Playlist - November 2016

Ťažko uveriť tomu, že už zajtra je tu december. Neviem, či som rada, že ten čas tak letí, alebo tomu chcem silou mocou zabrániť.
Každopádne som opäť pripravila výber svojich najobľúbenejších pesničiek za november. Tentokrát som s tým nebojovala tak ako naposledy, no to neznamená, že to bolo jednoduché.

Len tak mimochodom. Som jediná, ktorá žila v ilúzii, že Bigbang má comeback už 1. decembra? Teda v Kórei dnes... O štvrtej. Pretože ak si správne spomínam, YG pridal fotku 12/1/2016 Who's next? A krátko na to vyšiel článok, že sa jedná o Bigbang. Včera to kontrolujem, no všade sa písalo len o 12. decembri. Neviem, či som ja taká  nepozorná, alebo YG taký hlupák. Keď dokáže v jeden deň oznámiť, že 2ne1 sa rozpadlo a na druhý to poprieť, prečo by nemohol urobiť toto? Ten chlap musí mať brutálne komplexy z detstva, keď takto túži po pozornosti.

Blackpink - Stay

November príjemne odštartovali Blackpink s ich mizerne krátkym ale šialene dobrým minialbumom. Ten obsahoval tri pesničky, z ktorých jedna bola akustická verzia Whistle (ktorú vydali už predtým, ale okej). Páči sa mi Stay aj Playing with fire, ale moje gitarymilujúce ja mierne uprednostňuje Stay. 
Stále mám však zimomriavky z ich live vystúpenia Playing with fire na Melon Awards. 
Veľmi príjemne ma prekvapuje, aké strašne talentované sú a už teraz sa teším, na ich ďalšiu tvorbu.


Taeyeon - 11:11

Taeyeon takisto zahrala na gitarovú strunu. Je to veľmi príjemná a dobre sa počúvajúca balada. No pravdou je, že potom, ako som ju počula asi 100 krát dosť výrazne opadlo moje nadšenie. Neviem, či to brať ako negatívum, alebo o to viac oceniť pesničky, pri ktorých sa mi to nestáva. Lebo také Why môžem počuť aj miliónkrát a neomrzí ma to. 
No stojí to zato.


Mino ft. Taeyang - Fear

Tento skvost ste mohli zachytiť aj v poslednom článku s najkrajšími textami. Stále mám pri tejto pesničky zimomriavky... Navyše odštartovala moje dosť intenzívne Winner obdobie, do ktorého zasiahla aj správa o odchode Taehyuna. Nedokážem sa k tomu vyjadriť. Síce nebol mojim najobľúbenejším členom Winner, ale bude mi tam vážne chýbať, o tom niet pochýb. 
Vrátim sa ale k Minovi. Získal si u mňa obrovský rešpekt. Neviem, do akej miery to zložil on a do akej Zico, ale... rozhodne si to zaslúžilo všetku tú pozornosť. 


B.A.P - Fermata

Nie som taký veľký fanúšik B.A.P a nejako intenzívnejšie ich sledujem asi až od ich predchádzajúceho comebacku. Avšak týmto albumom si získali všetku moju pozornosť. Je to... iné ako som čakala. Prekvapivo iné. 
Veľmi sa mi páči titulná Skydive, zmienená Fermata, Le Noir, Confession...


Jeong Jin Woon ft. Tiger JK - Will

K tejto pesničke som sa dostala úplne náhodne. Pozerala som nejaké videá s BTS a vyskočilo mi Inkigayo, kde počas nej tancoval Taehyung, J-Hope, Wheein a Moonbyul. Nevyzerali pri tom, že sú psychicky v poriadku... Hlavne Taehyung. :-D No pesnička ma šialene chytila. Je to také... iné. A dobre sa to počúva. 


Zico ft. Dean, Crush - Bermuda Triangle

Dean je aktuálne jedna z mojich najväčších posadnutostí. Takže nezáleží na tom, čo zloží, v čom má featuring alebo čo je jeho vlastná pesnička, som tam! Pravdepodobne 15 sekúnd po vydaní. 
Napriek tomu, že mám Zica a Crusha vážne rada, nemôžem si pomôcť, mám pocit, že Dean tu vážne vyčnieval. Jeho hlas proste. 
Z tejto spolupráce som ale celkovo nadšená a verím, že takých ešte bude. 

 

Shinee - Tell me what to do

Shinee tento rok vážne bodovali. Mrzí ma trochu, že na nich nebolo viac pozornosti. Aj teraz, po asi 2 týždňoch má Tell me what to do len niečo cez 4 milióny videní. Teda, zaslúžili by si oveľa viac. 
Mne sa veľmi páči hudobný štýl, akým sa uberajú a aktuálne sú v úzkom zozname mojich najobľúbenejších skupín.


Fallgrapp - Rieka (Radio Edit)

Tento týždeň tu mám aj bonus. Skupinu Fallgrapp mi len prednedávnom odporučila kamarátka. Človek už od tých slovenských skupín veľa neočakáva... Priam až nič. No oni sú hudobným štýlom niečo úplne iné a celý ich album Rieka stojí za vypočutie. Na internete som bohužiaľ nenašla Radio Edit a pridávam len normálnu verziu.
Vážne ma zaujíma váš názor.Za zmienku by ešte stál comeback Hyolin, Sejeong z Gugudan, Jeon Ji Yoon a pesnička The Time od Juniel.

Komentáre

 1. A začnu rovnou od konce. Rieka je hudebně i melodicky hodně zajímavý kousek. Líbí se využití houslí a celkově to na mě působí hodně návykově. Jen mi osobně moc nevyhovuje hlas zpěvačky. Tell Me What To Do sjíždím už nějaký ten týden a Bermuda Triangle do puntíku splnil moje očekávání. A stejně jako ty, i já umírám z Deanova hlasu. O Jeongovi jsem neslyšela, ale písnička nezní vůbec špatně. Bude to chtít ještě jeden poslech abych si ujasnila, jestli si to chci stáhnout.

  Comeback BAP mě trochu minul a i když jsem slyšela Skydive, tak mě to zatím moc neoslovilo. Zato ale Mino a jeho Fear se mi líbí čím dál víc. Mám teď fázi, kdy k BTS dost ráda poslouchám právě WINNER a hned za nimi i iKON. (A neskutečně ujíždím na Bobbyho HOLUP!). Co se Blackpink týče, tak jak STAY, tak i Play With Fire se mi hodně zalíbily, takže poměrně rychle skončily na mém playlistu. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Čo sa týka tej speváčky vo Fallgrapp, keď som to púšťala bratovi, povedal mi na to toľko : "Pesnička je to zaujímavá, ale tá speváčka prvých pár minút znie, ako keby si myslí, že svojim spevom zachraňuje svet." :-D Niečo na tom teda bude.
   Skydive na ich albume rozhodne nebola najlepšou pesničkou. Celkovo mi ale väčšina z nich pripomínala inštrumentálne soundtracky z The K2. Neviem, či mi dáš za pravdu. Možno to robil ten dramatický podklad.
   A hej. Holup aj mňa dosť chytilo.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky