Currently watching - Scarlet Heart, Drinking solo

Aktuálne sa najviac teším z dvoch práve vychádzajúcich seriálov. Jeden z nich je historickým remakeom populárneho čínskeho seriálu, ten druhý je akési ďalšie "pokračovanie" série Let's eat. Ale k tomu sa ešte dostanem.

Začnem teda Scarlet Heart - Ryeo. Má to veľké množstvo rôznych názvov, ale ja sa akosi držím tohto. Už od momentu, kedy som počula, že to bude zahrňovať hercov ako je Lee Joon Gi, Nam Joo Hyuk, Ji Soo, Kang Ha Neul som vedela, že to bude moje. Keď sa k tomu všetkému pridal fakt, že hlavnú ženskú rolu má IU (o nej by som vedela rozprávať), bola som absolútne nadšená. Mohla by som spomenúť aj Baekhyuna. EXO mám naozaj rada, ale Baekhyun mi doposiaľ nebol veľmi sympatický. Myslím ale, že aj týmto seriálom sa to trochu zlepšuje. Tak ako s SNSD Seohyun.

https://www.dramafever.com/st/news/images/f08c67de-2e80-402d-8aff-430a6cf4e38e.jpg 

Scarlet Heart odštartovalo 29. augusta a v priebehu dvoch dní vydali až tri epizódy. Čo je ako ideálny návod na získanie si veľkej sledovanosti. To, čo tomu ublížilo bol ale fakt, že to v rovnakom čase súťaží s Moonlight Drawn by Clouds, ktoré začalo o týždeň skôr a čo vám poviem. Park Bo Gum. Kórea miluje Park Bo Guma. A nielen Kórea. Všetci milujeme Park Bo Guma!!! Ak by večer vysielali, ako Park Bo Gum sedí, malo by to asi také ratings ako večerné správy.
Nuž a druhá vec boli večne nespokojní netizens, ktorí zhodnotili herecké výkony IU a Baekhyuna ako natoľko mizerné, že to už ďalej nemôžu pozerať. Či už mám Baekhyuna rada alebo nie, behom minúty sa vo mne prebudil ochranársky inštikt :-) Dobre.. On ani IU nejak neexcelujú, ale videla som oveľa horšie herecké výkony a nielen od idols ale aj od hercov z povolania. A to ani nemusím zapínať slovenské seriály. Navyše Baekhyun tam vyslovene hrá otravnú postavu, takže to veľmi nedávam za vinu jeho hereckým výkonom.

Osobne som nevidela čínsku verziu. Z časti aj preto, že keď som si vyhľadala jej plagát na internete, videla som len veľmi veľa plešatých chlapov. Posúďte sami.

https://1.viki.io/c/2978c/bbjx-780x436.jpg?x=b&s=380x214&q=h&e=t&f=t&cb=1 

V budúcnosti si to ale určite pozrieť chcem... Prezatiaľ to odkladám.

Plot : Keď nastane úplný spln, žena z 21. storočia - Go Ha Jin precestuje v čase do Dynastie Goryeo v Kórei. Prebudí sa v tele 16 ročnej a je uväznená medzi konfliktmi vládnucich princov. Zamiluje sa do 4. princa menom Wang So, ktorý skrýva svoju tvár za maskov a ostatní ho zo strachu pred ním prezývajú "vlk".

Celkovo si ma prvých 7 epizód doposiaľ veľmi získalo a už teraz sa teším na zvyšných 13. Mimochodom, soundtracky sú eňo ňuňo. Od umelcov ako AKMU, Taeyeon, EXO, Lee Hi, IU...


A prejdem na druhý seriál s názvom Drinking solo. Len pred chvíľkou som si vlastne spojila, že je to len iný názov pre Let's drink, ktorý ohlásili tvorcovia Let's eat krátko po druhej sérii. 

http://www.koreandrama.org/wp-content/uploads/2016/08/Drinking-Solo-Poster3.jpg

Plot :Príbeh o ľuďoch, ktorí z rôznych dôvodov pijú alkohol osamote.  

Zahrňuje to Ha Suk Jina, Park Ha Sun a k tomu všetkému Keyho zo Shinee vo veľmi... netypickom účese. Ale veď uvidíte sami. 
Táto príjemná komédia si ma dokázala získať už v prvej epizóde. Silno si zakladajú na parodovaní všetkých možných populárnych kórejských filmov a seriálov. Doposiaľ to boli napríklad film Veteran, seriály Descendants of the Sun, Signal alebo Misaeng. Nesie sa to v podobnej nôte ako obe série Let's eat. Navyše ak by spravili tretie Let's eat, postrádalo by to Goo Dae Yonga, kdežto nový koncept, nové myšlienky...
Tu mi ho nahrádza Key, ktorý je podľa mňa nielenže úžasný komediálny herec, ale vtiahol so sebou do seriálu aj ďalších členov Shinee!

Celkovo to má veľmi dobré soundtracky (z ktorých zatiaľ nevyšiel ani jeden.. stále to nechápem) a veľmi silnú komédiu.  

Sledujete Scarlet Heart - Ryeo alebo Drinking Solo? Poprípade sa chystáte?

Komentáre

  1. Drinking Solo mě nějak zaujalo více, než ta první dorama. Vzhledem k tomu, že už sleduji Love in the Moonlight a snažím se i Six Flying Dragons, tak se to další historické doramy asi jen tak nepustím. :D

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky