Incomplete life #9

Konečne mám pokoj! Bohužiaľ len na víkend. Potom sa zase roztočí kolotoč povinností a mne sa o tom úprimne nechce ani premýšľať.
Teraz sa snažím užiť si chvíľku pokoja so zatiahnutými žalúziami (lebo slnko je nepriateľ), so slúchadlami na ušiach a pod paplónom.

Tak v prvom rade... Toto tu, čokoľvek tu teraz vidíte ako design, je z ponuky nových designov na blogger.com. Jediné, čo som spravila bolo, že som vymenila titulný obrázok. Viac by som rozhodne nedokázala. Je to nočný Seoul. Pretože človek si potrebuje pripomínať svoje ciele a ten môj je jasný.
Kým som ešte pri blogu, chcem spomenúť, že už nebudem vydávať rubriku playlist. Rozhodla som sa tak preto, že absolútne nie som s tými článkami spokojná. Nejakú hudbu, ktorú mám potrebu vám doporučiť dokážem vtesnať aj do iných článkov. Takže je to v podstate jedno.

Okej.. Takže čo sa stalo za posledných pár týždňov?
Viac ako hocičo iné ma zamestnávala škola. Najhoršie na tom celom je, že ja som sa za tie tri roky na strednej ešte nenaučila učiť sa. Sadnúť si za knižky čoilen na hodinu je pre mňa misia nemožná. Jediné, čo ma zachraňuje je moja schopnosť nabifliť sa väčšinu dôležitých vecí tesne pred odpoveďou alebo písomkou. Čo mi síce zaručí relatívne dobrú známku, ale už na druhý deň si to nepamätám. Moje maturity budú oriešok.
To ma privádza k ďalšej veci. Že si musím v najbližšej dobe vybrať maturitné predmety a určiť si tak semináre, na ktoré budem budúci rok chodiť.
Dobre... Hovorím si. Povedzte mi to potom, ako mi realita rozdrtila jedinú serióznu víziu mojej budúcnosti, akú som doteraz mala. Teda, ak by som povedala, že mi od vtedy v hlave neskrsol záložný plán, klamala by som, ale to neznamená, že som sa už dostala cez ten pôvodný. Moja láska ku kórejčine ako jazyku a tiež ich kultúre totiž stále rastie a mne sa akosi ťažko žije s faktom, že to pravdepodobne zostane len mojim hobby.
Nateraz som sa presmerovala k vízii marketingu. A keďže netúžim dostať sa na školu, kde zoberú každého, mám pred sebou ešte veľa práce.

https://68.media.tumblr.com/24493017b911172480715a54dbb95f5d/tumblr_inline_ojxsosSR2q1tgm7v2_540.gif

Mimochodom, minulý víkend som bola na svojej druhej animeshow. Bolo to veľmi príjemné odreagovanie od všetkého a ja som neoľutovala jediný cent, ktorý som do toho vrazila. Šli sme v sobotu ráno, prespali sme v Hoteli Turist (k čomu sa ešte vyjadrím), v nedeľu poobede ma moji parťáci opustili a ja som sa vrátila domov tak na večer.
Hoci to bolo prednáškovo od minulého roku slabšie, oveľa viac som si užila iné veci. Ako napríklad Kpop Showcase! Čo bol asi najväčší zážitok, aký som si odtiaľ odniesla. Tá atmosféra bola nepopísateľná. Počuť všetkých tých ľudí skupinovo spievať a skandovať moje obľúbené pesničky bolo niekedy viac ako samotné vystúpenia. Hoci aj mnohé z nich boli vážne kvalitné. Neskutočne sa mi páčili najmä ich prevedenia 2pm - Go crazy, Red Velvet - Russian Roulete, Twice - TT a Vixx - Fantasy. A koniec koncov, aj keď to niektorí nejak extra neodtancovali, samotný fakt, že tie pesničky počujem hučať na celú sálu ma ohúril natoľko, že mi to bolo úplne jedno. Nezabudnuteľné boli hlavne momenty, kedy tými pesničkami bolo čokoľvek od BTS. Chápete ma.

https://em.wattpad.com/d5cbb00c34b7d46057410aeb7370bfa50c140fa4/687474703a2f2f692e696d6775722e636f6d2f4b306951526f362e676966?s=fit&h=360&w=360&q=80

Okrem toho sme si v sobotu pozreli v hlavnej sále aj film Arrival. Ten ma prekvapivo na taký mysteriózny scifi triler dosť bavil a nemala som problém obsedieť dve hodiny.
Myslím, že v sobotu sme boli ešte na karaoke (čo by bolo celkom fajn, keby sme takmer celý čas nesedeli na zemi a vedľa mňa nekempovala skupinka na mol opitých chalanov, z ktorých to proste tiahlo) a hlavnú cosplay show. Tá bola s rekordne nízkym počtom súťažiacich, takže sme na ňu nakoniec čakali viac, ako vlastne trvala.
Ešte sme sa zastavili na prednáške Ženy v kórejskej histórii, ktorá už ale v podstate končila.
Po zvyšok večera sme drtili Super Mária... Asi sme im to museli pokaziť, lebo na druhý deň už nefungoval. :-D Holt, nepúšťajte tri ženy za hraciu konzolu.

Čo sa toho ubytovania v Hoteli Turist týka, na jednohviezdičkový hotel a tú nízku cenu tam bolo asi všetko, čo by sme mohli potrebovať. Čo znamená, že v budúcich rokoch už nikdy žiadna telocvičňa. Nestálo mi to tam za to. Hotel je oveľa pokojnejší, bezpečnejší a nemusíte tam zdielať jednu kúpeľňu s ďalšími 50 ľuďmi vrátane mužskej populácie.

Nedeľa bola takisto super. Ráno sme si dali anime New Game (prekvapivo dosť príjemná záležitosť) a potom sme chvíľku testovali nejaké hracie automaty. Moji parťáci ma nakoniec opustili a ja som sa šla pozrieť na Original Costume. Conclusion - Army uprostred sály plnej Armys nikdy nie je sama. Keď začal Kpop world festival, už mi bolo všetko jedno.
Kvôli oneskoreniu a mnohým technickým problémom to ale trochu stratilo svoje čaro. Nevravím, že to bolo zlé, ale mnohí účastníci sa občas vyslovene trápili. Navyše som kvôli tomu časovému posunu musela odísť pred koncom a tak som nevidela väčšinu speváckych vystúpení.

Dosť ale o animeshow. Poviem vám len toľko, že aktuálne by som sa nečudovala, ak by trvalo ďalší mesiac, kým tu pribudne ďalší článok. Každopádne ale mám niečo rozpísané a predsa len, myslím, že o dva týždne sú prázdniny, takže to možno až také tragické nebude.

Komentáre

 1. Ani nevíš, jak moc ti závidím tu animeshow. :( Videa těch choreo jsou dost povedená a pěkně se na to dívalo. Díky rodinné oslavě se letos nedostanu na AF a dost mě to mrzí. Je sice pravda, že anime teď už nesleduju, ale ta atmosféra je fajn a ráda se tam setkávám s lidmi, které běžně nevidím. Jinak na Arrival jsem byla také v kině a musím říct, že jsem byla dost mile překvapena. Povedená záležitost!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Neviem teda, ako je to na Anime feste, ale Anime show mi príde orientovaná na anime rovnako, ako aj na komiksy, gaming a kpop. Skutočne je to len názov. A máš pravdu.. Atmosféra je vážne super.

   Niekedy treba uprednostniť iné veci. Snáď sa ti ďalší rok podarí dostať sa tam. Aj ja by som raz rada vrazila nejaké peniaze a spravila si k vám na AF menší výlet, ale aktuálne som vo fáze, kedy šetrím ako sa len dá. (ehmm ehmm. Hlavne ak by sa budúci rok vyskytli BTS v Európe, treba mať finančné zásoby.)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky