Incomplete life #3

Som rozhorčená. Naozaj mám teraz v sebe toľko hnevu, že sa jednoducho potrebujem vypísať. (Tento článok je niečo ako boj so sebou samou. Berte ho... s rezervou. Je napísaný pod vplyvom emócii, no napriek tomu ho chcem zverejniť. Možno preto, aby sme si uvedomili, aké veci to tu riešime.)

Ľudia vo všeobecnosti nemajú radi nespravedlnosť. Keď máte pocit, že je niečo nespravodlivé, ste naštvaní. Nemyslíte na to, že by mohlo byť ešte horšie. Našu školu, alebo možno presnejšie našu riaditeľku asi trápilo, že mi - nevďačná mládež - nemyslíme na to najhoršie a rozhodli sa nám to... trochu pripomenúť.

Ako to asi prebiehalo?
Riaditeľka : Ehmm. Ehmm. Budeme musieť zmeniť rozvrh. Nejakí prváci sa sťažovali, že im stačí do školy v pondelok chodiť až na druhú hodinu a v piatok majú päť hodín. Nemôžeme si dovoliť, aby prestúpili. Čo ak potom nebudeme mať dosť študentov?
Sekretárka : Áno. Asi máte pravdu. Musíme ho prerobiť.
Riaditeľka : Tak.. Začnime teda od nich. / po dlhom a náročnom menení ho upravili podľa požiadaviek prvákov
Sekretárka : Čo teraz?
Riaditeľka : Spravme rozvrh maturantom. Musíme im ho pretransformovať čo najlepšie, aby sa mohli učiť v pokoji a spravili nám čo najlepšie výsledky medzi gymnáziami. / po dlhom premýšlaní spravili rozvrh všetkým triedam, okrem tretiakov.
Sekretárka : Začneme áčkou alebo béčkou?
Riaditeľka : Samozrejme že áčkou.
Sekretárka : Nemáte pocit, že béčkari to majú trochu komplikované? 90 percent triedy dochádza, v piatok ste im ako jediným dali sedem hodín. Nemali by sme im to trochu odľahčiť?
Riaditeľka : Nie. Nech si tí malí bastardi vytrpia. Dajme spoločenskovedným seminaristom sedem hodín aj v pondelok. A šiestu? Dajme im voľnú, ale zakážme im opustiť areál školy. Takže budú mať sedem hodín len v pondelok, stredu a piatok. Že sú to oni.

https://66.media.tumblr.com/ebaaa18ac60900d19b7268850e4d08fd/tumblr_inline_myr9n9tOWZ1sohk3w.gif

Pre vás to teraz môže znieť malicherne a hlúpo, ale pre mňa a mnohých ďalších dochádzajúcich spolužiakov to je jednoducho peklo. Človek by si pomyslel, že na škole je najhoršie... učenie predsa. No vedenie vám to môže ešte viac nabúrať. Ich netrápi, že po každej siedmej hodine sa musíme rýchlo ponáhľať na autobus. A že keď máme poslednú telesnú, za 10 minút sa musíme prezliecť, utekať do šatní a dostať sa na zastávku vzdialenú 7 minút normálnou chôdzou. Ich to netrápi. Lebo mi už neprestúpime.

Tá konverzácia hore je samozrejme len paródiou, ale to, že všetky ostatné a mnohokrát nedochádzajúce triedy majú pohodový rozvrh je fakt. Vrátane toho rozvrhu prvákov. Takže koho trápime my? No... Zdá sa, že zatiaľ nikoho.

Vypísanie sa trochu pomohlo. Naozaj len trochu. Na jednej strane mi to príde absolútne hlúpe... Len včera sme pozerali dokument o práci v továrňach v Číne, kde mladé ženy pracujú v hrozných podmienkach 13-14 hodín denne, zaplatia im za 8 a aj to tak v prepočte 70-80 eur na mesiac. A ja sa tu teraz rozčulujem kvôli jednej hodine strávenej navyše. Asi by som mala byť ticho. Mala. Ach. Toto ľudstvo je tak sebecké. Myslí len na seba. Vrátane mňa. Pozrite sa na to úbohé dievčatko, ktoré má strechu nad hlavou, plnú chladničku, môže študovať, nemusí sa každý deň báť o holý život, ale nazýva peklom to, že musí byť v škole o hodinu viac. Ukrivdili jej?

Tento víkend už nad tým premýšlať nechcem. Tak napríklad zajtra vychádza album BTS. Áno. Viem. Mala by som s tým dať pokoj. Spomínam to v každom jednom článku :-D Chcem sa ale v tom mojom mizernom a požehnanom živote sústrediť viac na maličkosti.

Zaujímalo by ma... Zažívate často nespravodlivosti? Tiež máte pocit, že ste spohodlneli a nevážite si to čo máte? Meníme sa na ufrflaných protivných ľudí, ktorí si nevážia život? Alebo to tak bolo vždy?

Komentáre

 1. Jáj, tak to soucítím... Taky jsme měli ve třeťáku rozvrh na nic (4x týdně na sedmou... :D). Nespravedlivost je ale všude - já to řeším tak, že si řeknu, že se někde mají určitě mnohem hůř (třeba, jak jsi psala, v té Číně) a nějak to překousnu. Ale postěžovat si samozřejmě někomu musím :D
  A co říkáš na nové BTS album, hm? :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mne to vypísanie sa dosť pomohlo. :-) Veľakrát si tak uvedomím veci, ktoré by ma pri nejakej rozhorčenej konverzácii nenapadli.
   Myslím, že o tom albume by som dokázala písať slohy! :-D Určite ho rozoberiem aj v nejakom článku. Zatiaľ som maximálne nadšená z Lie, Begin, Reflection a fan songu. Prekvapuje ma, koľko radosti mám z jedného albumu. A ty?

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky