Currently watching - Missing 9, Chief Kim, Tomorrow with you, Strong woman Do Bong Soon

V poslednej dobe som sledovanie seriálov akosi obmedzila. Mám pocit, že všetok ten čas, čo som do toho predtým dávala som teraz presmerovala na kpop. Koniec koncov, tak skončím pri každom BTS comebacku. Aktuálne sa mi ale darí držať sa so 4 vychádzajúcimi seriálmi, z ktorých by som vám chcela každý trochu priblížiť.

Missing 9

Missing 9 z nich začal vychádzať ako prvý. A myslím, že som sa naň tešila najviac. Už od doby, kedy som zachytila správu, že to má byť niečo ako kórejské Lost. 

https://www.dramafever.com/st/img/nowplay/4941_MissingNine_Nowplay_Small.jpg

Ra Bong Hee je jediná preživšia z havárie lietadla, ktoré prevážalo viaceré slávne osobnosti z istej agentúry zábavného priemyslu. Predtým pre nich pracovala ako stylistka. Bola nájdená na pláži v Číne 4 mesiace po nehode. 
Po tom, ako sa vrátila späť do Kórei je na nej všetka pozornosť novinárov aj verejnosti. Tí sa zúfalo snažia zistiť, čo sa stalo s ich milovanými celebritami. 
Avšak Bong Hee si nič z nehody nepamätá. Napriek tomu ju prinútia rozpovedať príbeh o zmiznutí ďalších 8 cestujúcich, pre utíšenie nepokoja medzi verejnosťou.
(zdroj : mydramalist)

V prvom rade by som sa na chvíľku venovala obsadeniu. To zahrňuje také mená, ako Baek Jin Hee, Jung Kyung Ho, Park Chan Yeol, Oh Jung Se, Choi Tae Joon, či Lee Seon Bin. Hlavne prvé tri spomenuté mená ma neskutočne potešili. A osobitne Jung Kyung Ho, ktorý si ma na svojej hereckej kariére získal už v Heartless City a Falling for Innocence.
Čo sa týka Baek Jin Hee, bolo mi jasné, že nebude stvárňovať naivnú a slabú ženskú postavu. Skôr niečo takéto.

https://68.media.tumblr.com/88c3894dba3d5c5d0e38bbf82768d402/tumblr_olwd7fItYG1u1zscjo4_540.gif

Už po zhliadnutí prvých epizód som musela oceniť jednu vec... A to, že v seriáli veľakrát ani nejde o hlavný dej. Teda, samozrejme, že nie je odložený na druhú kolaj, ale niekedy sa tak stratíte v ich dialógoch a komických scénach, že je vám úplne jedno, kto koho zabil a či to vaša obľúbená postava dotiahne až do konca alebo nie. Mohla by som som spomenúť pár scén.

https://68.media.tumblr.com/9b5c5c7ef150fec0967e397711b829ea/tumblr_inline_olvv24uqre1r0l7zm_500.gif

Ako keď sa pokúšali vlámať sa do hotelovej izby, no miesto toho sa začali hádať o tom, ako sa majú v akčnej scéne hádzať kľúče. A nezabudli si to niekoľkokrát vyskúšať.
Alebo ďalšia "akčná" scéna, kedy Bong Hee potvrdila, že ani silná žena nevie všetko.
Je toho viac. A hoci to pravdepodobne nebude najlepší seriál, aký kedy uvidíte, je to veľmi príjemný dôvod na to, prečo sa tešiť na stredy a štvrtky. Ale jedno malé varovanie. V tomto seriáli sa skutočne neboja zabíjať hlavné postavy, tak sa na ne veľmi nenaväzujte.

Chief Kim

Keď sme pri tých stredách a štvrtkoch, dám vám ešte jeden dôvod. A tým je táto "kancelárska" komédia s názvom Chief Kim. Pôvodne som ju pozerať nechcela, ale už po prvých 4 epizódach sa ku mne dostali dobré recenzie a potom je tu Junho. A kvôli Junhovi by som pozerala hocičo.

http://asianwiki.com/images/6/65/Chief_Kim-p1.jpg

Kim Sung Ryong predtým manažoval finančné záležitosti pre gangy, ale úplnou náhodou začne pracovať ako šéf účtarenského oddelenie pre spoločnosť TQ. Snaží sa túto rozpadajúcu spoločnosť zachrániť, zatiaľčo bojuje proti miestnej korupcii a iracionalite.
(zdroj : asianwiki)

V hlavnej úlohe máme veľmi osobitého Nam Goong Mina. Ten má asi najväčšie rozpätie rolí, pretože v jednom seriáli hrá chladnokrvného vraha a psychopata a v druhom veľkú načachranú ružovú cukrovú vatu. A oboje mu sedí. Ak ste videli Beautiful Gong Shim, tu je jeho rola veľmi podobná. Vlastne je to ten istý človek, len s iným menom, snami a okolnosťami. Nam Sang Mi som predtým nepoznala, ale celkom si ma tu získala. Nuž a Junho. Je pozoruhodné, ako ho tvorcovia vykresľujú. V jednej scéne z neho spravia najväčšieho grázla a v druhej sa naštvane a roztomilo háda s miestnou upratovačkou. Navyše má v tomto seriáli svoj vlastný meokbang.

https://68.media.tumblr.com/1fd167a3a137cee0739cc9879f356bea/tumblr_okv3g0ObZl1sh8uxlo1_500.gif

Takže v závere vám vrelo odporúčam túto - povedala by som typickú, kórejskú komédiu. Získa si vás už v prvých minútach prvej epizódy, kedy uvidíte niekoľko opitých gagsterov spievať v karaoke BTS - Fire. 

Tomorrow with you

Tretím seriálom, ktorý spomeniem je Tomorrow with you. Tu už sme žánrom trochu inde, keďže je to tak trochu fantasy melodráma. Na ktorú som opäť ani veľmi nemala náladu, ale zaúradovalo obsadenie.

https://1.viki.io/c/32120c/Tomorrow-With-You_Channel-thumbnail_1560x872.jpg?x=b&s=460x268&e=t&f=t&cb=1

Yoo So Joon je úspešný riaditeľ spoločnosti s nehnuteľnosťami, ktorý dokáže cestovať v čase, pri jazde metrom. Vďaka jeho cestám uvidí svoju nešťastnú budúcnosť. Aby jej zabránil, vezme si fotografku Song Ma Rin napriek tomu, že ju nemiluje. 
(zdroj : viki)
Áno. Vidíte dobre. Lee Je Hoon tentokrát nenarába s vysielačkou a minulosťou, ale s metrom a budúcnosťou. Tieto role mu asi vymýšlajú na mieru. V prvom rade musím opäť poukázať na fakt, že tak ako Goblin a ďalšie veľmi úspešné a výnimočné kórejské seriály je aj tento vysielaný na TVN. Vďaka tomu majú aj scenáristi o niečo väčšiu slobodu a je to vidno. 
Dej je šialene nepredvídateľný. Ale šialene. Hlavne v prvých epizódach vôbec neviete na čom ste, a kam sa to celé uberá. A to samozrejme hovorím, ako obrovské pozitívum. Ak budete mať pocit, že sa diel tiahne, počkajte si ešte chvíľu a zrazu sa ocitnete úplne inde. 
Opäť tu nechýba ani komédia. 

https://68.media.tumblr.com/799a43d1f3fdc35fd52b9ef30e30d5e9/tumblr_oll0mvnlbB1qgrny9o1_1280.gif

Mimochodom žasnem nad tým, aké strašne reálne mi to príde ako celok aj napriek tomu, že hlavný hrdina si proste cestuje v čase ako keby sa nič nedeje. A vlastne sa deje úplne všetko.

Strong woman Do Bong Soon

A nakoniec spomeniem seriál, z ktorého vyšli skutočne ešte len 2 epizódy a ja už teraz viem, že ho budem úplne zbožňovať. Napriek tomu, akú veľkú dávku nereálnosti to v sebe má. Pretože, hlavná hrdinka je superhrdinka. Dobre vidíte. Superhrdinka. 

http://www.allkpop.com/upload/2017/02/content/ji-soo_1485992146_b1.jpg

Do Bong Soon je mladá žena, ktorá sa narodila s nadľudskou silou. Ak si nedáva pozor, dokáže rozbiť všetko, čoho sa dotkne. (Kim Nam Joon?? Niekto?) Avšak, zúfalo sa chce stať elegantnou a krehkou dámou, čo je ideálny typ jej dlhoročného kamaráta In Guk Dooa. Vďaka jej sile si nájde prácu ako bodyguard istého skazeného bohatého dediča Ahn Min Hyuka, šéfa hernej spoločnosti. Narozdiel od Guk Dooa je Min Hyuk excentrický panovačný muž, ktorý sa nedrží žiadnych pravidiel. Jedného dňa sa všetci traja zapletú do prípadu vraždy v ich susedstve a z viacerých dôvodov spolu začnú žiť. Potom, ako Guk Doo zle pochopí Min Hyukovu náklonnosť sa na nich začne valiť séria nedorozumení.
(zdroj : mydramalist)


Obsadenie je opäť priam kráľovské. Dokonca všetkým ich charaktery úplne sadli a je proste radosť ich sledovať. V začiatku som veľmi nevedela čo čakať. A scéna, kedy postavy doslova lietali pri bitke s Bong Soon mi najprv prišla trochu cez... Ale potom som sa do toho dostala a napriek tomu, že to boli len dve epizódy ma to šialene chytilo. Už teraz to má náznaky kvalitnej komédie. A hoci nemôže pri tejto krátkej recenzii zájsť hlbšie (zvlášť po prvou týždni od vysielania), dovolím si vám to s radosťou doporučiť.

https://68.media.tumblr.com/8a792d8528bb4cb22879b58c3b6b9e99/tumblr_om0p9f3ftu1v3mln4o2_540.png

Pre toto. A hlavne pre toto. Dovoľte mi tipnúť si, aké nedorozumenia nás to asi čakajú.

Začali ste niektorý z týchto seriálov sledovať? Prípadne sa chystáte? Nezabudnite sa podeliť s vašimi názormi v komentároch.

Komentáre

  1. Ahh, tohle jsem potřebovala. Ty dvě poslední doramy určitě začnu. Ze Strong woman Do Bong Soon jsem viděla už nějaké animace a u Tomorrow with you mě hodně zaujal popis. Nejsem si jistá, jestli zkusím i něco dalšího z listu, ale třeba uvidím časem. :DDD Potřebuju teď nutně něco, co mě bude bavit, tak se mi to trefí do vkusu. :D

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Posledné dve ťa určite chytia :-) To ti zaručujem. Potom nezabudni dať vedieť, čo na to hovoríš.

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky