# I'm serious

Tento článok by mal byť akousi kombináciou všetkého. Mám potrebu vyjadriť sa na rôzne témy a nenachádzam na blogu rubriku, kde by som to mohla šuchnúť. Takže vytváram novú... A niečo mi hovorí, že do nej budem prispievať často.
Dlho som premýšlala nad tým, ako ju pomenovať. Nakoniec mi hlavou prebehla myšlienka, že by mohlo byť fajn pomenovať článok vždy podľa nejakej pesničky, ktorú v článku zmienim. Tak to bude vždy niečim iné. Čo na to hovoríte?

Po niekoľkých mesiacoch som konečne dobehla Naruta! Alebo by som už mala povedať Boruta? V skratke som behom posledných cca 10 dní zhliadla takmer 30 epizód a uvedomila si pri tom 3 veci.
Prvá, že nechápem, ako som pred niekoľkými rokmi dokázala zhliadnuť vyše 500 epizód za 2 mesiace. Druhá, že nenávidím fillery. A tretia, že napriek tomu bude Naruto ako séria navždy moje najobľúbenejšie anime.
Práve som dopozerala prvú epizódu Boruta a akosi som stratila reč. Úprimne už nie som informovaná o každej jednej téme, o ktorej sa diskutuje na fórach a z Boruto mangy som prečítala asi len prvé 3 kapitoly. Tým pádom je pre mňa takmer všetko prekvapením a už sa necítim tak ponorená do detailov ako tomu bolo kedysi. Napriek tomu si to ale vážne užívam!

https://68.media.tumblr.com/f14547c628613b89af4cd899a860d9ea/tumblr_inline_ong2o6740c1u2620v_540.gif

Keď sme pri anime, nedá mi nespomenúť aj druhú sériu Shingeki no kyojin (Attack on titan), ktorá odštartovala minulý týždeň. Len prvá epizóda a hneď som pochopila, prečo som sa na to vlastne tak dlho tešila. Dosť ma ale sklamal fakt, že by mala mať len 12 epizód. To je po takom dlhom čakaní skutočne to najmenej, čo nám mohli dať.


Kórejských seriálov teraz skutočne veľa nesledujem. Nedokážem dokončiť ani tie, čo som mala začaté. Pravidelne sa mi darí nájsť si čas len na dva. Prvým je Strong woman Do Bong Soon, ktorý má už budúci týždeň končiť. A potom je tu The liar and his lover. Začala som to sledovať hlavne preto, že sa mi páčil pôvodný japonský film a hlavnú rolu si mala zahrať Joy z Red Velvet. Avšak často sa pristihnem pri tom, že nechápem, čo vlastne robím so svojim životom keď to stále sledujem.. Je tam veľmi veľa cringeworthy scén a občas sa to hrá na High School Musical.

Ďalšia vec... Dala som si challenge. Každý víkend jeden Disney film. Prečo? No v prvom rade, prečo nie? Disney filmy sú super. To čo ma ale motivovalo najviac je akási chuť hľadať v nich všetky tie typické stereotypy. Určite potom o tom niečo napíšem. Mám potrebu to rozoberať :-D

http://data.whicdn.com/images/140274587/large.gif

Čo sa hudby týka!!! Pamäť v mojom telefóne akosi nestíha všetkým tým comebackom, ktoré sa odohrali a stále odohrávajú. Hlavne od začiatku apríla mi to príde priam neprimerané. Len tak z hlavy spomeniem napríklad Winner, Oohyo, Girl's day, Monsta X či Highlight. A potom nemôžem zabudnúť na Day6. Aktuálne po BTS asi moja najobľúbenejšia skupina. Nielenže ešte nevydali jednu zlú pesničku, ale ich mesačné comebacky sú ako darčeky, ktoré si nezaslúžim. Človek sa ešte nedostal cez I Wait a Winter is gone a už má od nich ďalších 6 nových pesničiek. Give me break!!! Or better. Don't give me break! Never.

 

Inak, čím ďalej tým viac sa vo mne ozýva hlas sebeckej špiny, ktorá už nechce, aby boli BTS populárnejší ako sú. Pretože pozrite sa na to... Pár týždňov v Amerike a ako to s nimi vyzerá. Bang PD už rozpráva o ďalšom albume, kdežto oni ešte ani doma neboli. Zmluva s Def Jam Records. Mimochodom aj reči o ďalšej plánovanej americkej tour. (Haló! Ešte ste neboli v Európe, Afrike a ani Austrálii. Vôbec sa mi nepáči, aká privilegovaná Amerika je. Áziu a Kóreu konkrétne úplne chápem, ale Amerika ma štve. Neskutočne.)
Proste... Prajem im, aby dokázali všetko, čo si zaumienia, ale prestáva sa mi páčiť, ako je s nimi narábané. A rovnako tak to, že to na nich pravdepodobne už teraz vytvára šialený tlak. Neviem si predstaviť, aké ťažké pre nich teraz musí byť skladať hudbu...
Okej.. Priznávam to. Som tá sebecká špina! Chcem, aby tu boli len pre nás kpop fanúšikov. My nepotrebujeme, aby sa učili anglicky a potom robili rozhovory s divnými americkými moderátormi, ktorí im skomolia mená. My nepotrebujeme, aby nám povedali, kto vlastne sú a prečo sú populárni. My sa dokážeme zmieriť s faktom, že na to, aby vydali dobrý album potrebujú čas.
Zase sa ale rozohňujem... Zbytočne.

https://2.bp.blogspot.com/-vI133rlrFt8/WCgD5CIjWZI/AAAAAAAAGjA/sqjSMa01-2Qppy_j1D9L0CfXmDrIo9tsgCLcB/s1600/2083763128_b8fec408-1.gif


Toľko asi k veciam, ku ktorým som chcela niečo povedať.
Do prázdnin nám zostáva už len pár dní. Aj keď, ja Veľkú Noc veľmi ako prázdniny neberiem. Nemyslím, že treba vysvetlovať prečo. Každopádne si trochu oddýchnite, zamyslite sa nad tým, prečo ich vlastne máme a ako to JRE hovorí? Listen to kpop, it feels good!

Komentáre

 1. The liar and his lover je až takový cringe? Hm, to je docela zklamání, vzhledem k tomu, že se mi japonský film docela líbil a trochu jsem doufala, že by to Korejci udělali ještě lepší. Stejně na to ale zkusím mrknout a uvidím sama.

  Ze Strong woman Do Bong Soon jsem viděla pět dílů a zasekla se. Není to špatné, ale na druhé straně mě to nezaujalo natolik, abych pokračovala. Takže jsem se v zoufalosti vrhla na Legend of the Blue Sea. Tady tohle asi skutečně dokoukám, má to dost vtipných scén, ale romantická linka mě nechává naprosto chladnout. :DDDD Je to divné, ale cokoliv teď sleduju, tak u hlavních párů prostě necítím žádnou chemii. :DDD

  Jinak ale animáky ti schvaluju! :DDD Taky jsem měla období, kdy jsem jich viděla strašně moc najednou! :DDD Co se BTS v Americe týče, kromě pár fancams z koncertů a nějakých fotek, tak se mi toto období daří naprosto ignorovat. Samozřejmě mi ale neutekli ty průsery a těžce awkward momenty z nějakých rozhovorů. Kpop v Americe by se neměl vůbec propagovat, když se moderátoři ani neobtěžují zjistit si obecné informace o skupině, nebo členech.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj ja som dúfala, ale ono im to proste nejako nevychádza :-) Ak si sa na to ale veľmi tešila, tak si určite pozri aspoň prvé epizódy a posúď sama. Hoci som ti to už asi trochu znechutila.

   Ja som akurát chystám na poslednú epizódu Do Bong Soon a celkovo mám z toho veľmi dobrý pocit. Legend of the blue sea ale nie je také zlé... Aj keď ani mňa veľmi nechytila linka medzi Lee Min Hom a a Jun Ji Hyun.

   Na mňa tie videá z BTS koncertov vyskakujú príliš často na to a začína ma to psychicky ubíjať. Asi by som si mala vypnúť odporúčania na hlavnej stránke alebo niečo.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky