Playlist - Október 2016

Dominika sa konečne dočkala :-) Dlhoočakávaný BTS album, ktorý som prežívala viac, ako by drvivá väčšina ľudí považovala za normálne. Ten si ale nechám až ako poslednú položku tohto článku. Dovtedy prejdem hneď dvomi debutmi a niekoľkými ďalšími comebackmi.

Shinee - Don't let me go

Shinee u mňa síce nepatrí k tým najobľúbenejším skupinám ale vždy sledujem, čo majú nové. Zvlášť teraz, po seriáli Drinking Solo, kedy som sa absolútne utvrdila vo svojej posadnutosti s Keym.
Tentokrát prišli s konceptom v štýle retro s titulnou pesničkou 1 of 1. Tá je síce skvelá, no mňa si z celého albumu najviac získala práve Don't let me go. Čo je v podstate upokojujúca balada s veľmi príjemným textom. Ten údajne napísal Minho a pri prvom počutí sa pri ňom väčšina skupiny rozplakala.
Nie je nič lepšie, ako pustiť si to za upršaného dňa cestou autobusom. SF9 - Fanfare

Začiatok októbra sa spája aj s dvomi debutmi nových chlapčenských skupín. Oba sú podľa mňa veľmi slušné a viem si predstaviť, že majú pred sebou celkom slušnú kariéru. Začnem SF9, ktorí sú pod FNC Entertainment. Pre začiatok vydali 3 pesničky a ich titulnou je práve Fanfare. Odporúčam ale aj ich druhú s názvom K.O., ktorá má tiež niečo do seba. 
SF9 som trochu registrovala už pred debutom, pretože jeden z ich členov - Chani si zahral v seriáli Signal. No a všetci sa objavili aj v minisérii Click your heart.Pentagon - Gorilla

No a ten druhý debut je práve Pentagon. U mňa im trochu uškodilo, že debutovali práve 10.10., kedy som riešila len BTS. Nechápem, kto prišiel s tým dátumom. Titulná pesnička Gorilla je ale prekvapivo chytľavá a absolútne som si zamilovala hlasy dvoch hlavných spevákov, čo je Hui a Jinho.I.O.I - Very Very Very

Ten pocit, keď idete autobusom na školský výlet a zrazu z neznámeho zdroja počujete "Neomu, Neomu, Neomu.. Neomu, Neomu, Neomu, Neomu,...!

http://i.imgur.com/E3TZA3i.gif 
 (Nie sú to moje slúchadká... Nie sú to Hyemine slúchadká. Odkiaľ počujem tie anjelské chorály?)

Naozaj sme na našej škole asi objavili ďalšieho fanúšika kpopu. :-D I.O.I ma ale tentokrát vydesili a prekvapili zároveň. Pretože tá choreografia je asi príliš na každého.


Twice - TT

Twice sa aktuálne stáva asi mojou najobľúbenejšou dievčenskou kpop skupinou. Ich najnovší album sa rozhodne podaril. Zvlášť sa mi páči pesnička One in a million. 
Titulná TT je však takisto úžasná. S aktuálnym halloweenskym konceptom. Osobne ale musím povedať, že Cheer Up ani Ooh Ahh to u mňa neprekonalo.Bastarz - Beautiful and selfish girl

Bastarz so svojim minialbumom vydali rovno dva klipy. Obe pesničky sú štýlovo veľmi odlišné. Mňa si viac získala Beautiful and selfish girl. Tá je nielenže strašne chytľavá, ale má veľmi originálny klip. Aj ak by ste si z tohto článku nič nepustili, tak toto musíte!!! A BTS samozrejme :-DBilly Talent - Afraid of heights

 A teraz jedna nekórejská vložka. Z najnovšieho albumu Billy Talent si ma absolútne získala Afraid of heigts v oboch jej verziách. Billy Talent majú pre mňa zvláštne čaro. Nie je to len hlasom speváka, ale je na nich niečo, čo ich okamžite odlíši od ostatných podobných skupín.

 

BTS -WINGS

Ehmm. Ehmm. Už sa mi podarilo vydať jeden článok o celom albume WINGS. Písala som ho ale hneď na druhý deň od vydania a hoci som už vtedy mala ten album napočúvaný viac ako hociktoré iné doteraz, moje názory na mnohé z pesničiek sa už zmenili. Tak napríklad na 21st Century Girls. Nie je to síce môj obľúbený žáner, ale musím uznať, že ma to aj s ich choreografiou dosť posadlo. 
Za najobľúbenejšie pesničky albumu považujem rozhodne Lie, Lost, Begin a Mama. Je síce ťažké vybrať si len pár, ale musím uznať, že práve tieto som asi počúvala najviac. 
Titulná pesnička sa mi síce páči, ale v porovnaní s tými predchádzajúcimi podľa mňa nepatrí medzi tie najlepšie. Oveľa viac mi sedelo také Run, Fire alebo N.O.Nemohla som spomenúť úplne všetko... Takže dodatočne doporučujem napríklad OST zo seriálu The K2 od Park Kwang Suna. Takisto akustickú verziu The Tiger Moth od Monsta X zo seriálu Shopping King Louie (a aj ich comeback s titulnou pesničkou Fighter). Potom Jay Park - Drive, Ladies' Code - The Rain, Ailee - Home, High4 20 ft. Hwasa - HookGa...

Komentáre

 1. Fanfare od SF9 se mi dost zalíbila a mimořádně jsem si ani nenechala ujít debut od kluků z Pentagon, když už nějaký ten týden sjíždím jejich verzi See You Again coveru. :DD Ta písnička je sice trochu zvláštní, ale hodně chytlavá. :D Co se týče I.O.I, zrovna u této skladby nějak moc nechápu ten povyk, který jsem postřehla. Asi to budu muset slyšet vícekrát. Což v podstatě i o nové písničce od Twice, ale u těch se mi ten song ani znovu slyšet nechce. :D Haha, co se Bastarz týče, mě zase více zalíbila Make It Rain, ale už stahuju album a hodlám si ho celé pořádně poslechnout. :D Jinak musím říct, že mě těší, že jsem tu u tebe našla i Billy Talent. Zrovna Afraid of heights od nich vážně zbožňuju. :D A Wings už netřeba komentovat.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Oni majú cover na See You Again? To si musím pustiť! :-D Nejako ma to obišlo. Mne sa I.O.I zapáčili na prvýkrát, čo sa mi u nich často nestáva.
   Nepáči sa ti TT? Je pravda, že je to iné od ich predošlých comebackov, ale ja som sa do toho dostala pomerne rýchlo.

   Prosím ťa.. Ja a Billy Talent sme nerozluční kamaráti od ich Red Flag, ktoré som počúvala, keď moji bratia na počítači drtili NHLku. Je to už veľmi veľa rokov, no odvtedy ma ani raz nesklamali.

   Odstrániť
  2. No jestli se nepletu, tak ten cover je z doby, kdy to ještě nebyl Pentagon, ale Team HUI. Vzhledem k tomu, že ještě nepoznám členy skupiny, nejsem si na 100 % jistá, jestli jsou v aktuální sestavě Pentagon ti samí členové. Jestli o nich víš víc, mohla by jsi mi říct, jestli ten týpek ve 1:26 (rapper s hlubokým hlasem) se dostal do aktuální sestavy? :D Gorilla jsem slyšela několikrát, ale u jeho hlasu si nejsem skoro vůbec jistá, přijde mi totiž, že tady má hlubší hlas než ten, který jsem slyšela v jejich debutu. :DD

   https://www.youtube.com/watch?v=FjXORw2EGsA

   Hehe, Billy Talent jsou mojí nejoblíbenější skupinou už řadu let, takže mě ještě víc těší, že je tu někdo zná stejně dlouho. :D Red Flag je boží a naživo ještě víc. :D Měla jsem štěstí je vidět už čtyřikrát. :D

   Odstrániť
  3. Úplne všetkých z Pentagonu nepoznám, ale ten rapper by mal byť Yuto ak sa nemýlim. Čím viac na nich narážam, tým väčší potenciál v nich vidím :-)

   Oooh. O tom som už niekde na tvojom blogu čítala. A stále závidím rovnako :-/

   Odstrániť
  4. Ah děkuji, shodou okolností jsem to včera taky zjistila. :DDD Byla jsem moc líná se podívat pod video abych zjistila ty členy. Ale podle toho co jsem pochopila, v té show Pentagon Maker byly dva týmy po pěti členech a nakonec se všichni dostali do aktuální sestavy, takže má Pentagon deset členů. :DDD A Yutu jsem nakonec našla i v Gorilla. :D

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky