Incomplete life #2

Začala škola... A ja som tam asi po prvýkrát v živote nešla v prvý deň ako na popravu. Čím to mohlo byť? Nemyslím si, že je môj prístup k tragickým udalostiam v živote pozitívnejší. Možno to bolo tým, že BTS vydalo v nedeľu večer tak trochu hororový teaser na nový album (kpop fan's struggles) a ja som si nemohla pomôcť a musela som si čítať všetky možné teórie pod videom asi tak do polnoci. Vlastne som tak trochu zabudla na to, že na druhý deň idem do školy. A počas ranného zhonu veľmi človek nemá čas premýšľat nad hlúposťami.
Pozoruhodne som teda dospela k názoru, že premýšľať je niekedy neskutočne kontraproduktívne.
https://i1.sndcdn.com/artworks-000182025872-92aqkr-t500x500.jpg

Snažím sa ignorovať malichernú no neskutočne hlučnú výmenu názorov svojich rodičov z obývačky. Už 10 minút sa hádajú o manikúrových nožničkách. Žasnem! :-D 

Mimochodom, mohli ste si všimnúť, že na blogu sa posledné dni menil design. Ak vám ešte nebolo zle z toho starého, tak máte u mňa veľký obdiv. Mne už sa pri ňom dvíhal žalúdok. A tak som sa napriek svojim mizerným schopnostiam s grafikou a výrobou webových stránok rozhodla, že si zato sadnem a niečo s ním urobím. Niekoľko dní som si len prechádzala čo všetko sa tu dá s designom urobiť a potom sme s Barborou dospeli k názoru, že na tom skutočne zapracujeme. To, čo tu môžete vidieť teraz (ak čítate článok krátko po vydaní) je len dočasné. Naozaj neviem ako to vzniklo a ani ma to nejak extra neohuruje, ale je to zmena. A som nadšená z mentolovo-zeleného pozadia!

Čo sa týka aktivity, mohli ste si opäť všimnúť výrazný pokles. Ale keď ja sa k písaniu zbytočne nútiť nechcem a Barbora píše asi tak často, ako môžete na oblohe vidieť padať perzeidy. Potom si kopec ľudí myslí, že som tu sama. Raz za čas, pravdepodobne vtedy, keď sa v článku nehovorí o kpope alebo seriáloch, viete, že ten článok písala ona. Ale nie! Autor je vždy pod článkom. Pozrite sa na to niekedy.


Druhá vec o ktorej som chcela rozprávať (a pôvodne z toho mal byť celý článok ale viete... Lenivá som, lenivá.) Je moje robenie titulkov na viki. Začala som s tým už cez leto minulého roku. Z čistej nudy a tak trochu s motiváciou zlepšiť sa v angličtine. Veľa času som tomu nevenovala a dlho mi to nevydržalo. Nemala som ani predstavu, že z toho niečo môžem mať. To som pochopila až tento rok a tak som sa prekladaniu začala venovať s väčšou chuťou. Ak spravíte určité množstvo titulkov, môže sa z vás stať QT - QC Trainee, čo je pozícia, v ktorej sa vám otvoria seriály, ktoré vo vašej krajine nemožno sledovať, a ak sa z vás stane QC, dostanete zadarmo Viki Pass. Prístup k populárnym seriálom ihneď, sledovanie bez reklám a myslím, že keď môžu, dávajú ďalej aj nejaké lístky.. Ale úprimne. Pochybujem.
Vyskúšala som si tam už pozíciu Moderátora ale aj Subbera. Ľuďom, ktorí majú radi kdramy, prekladanie, zlepšovanie sa tak v angličtine ako aj slovenčine (svojim spôsobom aj v kórejčine, lebo veľakrát neprekladám anglický titulok, ale to, čo počujem) to musím vrelo doporučiť. Venovala som sa tomu hlavne cez prázdniny... Lebo veľa voľného času robí svoje. Ale určite si na to nájdem čas aj v priebehu roka. Má to svoje čaro. 

A tak.. Zajtra zase do školy. Neučíme sa, myslím, že máme nejaký športový deň. Ale to je pre také nemehlo ako som ja asi rovnaký trest ako písomka z nemčiny. Takže neviem, či sa mám tešiť alebo sa pripravovať na verejnú potupu. Hmm.

Pochváľte sa vy! Čo máte nové? A ako sa vám darí?

Komentáre

Obľúbené príspevky