Playlist - January 2017

Vždy keď napíšem rok 2017, mám pocit, že sa snažím predpovedať ďalekú budúcnosť. Popravde neverím, že už mám 18. Celé to znie tak nejako nereálne. S týmto budem asi bojovať celý život. Ani budúci rok nebudem veriť, že mám 19 a neverím tomu, že by sa mi podarilo zmieriť sa s realitou, keď budem oslavovať 50tku. Ale vrátim sa k článku.

Hoci práve teraz počúvam zväčša len BTS, (Tak to býva vždy pred comebackom a samozrejme ešte viac po comebacku. Dnes sa mi dokonca sníval ich teaser. Pochopíte to?) v mojom januárovom playliste sa našlo aj kopec inej hudby.

Day6 - I wait 

JYP si na nás snáď krajší novoročný darček ani nemohol vymyslieť. Každý 6. deň v mesiaci nová pesnička s videoklipom, plus ak sa pošťastí nejaký ten vedľajší track. I wait skutočne ukázalo, akí talentovaní všetci sú. Niekoľko dní som to počúvala stále dookola. Myslím dokonca, že to bola posledná pesnička, ktorú som počúvala na svojom teraz už pokazenom telefóne. Je to veľmi "veselý" príbeh, kedy som mala slúchadká na ušiach a položila si ho na umývadlo zatiaľ čo som si umývala ruky. Potom som sa nejako otočila a stiahla ho pod vodu. Nuž a v slúchadkách mi hralo práve I wait. Telefón sa ani po niekoľkých týždňoch zachrániť nepodarilo... Nuž. Ako sa k tomu vyjadriť? Day6 z toho ale neviním. To ja som sprostá.


NCT 127 - Limitless

Začiatok roka mi spríjemnili aj NCT 127. Je tam jasne počuť, že sú pod SM tak ako EXO. Celkovo je to taký podobný štýl hudby. Tak ako pri Fire truck sa mi ani toto na prvýkrát veľmi nepáčilo. Má to veľmi divný videoklip a aj Taeyongov grunge bol trochu prekvapivý. Avšak tak ako to už býva zvykom, pár počutí a bola som na tom úplne závislá.


2ne1 - Goodbye

Vzhľadom na to, že kpop intenzívnejšie počúvam len nejaké dva roky a to je cca obdobie, v ktorom začal ich hiatus, nikdy som sa nesnažila ich lepšie spoznať. Mala som napočúvané len ich najväčšie hity, párkrát som ich videla vo variety shows, Daru v seriáloch, CL som počúvala ako sólistku, ale to bolo asi všetko. Napriek tomu som sa pri tejto pesničke hneď na prvýkrát rozplakala. 
Čo je to vlastne s tými všetkými rozpadnutými skupinami. Vždy si poviem... Á, ich nejak extra nepočúvam. Nevadí. Ale keď sa rozpadnú, vypočujem si všetky ich albumy a potom som z toho celého ešte zúfalejšia. 4minute, teraz Wonder Girls. Prečo mi to robíte?!


 I.O.I - Downpour

Ahh.. A ešte kým sme pri tých rozpadnutých skupinách. Prečo?! Prečo, keď som ich konečne začala mať rada? Dalo by sa povedať, že je to len veľmi dlhý hiatus, ale napriek tomu ma to strašne mrzí. Ich posledná pesnička - Downpour si ma neskutočne získala... A ľudia. Možno ste si to neuvedomili, ale ten chlapík z MAMA tancujúci na Neomu, Neomu, Neomu sa im dostal do videoklipu!!!!! 


AKMU - Chocolady

Úprimne musím skonštatovať, že tento album od AKMU bol pre mňa celkom sklamanie. Po pesničkách ako Melted, Rebye alebo 200% som mala asi priveľké očakávania. Z albumu sa mi najviac páčila Chocolady, ktorá si ako jedna z mála držala štandard a vážne si ma získala. Titulná s názvom Last Goodbye je síce fajn, ale nie je to tak celkom ono. Mimochodom, dúfam, že vo YG sa všetci prestanú lúčiť, lebo už je to deprimujúce. Last Dance, Last Goodbye, Goodbye... Čo potom? Suzy - Yes No Maybe

Tento Suzyn comeback stihol byť za tak krátku dobu už dosť kritizovaný. Teda aspoň čo som ja zachytila. Mne sa ale dosť páči. Minimálne titulná pesnička.
Hudobne aj videoklipom. Ten si určite pozrite. Je to niečo ako minifilm.
A už ma úprimne nebaví počúvať, ako všetci hovoria, že je slávna len kvôli tomu ako vyzerá. V kpope sú iné "hviezdy", ktoré sú tam napriek tomu, že nevedia spievať. Suzy by som k nim ani zďaleka nezaraďovala. 


Sunmi ft. Lena - Full moon

Pred pár dňami som vďaka kpop star narazila na túto úžasnú pesničku od Sunmi z Wonder Girls. Je to vážne chytľavé a dobre sa to počúva. Vyšlo to ešte pred 2 rokmi ako jedna z pesničiek jej minialbumu.


 Mino ft. Haha - Shoot 

No a zoznam ukončím touto úžasnou spoluprácou pre Infinity Challenge. Zbožňujem, keď sa stretnú dvaja ľudia s úžasnými hlasmi. Ako minulý rok Dean a Taeyeon alebo taká Suran a Suga, Mino a Taeyang alebo Haha a Zion T. Teraz sa to premiešalo a máme tu Mina a Hahu!!! Ľudia. Mino a Haha.
Plánujem si tieto epizódy aj pozrieť, no zatiaľ som si len vypočula ich pesničky. A táto ma jednoznačne zaujala najviac.


Január bol teda v celku veľmi prekvapivý.. Mohla by som ešte spomenúť comeback CLC, AOA alebo debut Dreamcatcher. Všetko sú to vážne dobré pesničky. A teraz sa už treba psychicky pripraviť na február, lebo ľudia... BTS, Twice, SF9, Cross Gene, Zion T a Red Velvet (to už máme za sebou, ale rátam to až do februára), Day6, Block B, KARD a kopec ďalších. 

Pre dnešok to ukončím. V Kórei sa totiž blíži hodina polnoci a človek nikdy nevie, aká bomba ho zase trafí. :-)

Komentáre

  1. DAY6, NCT 127 nebo 2NE1 jsem ten měsíc taky poslouchala. První dvě zmíněné si mě získali skoro okamžitě a stala jsem se na nich naprosto závislá. Pro mě osobně Goodbye od 2NE1 nemá tak velký význam jako pro většinu fanoušků, ale písnička je vážně hrozně pěkná a tak si našla cestu do mého playlistu. Co se zbytku týče, nejvíce mě asi zaujala ta poslední písnička od Mino ft. Haha. Haha a docela jsem se pobavila, jak se to tam rozjelo v pěknou party. :DDD

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Veď aj mňa dosť prekvapilo, že napriek tomu, že som k nim nemala takmer žiadny vzťah sa ma to takto dotklo. Naozaj to nechápem.

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky