Incomplete life #8

Ja neviem písať. Naozaj neviem. Moja aktuálna formulácia viet je tak tragická, že si ju nemôžem dovoliť dať ani do smsky, nie to ešte do SOČky. A keďže sa potrebujem trochu rozpísať a tu to už tradične zýva prázdnotou, odnesiete si to vy. Háha. Blog toho znesie veľa.

Najprv by som asi mala objasniť tú SOČku. Nie je to vyslovene tá SOČka, na ktorú asi myslíte. Túto sme mali na slovenčine zadanú všetci a bohužiaľ povinne. 10-15 strán čistého textu na nejakú tému. Ja som si vybrala Umenie reklamy. Chcem tým tak trochu zabiť dve muchy jednou ranou. Tá myšlienka marketingu stále žije. Avšak nedokážem sa k tomu dokopať. Doposiaľ som si spravila len veľmi všeobecnú osnovu toho, k čomu sa chcem vyjadriť. Ale... Ah. Mne sa tak nechce.

https://68.media.tumblr.com/8ca725f4f1b169199bf6bca5e2ffeeed/tumblr_ol9oaaZ9FZ1ubeaueo3_r1_500.gif

Potom tu máme ďalší BTS comeback z minulého týždňa, ku ktorému som sa absolútne nedokázala vyjadriť. Pretože som proste nenachádzala slov! A vlastne stále nenachádzam. Mám dojem, že som to prežívala ešte viac ako WINGS. Countdown, teasery aj všetko ostatné. Raz ma to zabije.
A akoby to nestačilo, dnes má výjsť videoklip na Not today. Neviem, do akých výšin ma odstrelí toto. Potom bude samozrejme nasledovať jedno odovzdávanie cien a týždeň plný ich promotions.
Ale predsa len by som sa mala trochu vyjadriť aj k hudbe. Popravde, Spring day ma hudobne v teaseri až tak nezaujal. Cítila som, o čo sa to snaží, ale nevedela som sa do toho úplne dostať. Videoklip vyzeral nádherne, ale až tak ma to nechytilo. Ako to ale býva tradíciou, stačilo mi pustiť si celú pesničku 2krát a bola som niekde úplne inde. (mimochodom, moje pocity sa ešte znásobili, keď som včera videla choreografiu)
Opäť to vyvolalo vlnu teórii. Dokonca miestami mám pocit, že Army sa tie teórie tak zapáčili, že ich už hľadajú aj tam kde nie sú. Naozaj. Celkovo je tam ale očividne veľa skrytého. Páči sa mi, ako sa na to Namjoon celé vyjadril. Že každý divák má právo na svoju vlastnú interpretáciu ich hudby aj videoklipu a oni to nechávajú otvorené. Tak je to jednoznačne najlepšie.

Čo sa týka ich WINGS tour, začína ma šialene štvať, ako obchádzajú Európu. Pretože je úplne očividné, že tu majú porovnateľné množstvo fanúšikov so Severnou a Južnou Amerikou. Doteraz som bola na vlne toho, že aj keby sem prišli, asi by som na to nemala a potom by ma to zožieralo ešte viac (závisiac od mesta, kam by sa dostali. Takú Prahu, Viedeň alebo Budapešť - o Bratislave snívať nebudem - by som
 možno ešte nejako zvládla. Veď človek dokáže fungovať aj s jednou obličkou.). Proste... Aj v tom poslednom interview, čo som čítala sa vyjadrovali k ich World tour a viete čo povedali? Vraj by v budúcnosti chceli potešiť aj fanúšikov v Afrike. Nič proti Afrike, ale nie je očividné ako Európu úplne ignorujú? Akoby neexistovala. Ako keby sa Bon Voyage dialo v Etiópii.


Mimochodom, to čo tu hore vidíte je ten plagát, na ktorý som tak dlho čakala. Mám to doslova nad hlavou, keď ležím v posteli. Peniaze minuté na BTS sú večne investícia.


Niekde v komentároch som ale videla niečo, čo mi dáva trochu nádej. Bolo to krátko po tom, ako pred pár dňami pridali do World Tour tých 5 miest v juhovýchodnej Ázii. Niekto sa tam zmienil, že to ešte nie je finálna verzia a vraj ak tam ešte niečo chýba, tak je to práve Európa. Takže ja neviem čo vlastne chcem. Možno tu budem o mesiac zúfalo rozpisovať, ako je to reálne, ale ja nemám peniaze. Z môjho krátkeho prieskumu sa lístky pohybujú v cenových kategóriách od 100 - 400 eur. S tým, že sa dajú nájsť aj za 80, aj za 500. Závisiac od mesta, doby, kedy ich kupujete a samozrejme toho, kde chcete byť. Či chcete, aby na vás počas celého koncertu padal ich pot (čo by ste sa asi nedoplatili) alebo vám stačí stáť na konci hali a vidieť ich ako malé pohybujúce sa figúrky s farebnými vlasmi. Holt, mne by vlastne stačilo aj to druhé. Ale za taký Hi-Touch by som bola schopná vraždiť.
Nechajme ale moje fantazírovanie tak! Asi to nemá cenu.

 

Kým sme ešte pri tej hudbe, z comebackov (ak sa k vám ešte nedostali), by som vám rada doporučila aj dva ďalšie. A to K.A.R.D s ich Don't recall a Deanov minialbum (ak sa to tak vôbec dá názvať) limbo. Oba stoja za to.

Mimochodom, aktuálne vychádza aj dosť veľa seriálov, ktoré by stáli za zmienku. Takže sa mi možno v priebehu tohto týždňa podarí napísať Currently watching. Sľubovať to ale nebudem.

*Okej. Malý update po zhliadnutí Not today. Zdá sa, že nás priam provokujú, aby sme si uťahovali z toho názvu. Keď to nevyšlo po 10 minútach, normálne som na pár sekúnd začala strácať nádej. Žeby si z nás začali uťahovať? Not today? Proste to nevýjde? Ale myslím, že po nejakých 14 minútach na V a pol hodine na youtube bolo už všetko tak ako malo. 
Spracovanie celého videoklipu je na úplne inej úrovni, ako som bola kedy zvyknutá. Pri BTS aj kdekoľvek inde. Za takú kameru by sa nemusel hanbiť ani najväčší akčný kinohit. Celé je to proste nepopísateľné. BTS má novú hymnu. 
Neviem, kto v tom klipe hviezdil viac, pretože úplne všetci (vrátane Jina, ktorý bohužiaľ nemal v pesničke svoju časť) ukázali akí úžasní sú. Tá choreografia! Napriek tomu, že som ju videla už nakrútenú z koncertu som ostala žasnúť. Celý klip poctivo streamujem už dobré 4 hodiny a stále nemám dosť. 

 

Takže ako to teda zhrnúť? Buďte šťastní, počúvajte BTS a píšte vaše pomyselné SOČky!

Komentáre

 1. Tenhle comeback byl to nejlepší i nejhorší, co mě mohlo potkat. Pokud jde o tu "nejlepší" část, tak je ti asi jasný a když se dostanu k "nejhorší" části, zmíním jen několik infarktů a i s tím už dokážeš udělat obrázek! Emocional roller coaster AS FUCK! Někdy si dokonce říkám, jestli to mám zapotřebí, ale v konečné fázi je pořád FUCK YEAH! :DDDDD

  Co se těch vyhlídek na koncert týče, nemůžu se zbavit špatného pocit. Buď Evropu vážně vynechají, což mě samozřejmě naštve, ale ještě víc by mě naštvalo kdyby přijeli a buď bych měla peníze, ale lístky by byly hned pryč, nebo by přijeli a peníze bych neměla. Ta druhá varianta je spíše pravděpodobnější. Takže já v podstatě nechci aby přijeli. :DDDD Víc by mě totiž štvalo kdybych nebyla schopná sehnat lístky, než kdyby nepřijeli vůbec. :DDD

  (A co si budeme povídat, ten koncert bych možná psychicky taky nevydejchala! :DD)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Však?! Proste... Nech nám to spôsobuje akékoľvek utrpenie, nakoniec sa nám to aj tak vráti len v dobrom.
   Aj ja som sa na to samozrejme pozerala aj takto, ale napriek tomu si myslím, že bude lepšie keď prídu. Pretože to potom budem mať aspoň vo vlastných rukách. A môže sa udiať nejaký zázrak a nakoniec tam pôjdem. Keď neprídu vôbec, zázrak sa nemá stať ako :-(

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky