Playlist - August 2016

August ubehol šialene rýchlo... Možno je to tými prázdninami, ale pripadám si, ako keby som minulý playlist písala pár dní vzad. Opäť som teda vybrala niekoľko pesničiek, ktoré som za poslednú dobu dosť intenzívne počúvala.
August bol plný comebackov a debutov, takže bolo dosť ťažké vybrať len pár pesničiek.

Dean ft. Eric Bellinger- I'm not sorry


Už je to nejaká doba, čo som posadnutá Deanom. Či už sa to týka jeho úžasného hlasu alebo producentských a skladateľských schopností, keďže som zistila jednu zaujímavú vec... Veľa pesničiek, ktoré zložil patrili k mojim najobľúbenejším aj vtedy, keď som ani len netušila, že s nimi má niečo spoločné.(Napríklad Unfair od EXO, Bad Vibes Only od Dok2, Video od Lee Hi alebo And July od Heize) Náhoda? Ja myslím, že nie. Ako by povedal JRE "Wuz good, Dean!"
I'm not sorry je pesnička, ktorá je pre neho takisto veľmi typická. 

BlackPink -  Whistle


Mám pokrk toho, ako sa s nami YG pohráva. Blackpink bola asi prvá skupina, ktorej debut som očakávala ako oficiálny kpop fanúšik. Teda... Zažila som si už a iné debuty, ale Blackpink bol na inej úrovni, tým, že som členky sledovala už dlho predtým, ako im vyšiel prvý videoklip. Preto som znovu pocítila, ako Yang Hyun Suk manipuluje s fanúšikmi. Ako pre neho sľuby nič neznamenajú. Ale.. Nechcem sa o tom veľmi rozpisovať, lebo by som sa dostala ku dátumu 19. august a ak podrobne sledujete Bigbang, asi viete, že by som sa rozčúlila natoľko, že tento článok by bol len o tom.
Vrátim sa teda k Blackpink. Ich debut ma celkom príjemne prekvapil. Tak ako pesničkou Boombayah, tak aj Whistle. Do článku som chcela vložiť Boombayah, ale blogspot mi to nedovolil :-( Obe mám ale veľmi rada. Whistle je ten typ pesničky, ktorý vás chytí v podstate už od prvého počutia, no potom vám neponúkne oveľa viac. Boombayah je zase niečo, čo sa vám nemusí páčiť na prvé počutie, ale časom sa to stupňuje. 

Agust D ft. Suran - So far away


Ďalším dôležitým augustovým momentom bola aj Sugova Mixtape. Nikto nevedel, kedy presne to príde. Najprv sa hovorilo, že to bude v auguste, no potom Suga niekde podal vyhlásenie s tým, že sa mu to vymklo z rúk, lebo chcel, aby to bolo prekvapenie, a teraz od neho majú ľudia veľké očakávania. Vtedy spomenul aj to, že na nej chce ešte zapracovať a teda si ešte budeme musieť počkať. Kto by čakal, že ani nie do týždňa sa prebudím a prvé čo mi na youtube vyskočí bude jeho nový klip Agust D. Osobne, mojou najobľúbenejšou pesničkou z jeho Mixtape je ale So far away, na ktorej spolupracoval so Suran. 

Sunwoo Junga - Spring Girls 


To, že je na zozname táto pesnička je čistá náhoda. Ako vždy som počúvala Arirang - Catch the wave a v stredu tam býva formát Hey Korean. Teraz tam boli dvaja (myslím, že Európania. Nespomínam si úplne jasne.), ktorí už žijú pár rokov v Kórei a rozprávali o svojich skúsenostiach. Každý doporučil nejakú pesničku a jedna z nich bola táto. Už na prvé počutie ma zaujala. Je to niečo úplne iné, ale zaujímavé a veľmi dobre sa to počúva. 

VIXX - Fantasy


Ďalší, pre mňa veľmi prekvapivý comeback. Vixx som doposiaľ veľmi nesledovala. Bolo pár pesničiek, ktoré sa mi od nich páčili, ale asi som ich ani nemala v telefóne. Touto pesničkou si ale vyslúžili moju pozornosť. Celý ten klip je epický a určitými prvkami v hudbe mi to pripomína EXO. Viete, také tie mólové časti. Podobné, ako EXO používa napríklad v Overdose alebo Monster. Osobne to na pesničkách milujem. 

Heize ft. Dean - And July


Túto pesničku som spomenula ešte na začiatku článku pri Deanovi. Ale nemyslím si, že som dostatočne naznačila, aká je úžasná :-D. Celkovo ale presmerujem pozornosť na Heize. Musím povedať, že od nej zatiaľ nepoznám pesničku, ktorá by sa mi nepáčila. Celý jej minialbum And July, pesnička v spolupráci s Chenom, Joon Hyeongom alebo Monokim. Všetky sú jjang! Nie je to niečo, čo by som považovala za svoje najobľúbenejšie pesničky, ale v playliste ich nikdy neprepínam, čo je vzhľadom na asi 4000 pesničiek v mojom telefóne dosť úspech. 

Mary Hopkin - GoodbyeNa chvíľu zmeníme hudobný štýl. Pred pár dňami som robila recenziu na Age of Youth. Ako vidíte, ešte stále som sa cez ten seriál úplne nedostala, keď neustále dokola počúvam jeho soundtracky. Je to dosť stará pesnička, ale o to lepšie, lebo ja retro ráááda. A tak ako je tu táto konkrétna tu pokojne mohlo byť aj The whereabouts of love, On your collarbone, Offbeat, TooDoo, Butterfly alebo The Night to life for Winter.

Špeciálna zmienka patrí comebackom týchto interpretov - Hyuna, Oh My Girl, CL, WJSN, EXO, B.A.P., Monsta X, Ailee, I.O.I, Park Jimin, NCT Dream...
Rozhodne to nie sú úplne všetky, ale je tam väčšina tých, ktoré som nejakým spôsobom zaznamenala.

Komentáre

  1. Ohh, I'm not sorry je první písnička, která se mi od Deana zalíbila. :D Do jeho stylu jsem se ještě nedostala, ale tahle je hodně povedená. O Black Pink jsem slyšela a ta písnička je hodně zvláštní. Na první poslech mě vůbec nezaujala, ale na druhý poslech už mi zajímavá přijde. Když si jí poslechnu potřetí, možná si jí i stáhnu. :D Osobně mám VIXX hodně ráda, ale nestíhám registrovat comebacky. Tenhle se jim ale hodně povedl a písnička je skvělá. Haha a klip k And July je luxusní. :DDD

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky