Currently watching - The man living in our house, This week my wife will have an affair

Seriály sú pre mňa v poslednej dobe ešte väčším únikom z reality ako zvyčajne. Niežeby som mala nejaké náročné obdobie, ale mám toho pomerne dosť a tak si stále viac cením nejakú tú hodinku pokoja.
V poslednej dobe sa rozbehlo celkom dosť nových dorám. Snažím sa vyberať si len tie, ktoré ma skutočne zaujmú, no nakoniec raz za čas aj tak skončím aj pri niečom, čo ja sama nedokážem pochopiť. :-D A potom žasnem nad tým, ako ma to napriek tomu baví. To je aj prípad prvého seriálu z dvoch, ktoré v tomto článku zmienim.

http://i.boxasian.com/info/550/sweet-stranger-and-me-the-man-living-in-our-housewoorijibe-saneun-namja-sweet-stranger-and-me-n8NTLIx4.jpg 

The man living in our house... O čom to teda je?
Hong Na Ri pracuje ako letuška, Pred tromi rokmi jej zomrela matka a odvtedy nemá žiadnu blízku rodinu. Na výročie jej smrti sa vráti do svojho rodného mesta, aby navštívila jej hrob. Tam uvidí muža. Predstaví sa jej ako Go Nan Gil, jej otec. Údajne si ho Hong Na Rina matka vzala krátko pred svojou smrťou. Teraz žije v dome jej matky a spravuje ich malú rodinnú reštauráciu. 
Natočené podľa rovnomenného komiksu od Yoo Hyun Sooka

 

Keď som si prvýkrát prečítala plot, skonštatovala som, že to znie ako dobrá hlúposť. Keď som ale zistila, kto všetko si tam zahrá, nakoniec som sa aj tak pristihla pri tom, ako to pozerám a náramne dobre sa na tom bavím.
Tento rok som videla už niekoľko dobrých kórejských komédii, preto nemôžem povedať, že je to to najlepšie.. No napriek tomu to po zatiaľ 4 zhliadnutých epizódach hodnotím veľmi vysoko.

Začnem vedľajšími postavami. Lee Soo Hyuk je tu síce opäť len chlap odvedľa, no toto je pre mňa doposiaľ od neho najobľúbenejšia rola. Predčilo to desivého upíra zo Scholar who walks the night, chladného šéfa z King of High School, trochu naivného tenistu z Lucky Romance aj jemne nechápavého "študenta" z Local Hero.
Prekvapila ma aj Jo Bo Ah, ktorú som videla v nejakom seriáli prvýkrát od.. Shut up flower boy band. Myslím.
No a nakoniec Kim Young Kwang a Soo Ae. Oboch ich mám vážne rada. Soo Ae hlavne od jej účasti v Running Man. Pochopia len tí, čo videli. A Kim Young Kwang ma naposledy uchvátil v Go Ho's Starry Night. Tu má jeho postava dosť podobný charakter.

Plot teda môže znieť trochu hlúpo, ale otvoril veľa príležitostí pre situačnú komédiu.. Ak to takto bude pokračovať ďalej, viem si predstaviť, že sa to zaradí k mojim najobľúbenejším seriálom tohto roku.

my-wifes-having-an-affair-this-week-cp11

No a ako druhý seriál musím spomenúť This week my wife will have an affair. Doposiaľ nechápem, kvôli čomu ho na mydramalist toľko ľudí po prvých epizódach zvozilo pod čiernu zem. Pretože ja presne takéto seriály zbožňujem. Netradičné námety, zamýšlanie sa nad témami z rôznych uhlov pohľadu, šialené - priam až psycho postavy. A mohla by som pokračovať.

Do Hyun Woo pracoval posledných 10 rokov ako producent. Odrazu zistí, že jeho žena sa ho chystám podviesť s iným mužom. Nevie, čo urobiť, a tak prostredníctvom internetu hľadá rady od neznámych ľudí a pokúša sa ochrániť svoje manželstvo.

Čo sa obsadenia týka... Ako verný RM fanúšik si nemôžem nechať ujsť žiaden seriál, v ktorom hrá Song Ji Hyo. Je síce pravda, že napriek tomu, že je tu hlavná postava nemá veľa screen time. Aj prvá epizóda je prakticky celá o Lee Sung Kyunovi. To ma síce trochu mrzí, ale vzhľadom na dej to chápem.
Lee Sung Kyuna som doposiaľ videla len v Coffee Prince. Tam som si ho veľmi neobľúbila, ale tu začínam meniť názor.
Ďalej je nutné spomenúť Kwon Bo Ah. Áno. Vidíte dobre. Tá BoA. Napriek tomu, že je to jedna z jej veľmi zriedkavých rolí sa jej smerom spustila veľká chvála ohľadne jej hereckých schopností. A ja sa pridávam.
A ešte viac ma potešil samotný Lee Sang Yeob. Napriek tomu, že už si zahral v mnohých seriáloch a medzi nimi mal aj hlavné role, nemám pocit, že by o ňom bolo nejako počuť. Ja som si ho zapamätala až zo Signal, kde si zahral chladnokrvného vraha s veľmi krutou minulosťou. Odvtedy som spozornela vždy, keď som niekde zachytila jeho meno. Tu hrá veľmi osobitého kolegu hlavného aktéra a vytvára veľmi veľa komediálnych scén.
Ďalšími dôležitými postavami sú Ye Ji Won a Kim Hee Won. Oboch som si veľmi obľúbila v ich predošlých seriáloch a účastiach vo variety shows.

Všimla som si, že veľmi veľa ľudí to celé hodnotí ako veľmi frustrujúce a napäté. Či už v tom negatívnom alebo pozitívnom slova zmysle. Je pravda, že samotný dej je trochu taký. To ale neznamená, že to nie je tiež zábavné a poučné.
Ja zatiaľ po troch zhliadnutých epizódach výčitky nemám. Priam naopak. Pokračovala by som s chválou...

Ale deň je krátky, ja mám dnes ešte kopu vecí na práci, takže to nebudeme preháňať. Zaujímalo by ma, či ste tieto seriály zaregistrovali, sledujete ich, alebo sa chystáte. Ak nie, prečo?

Komentáre

 1. Ani o jedné z těchto doram jsem neuvažovala, ale po tvém článku mě dost lákají. :D Navíc z The man living in our house jsem viděla už nějaké animace a docela jsem se u nich zasmála, takže by to mohlo být něco dobrého, na zlepšení nálady. Díky za tipy! :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nie je začo. Rozhodne nebudeš ľutovať.. Ani jeden. :-D Navyše ma dosť zaujíma tvoj názor na This week my wife will have an affair. Stále nechápem, prečo to tak veľa ľudí kritizuje, keď ja som z každej epizódy úplne paf.

   Odstrániť
 2. Ja vážne nechápem ako to stíhaš pozerať :D Inak, chystá sa festival japonskej a kórejskej kultúry a myslím, že to by ťa mohlo zaujímať. :) Robila som im menšiu propagáciu, takže možno by ťa to mohlo zaujímať :)

  http://all-dreams-are-real.blogspot.sk/2016/11/pozyvam-ta-na-nipponfest-2016-vikend.html

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vieš, že ani ja to nechápem. Aktuálne s dvomi brigádami, v škole ako na popravisku a ja mám rozpozeraných 11 seriálov, 4 anime a 3 variety show :-D :-D
   Vieš, že ja som na nippon fest úplne zabudla?! A to som s kamarátkou plánovala, že pôjdeme. :-( Teraz je to trochu narýchlo a budúci týždeň už bohužiaľ mám o prácu postarané. Budem to musieť nechať buď na Hangukon alebo najbližšiu animeshow. :-( Dúfam, že na niečo z toho sa chystáš. Mohli by sme sa konečne uvidieť osobne :-)

   Odstrániť
  2. Ok. A po nociach aj zachraňuješ ľudí? :D Musíš byť superžena, keď toto všetko zvládaš :D:D

   Tento rok som oficiálne chcela uzavrieť slovenské cony :( Budúci rok idem na VŠ do Čiech, takže je pravdepodobné, že možno sa mi nepodarí na naše vrátiť a zároveň by som chcela vidieť tie ich... No človek nikdy nevie. Ja som sa tiež schytila iba tak, že "ha, idem!" Inak, keď si hovorila, ten článok so štatistikami som už mala napísaný neskutočne dlho a popravde by to boli aj tri roky a to ani nespomínam tie na blog.cz, tam sme si písali, čo si pamätám, si posledná z mojich SB čo stále bloguje. OMG, veď ja sama to robím šesť rokov!!!

   A len tak mimo všetko s jednou veľkou prosbou na srdci. Viem, že to odo mňa nie je pekné, no ak by sa dalo, skús nebyť len môj "amigo invisible" :) All dreams are real blog prejde čoskoro veľkou zmenou ako som písala (Vianočný darček a prekvapenie pre všetkých- pre mňa isto :D) a budem vás potrebovať ešte viac, no hlavne je to moja celoživotná práca, ktorú idem ukazovať na prijímačkách na vysokú školu, keďže čo sa týka písanie, je toto práve moje dieťa :D A potrebovala by som, aby teda vypadal, že o neho majú ľudia záujem- a to čo najväčší :D Takže si budem nesmierne vážiť každý komentár či propagáciu!

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky