Playlist - September 2016

Je tu október. Všetka moja pozornosť sa teraz sústredí na 10.10. - alias deň, kedy príde vytúžený BTS comeback. Wings! (radostné chorály znejúce v pozadí) Keď si predstavím, že takto o mesiac budem písať o ich albume. Ale ešte predtým, ako na to príde by som mala nejako hudobne uzavrieť september.
Opäť... Veľmi veľa comebackov. Ako sa dalo očakávať, po skončení prázdnin mnohé len tak nejak preleteli okolo mňa a registrovala som naozaj len zlomok z nich.

EXO ft. Yoo Jae Suk - Dancing king


EXO bola jedna z prvých skupín, ktorá ma dostala do kpopu. Napriek tomu som nimi nikdy nebola posadnutá tak, ako to bolo pri tých ostatných. Vedela som o nich veľa, mala som napočúvané takmer všetky albumy a sledovala som aj ich účasti vo variety shows, no nepovažovala som sa za EXO-L. Dancing King u mňa veľa zmenilo. Tak stráášne veľa. Nazvala by som to najprevratnejším počinom v mojej EXO fanúšikovskej kariére :-) Ak niečo také existuje.
Neviem, čím presne to je. Možno tomu pridal na kvalite Yoo Jae Suk. Ťažko povedať. Dancing King je veľmi chytľavá tanečná pesnička. Takých v poslednej dobe veľa nepočúvam. No zanechala dojem. Skvelý videoklip, choreografia a ak si pozriete epizódu Infinity Challenge, v ktorej je presne zdokumentované, ako táto kolaborácia vznikla, ešte viac si to zamilujete.


2pm - I'll be

Už začiatkom júla ma silno posadlo 2pm, takže som tento comeback očakávala pomerne dlho a s veľkým nadšením. Osobne musím povedať, že album ako celok ma sklamal. Nie je tam veľa pesničiek, ktoré ma vážne chytili. No I'll be - ich titulná, je jedna z toho mála, čo áno. Je to trochu iné, prekvapivé, klip veľmi nezaujme, ale hudba áno.Got7 - Hard Carry

No a potom tu máme Got7 s ich pokračovaním série albumov Flight Log. Netrpezlivo som naň čakala už od prvého teaseru. Mimochodom, vytiahli na nás nejaké BigHit záležitosti. Toľko teórii tento mesiac, že som to nestíhala spracovávať.
Hard Carry je takisto veľmi výrazná pesnička, hudobným štýlom dosť podobná práve prvej pesničke tohto článku. Má ale veľmi fajn klip a úžasnú choreografiu. Hard Carry hae!


Red Velvet - Russian Roulette

Nie som veľký fanúšik Red Velvet. Hoci by som z rukáva vysypala pár ich mien a poznám titulné pesničky ich albumov, akosi som im neprišla na chuť. Russian Roulette je ale veľmi chytľavá pesnička s originálnym videoklipom, takže som tomu dala šancu a dostala sa aj do tohto článku.


Twenty one Pilots - Ode to Sleep

Spolužiak sa očividne rozhodol spraviť zo mňa Twenty one Pilots fanúšika :-) Asi sa mu to aj podarilo. Naozaj ma mrzí, že som ich začala registrovať až potom, ako sa preslávili. Príde mi, že som veľa zmeškala. Ešte stále nimi nie som nejaká posadnutá a veľa o nich neviem, no pesnička Ode to sleep si ma získala a veľmi rýchlo sa predrala medzi moje najpočúvanejšie. 


Emma Drobná - Smile

Áno. Slovenská hudba. Od superstáristov nikdy nič nečakám. Ale že úplne nič. Preto ma prekvapilo, keď som sa pred pár dňami na youtube preklikala na toto. Keď si odmyslíme ten hrozný videoklip, hudobne je to vážne dobré. Má vážne pekný hlas a oceňujem aj to, že je to anglicky. Aj keď by sa teraz so mnou mnohí mohli hádať o tom, že slovenčina tým v rádiách ešte viac upadá. To je pravda, mrzí ma to, ale v dnešnej dobe to asi už inak nejde. Pretože keby spievala slovensky, padne aj ona. Hranica jej poslucháčov by sa zúžila len na Československo, čo by mohla byť veľká škoda. Lepšou cestou je začať tvoriť hudbu v angličtine a neskôr poprípade vydať aj nejaké slovenské pesničky. Alebo som len príliš ovplyvnená kpopom?


BTS - Boy meets evil (trailer)

A sme zase pri BTS. Po ich 7 short filmoch vydali aj trailer, v ktorom sa nachádza pesnička, ktorá by mala byť podľa všetkého intro. Boy meets evil. Okrem toho, že J-Hope sa tu opäť ukázal ako úžasný tanečník to má aj dosť zmyselný text a dobrý podklad. 
Ja vám neviem... Občas mám pocit, že moja hranica posadnutosti BTS sa stále posúva. Ako keby sa už niekedy ani tak nezamýšľam nad samotnou hudbou. Nechcem aby to tak bolo. Chcem ich oceňovať za to, v čom sú najlepší.Umji - The Way

Tentokrát zoznam nedokážem okresať na číslo sedem, takže to nazvime takým malým bonusom. Neviem, či sledujete alebo ste nejakým spôsobom zachytili seriál Shopping King Louie. Je to taká príjemná komédia. Možno ju čoskoro spomeniam aj v Currently watching. Nuž a toto je jeden zo soundtrackov. Naspievala ho Umji z G-friend. Posledné dni je to jedna z mojich obľúbených pesničiek.To by teda bolo všetko. Opäť mi ale na záver nedá nespomenúť pár ďalších comebackov, ktoré oceňujem. A to je napríklad ten Bobbyho, A-Pink, Mamamoo, Infinite, Sunwoo Jung A, Gain. Nové pesničky ako sountracky od Lee Hi ft. Epik High, Jannabi a Saltnpaper.

Komentáre

  1. Dancing King od EXO mě nějak minul, ale teď jsem si ho pustila už nejméně třikrát a a dost se mi zalíbil. A klip je správně praštěný! Hard Carry od GOT7 se mi také zalíbila a dokonce si mě získali i Twenty one Pilots, což bude asi moje první písnička od nich. V jistých pasážích mi to hrozně připomíná Fantoma Opery. :DD

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky