BTS - Wings

Akoby môj život už bez BTS nebol kompletný. Pre neznalého pozorovateľa toto prehlásenie môže znieť prehnane a možno až trochu fanaticky, ale je to presne tak, ako som povedala. Môj víkend bol... Vlastne ani nebol. Celú sobotu som iba pozerala do blba a čakala na nedeľu. A keď už prišla nedeľa, všetko sa to zbehlo tak rýchlo, že som sa odrazu len prebudila a musela ísť do školy. S tým, že som kvôli tomu ráno takmer zmeškala autobus.

Okej.. V prvom rade. Čo je to s Army komunitou a odkedy je nás tak veľa? To, čo sa včera dialo nebolo normálne. Najprv, tesne predtým, ako mala začať preview show spadla celá V aplikácia. Keď konečne vyšiel album, spadol k2nblog a asi po pol hodine sa zhliadnutia na videoklipe Blood sweat & tears zasekli na 450 000. Zmenu som zaregistrovala až keď som sa zobudila a bolo to na viac ako 4 miliónoch. Teraz, po nejakých 27 hodinách to má takmer 8 miliónov. Kam sa hrabe nejaký Pineapple pen?!

Je mi absolútne jasné, že BTS posadli takmer všetkých milovníkov kpopu. Nezávisiac od pohlavia, veku či vyznania. A nielen kpopu, keďže žánrovo zachádzajú aj do rôznych iných odvetví. Čo sa ich nového albumu týka, najradšej by som sa vyjadrila ku všetkým 15 pesničkám. Ale mohlo by to navonok pôsobiť zdĺhavo, takže sa to pokúsim nejako okresať a spracovať do podoby, ktorú si dokáže bez nechápavého kývania hlavou prečítať aj niekto, kto si stále myslí, že BTS je Behind the scenes.

Začnem titulnou pesničkou Blood sweat & tears.

https://67.media.tumblr.com/8f60a9de522ab21675e87d226caa0fce/tumblr_oemt0yuYHL1ui4a49o1_540.gif 

Poviem to takto... 혜미 mi dnes ukazovala video s najdivnejšími kpop videoklipmi a toto by som teraz rozhodne zaradila do top trojky. Som vážne rada, že som si predtým prečítala Demiana, inak by som asi len nechápavo krútila hlavou. Čo som síce robila aj tak, ale bez prívlastku nechápavo. 

"Jin... Dúfam, že sa nechystáš spraviť, to čo si myslím..."

Aj tak to urobil. Prekliata socha! :-D Každopádne z toho celého nám vyplynulo, že...
Jin je Sinclair. Pochopiteľne. Suga je Pistorius. Jimin je Franz Kromer. Namjoon pravdepodobne drží príbeh po kope ako rozprávač. V je Demian. Jungkook by mohol byť Alfons Beck, alebo podľa short filmu Demianova minulosť. A Hobi.. Možno matka :-D Naozaj neviem, čo je Hobi!

Malá oprava. Po dlhšom filozofovaní nad týmto celým. Mne veľmi toto teorizovanie nejde, ale s Hyemi sme to trochu posunuli na ďalšiu úroveň. V reakcii BTS na Blood sweat and tears Namjoon na Jina v klipe povedal: "As expected from Abraxas." Čo všetko mení. A celkom to dáva zmysel. Jin by bol teda Abraxas a Sinclair by pripadal na Jungkooka. (ktorý v prvom shortfilme kreslil Demiana, tak ako Sinclair v knihe Demian)

https://66.media.tumblr.com/75d2f83a781560b58c8d553bbd671ae2/tumblr_oemt0yuYHL1ui4a49o4_540.gif

Hudobne. Na prvé počutie ma Blood sweat & tears veľmi prekvapilo. Sama som nevedela, či pozitívne alebo negatívne. Je to iné. Má to prvky európskej hudby. Niečoho španielskeho, poprípade francúzskeho. No čím viac som to počúvala, tým viac som si to zamilovávala. Skutočne pochopíte až keď si to pustíte. Ak ste to ešte neurobili!!!
Jediné, čo ma sklamalo je, že Jin tu spieva len veľmi krátku časť. Aj to spoločne s Jiminom. Chcelo by to viac. Je super, že vynikol napríklad taký J-Hope, ale prajem si, aby bolo dostatočne veľa pozornosti aj na Jinovi. 

Prejdem k ďalším pesničkám albumu. Tentokrát tu má každý svoju sólovú skladbu.
Pravdepodobne jediná, ktorá ma sklamala bola Stigma. Možno preto, že hudobne mi to až tak nesadlo. To neznamená, že V nie je stále rovnako úžasný.

https://1.bp.blogspot.com/-BhoZlxB5PLI/V9GD_ISICmI/AAAAAAAAEQ4/_CAA3srDtvUaYt8VzkTh2s6bsYAJIWhGQCLcB/s1600/3rdvideo9.gif

Veľa som očakávala od Lie, ktorá absolútne nesklamala. Asi moja najobľúbenejšia pesnička z albumu. Úžasne vystavaná, Jiminovi tam nádherne vynikne hlas.

http://66.media.tumblr.com/7cd011946a3947f96b7845341bb880ab/tumblr_od1e3qgOfI1sz0j5io1_540.gif

To isté platí o Jungkookovom Begin, ktoré má úžasný text a myšlienku. Veľmi sa mi páči hudobná zmena v refréne.

 https://1.bp.blogspot.com/-E75zx-qcr7w/V82v1vDQITI/AAAAAAAAEN4/1I9MRW-5elwuZyVkBxnQp6KhogR19oBpgCLcB/s1600/1stvideo7.gif

Kto by čakal, že Namjoon bude v Reflection spievať? Jedno z najväčších prekvapení.

http://pa1.narvii.com/6216/a3dcdb630ede8347d05d95ad61bf75bc6a2d9c99_hq.gif

First Love ma ani neprekvapilo ani nesklamalo. Suga si drží svoj štandard. Má to dosť dobrý hudobný podklad.

 https://3.bp.blogspot.com/-wCvp4sTnm1k/V9U-JgoM46I/AAAAAAAAETk/oMMEdoUtwKMTZvWIJSiGN5oZCrUtPj9CQCLcB/s640/4thvideo4.gif

Od Mama som mala veľké očakávania. Takisto to má úžasný text a silný podklad.

https://66.media.tumblr.com/051eec2aaa7b7e897f4f7fbd0fb8db90/tumblr_odanntazjU1sz0j5io2_500.gif

Awake.. Konečne trochu svetla na Jina. Úprimne, nie vždy som si bola istá Jinovými speváckymi schopnosťami. No tu ukázal, že som sa neskutočne mýlila. Viem, že sa na nej dokonca aj skladateľsky podielal.

https://67.media.tumblr.com/f42883da30716e1399ea04483461f031/tumblr_odeczi7ild1qcr8yco2_500.gif

Lost je záležitosť Vocal line. Na prvýkrát ma to veľmi nechytilo, ale čím viac to počúvam, tým viac to milujem.
Cypher part 4... Okrem toho, že to určite potešilo Taehyunga to vážne potešilo aj mňa. Najlepšie Cypher to asi nebude, ale textom ma to chytilo asi najviac.
Am I wrong je hudobným štýlom niečo úplne iné. Ponášajúce sa na ich prvé albumy. Takisto sa to zlepšuje každým počutím.
21st Century Girls... Z albumu sa mi to zatiaľ páči najmenej. Ešte som sa ale nedostala k textu.
Two Three (Hope to more good days) je prvá oficiálna pesnička Army fanklubu. S nádherným textom, skvelou hudbou a už teraz si nato viem predstaviť videoklip. S videami z koncertov. Hľadiská plné bielych ligotajúcich sa svetielok...
No a nakoniec Interlude : Wings. V prvom rade sa zamyslime nad slovíčkom Interlude. Ak sa nemýlim, malo by to znamenať, že bude pokračovanie. Poprípade, že ešte vydajú nejaký špeciál. Hudobne a textom to krásne zakončuje celý album.

Na kpop comebackoch je najlepšie to, že vydaním albumu a klipu to nekončí. Čakajú nás úžasné týždne! Čo myslíte?

Čo hovoríte na Wings vy? Ste rovnako nadšený, alebo vás niečo sklamalo?

Komentáre

  1. Zatím jsem se k celému album dostala jen dvakrát a zatím jsem vůči němu dost neutrální. Kromě titulní skladby mě zatím nejvíce zaujala First Love, Am I wrong a 21st Century Girls. :D Vtipné, jak se ti poslední zmíněná skladba líbila nejméně a mě si docela získala. O víkendu mě čeká 4hodinová cesta v autě, takže si dávám za úkol si album poslechnout znovu, ale zatím to není špatné. :D Já si beztak většinu věcí oblíbím až po čase. Zatím to ale i tak nevypadá špatně.

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Už teraz môžem povedať, že som na 21st Century Girls zmenila názor. Je to skvelá pesnička a najmä Sugova časť je úžasná. Chcelo len vypočuť si to viackrát.

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky