Friday recommendations - Radiant Office

Po dlhšej dobe mám chuť napísať recenziu na nejaký seriál a to napriek tomu, že ešte ani neskončil. Posledné mesiace som toho veľa nesledovala. Neviem, či to bolo tým, že ma tie vychádzajúce až tak nezaujali, alebo som bola len príliš orientovaná na iné veci. Teraz som ale zase chorá, (Áno.. Mám úžasnú imunitu. Za posledného pol roka som požrala už toľko antibiotík, že by ma z tých vedľajších účinkov mohli už aspoň trikrát pochovať.) takže som sa potrebovala odreagovať a všetkých 12 epizód som zmaratónovala pri 39 stupňových horúčkach za 2 dni. Úžasné, však?

Čo sa týka plotu... Úprimne, mňa jeho prečítanie viac odradilo ako upútalo. Preto vám ešte predtým, ako si ho prečítate, chcem povedať, aby ste sa ním veľmi nenechali ovplyvniť. Naozaj si myslím, že to, čo na ňom znie tak klišé a otrepane v konečnom dôsledku seriálu len pridalo na kvalite.

http://www.koreandrama.org/wp-content/uploads/2017/02/Radiant-Office-Poster3.jpg 

Ho Won je mladá žena, ktorá si nedokáže nájsť stabilnú prácu. Unavená a zúfalá sa pokúsi spáchať samovraždu. Ocitá sa v nemocnici, kde jej doktori po prehliadke zistili smrteľnú chorobu. 
Krátko nato ju prijme jedna zo spoločností na dobu určitú. Ho Won sa s vedomím svojej blízkej smrti prestane báť následkov svojich činov. Jej nový odvážny prístup ju dostáva do konfliktov s jej workoholickým šéfom Seo Woo Jinom.

Áno. Nedokážem spočítať na prstoch svojich rúk, koľko seriálov a filmov o hlavných hrdinov so smrteľnou chorobou som už videla. Prirovnala by som to k použitiu amnézie, gender-bender alebo detskej traumy. Proste, bez niektorých tém to asi nejde!
Poteší vás ale, keď vám poviem, že tu mi to už po prvej epizóde bolo úplne jedno? Dej bol dostatočne pútavý aj bez tejto skutočnosti a v konečnom dôsledku sme vďaka tomu dostali hlavnú hrdinku, ktorú sa oplatí obdivovať.

https://68.media.tumblr.com/3ec011ceabbd7f25cdc3a4cff1dd8217/tumblr_onocelIsF31tkneo3o3_r1_540.gif


Let’s be happy today.
Just for one day.
If I’m happy today, all my days will be happy
Because yesterday was today,
and tomorrow will be today too.
- Eun Ho Won


Žánrovo by som to prirovala napríklad k Chief Kim alebo Incomplete Life. Nemá to hlbokú romantickú linku, skôr je to založené na priateľstve a vzťahoch, medzi ľudmi navôkol. A nesie si to so sebou štipku trefného humoru. Moje najobľúbenejšie scény sa mi nájsť nepodarilo, ale za zmienku stojí napríklad toto, alebo toto. Lebo kto nemá rád Red Velvet, všakže?

To, že si tento seriál postupne získava popularitu aj v Kórei je pravdepodobne spôsobené aj tým, že sa tu otvorene rozoberajú témy, ako je napríklad pomyseľný "sklený strop" (glass ceiling), ktorý označuje akúsi bariéru pre ženy a iné menšiny, ktorá im nedovoľuje dostať sa na vyššie pozície. A celkovo, ľudia sa asi radi pozerajú na niekoho, kto dokáže urobiť niečo, na čo by oni nemali odvahu.

Čo sa obsadenia týka, Go Ah Sung som videla v hlavnej roli prvýkrát, no už teraz si ma získala. Možno práve preto, že nestvárňuje nesebestačnú a prihlúplu naivku. Dokonca zvažujem, že si teraz pozriem aj Heard it through the Grapevine.
Od Ha Suk Jina som toho videla už celkom dosť, dokonca som ho zachytila už v Problematic Men. Avšak začínam mať pocit, že vo všetkých jeho seriáloch stvárňuje tú istú postavu - arogantného chrapúňa. Tu je o niečo ľudskejší a priateľskejš, čo môže byť celkom dobrá predzvesť jeho nadchádzajúcich rolí.

Vedľajšie postavy ma tiež potešili. A viete ako majú všetky tieto office kdramy protivných šéfov, ktorých zvyknú stvárňovať stále tí istí postarší kórejskí herci? Dokonca aj tých tu mám vážne rada. Napriek tomu, že sa chovajú porovnateľne otravne
Aj Hoya je tu viac ako tolerovateľný. A to je jeden z mála ľudí, ktorí mi osobnostne vážne nesadli. Možno je to ale tým, že tu je proste herec. A uznávam, že dobrý.

http://68.media.tumblr.com/3fc852a0383ee266b625eacdc7dd98f8/tumblr_oltyvbh5GR1rqg3fvo8_500.gif

Ako som už povedala, ešte nás čakajú 4 epizódy, takže si to netrúfam úplne uzavrieť. Mala som ale náhlu potrebu vám to doporučiť, takže verím, že aspoň na niekoho to urobilo dojem. Ak áno, určite mi dajte do komentárov vedieť, aké boli vaše dojmy.

Komentáre

 1. Zní to dobře. Já jsem tolik doram se smrtelně nemocným hlavním protagonistou neviděla, takže mě to neodradilo, jen tedy alespoň doufám, že to nebude až tak těžké melodrama, které se bude mermomocí snažit hrát na city. A obsazení to má taky sympatické. :D Přidávám na watchlist. A mimochodem, nekoukáš na Man to Man? Ahh, líbí se mi některé vtipné scénky mezi Park Hae Jinem a Park Sung Woongem, ale kurňa co ta ženská?! :D Bych brečela jak mi leze na nervy. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nie... Neboj sa. Rozhodne to nie je ťažká melodráma. Je to veľmi nenútené a plní si to svoj účel.
   Vieš, že akurát dnes som videla prvú epizódu? S tou ženskou máš úplnú pravdu. Prakticky vždy, keď bola na obraze som mala chuť zaklapnúť notebook a vyhodiť ho von oknom. Ja neviem, kto tieto role vymýšla, ale musí to dať zabrať.
   Neviem, ako ďaleko si sa dostala ale nezlepšuje sa to časom?

   Odstrániť
  2. Tak, poslušně hlásím, že jsem viděla tři díly RADIANT OFFICE a kdybych zítra nevstávala nekřesťansky brzo, zkoukla bych alespoň další dva díly. Tudíž ano, dost se mi to zalíbilo, tak snad mi to vydrží.

   Co se Man to Man týče, viděla jsem všechny čtyři díly a mám pocit, že hlavní hrdinka s tou otravností akorát graduje. A ono nestačí, že je otravná, ale ke všemu je ještě navíc naprosto vypatlaná. Chlap jí dvakrát řekne že je hezká a mařka už si skoro představuje svatbu. Jako přiznávám, že to má být svým způsobem vtipný element doramy, ale nefunguje to.

   Odstrániť
  3. Ooooh... Naozaj? Nemáš predstavu ako veľmi ma teší, že ťa to baví. Ak ťa chytil začiatok, nemyslím si, že ďalej budeš sklamaná. Pokiaľ teda netúžiš po nejakej komplikovanej romantickej zápletke :-D

   To fakt? Ako nepridávaš mi na nadšení, ale tak či tak si to zhliadnem. Park Haejin je sám o sebe mojim dôvodom. :-D

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky