo až tolik napumpované, jak by si dějově možná série zasloužila. Nicméně ale asi se o tom více rozepíšu v nějakém updatu. :D Každopádně i Memory zní dobře, ale nebude to typ příběhu, který bych brala jeden za druhým a dám si mezitím nějaké jiné seriály, než se do toho pustím. :D Ale na tvoje doporučení dám! :D

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky