#1 Playlist

Ja viem. Ja viem, že som hovorila, že playlistom je koniec. Ale ja mám proste toľko dobrej hudby, ktorú chcem doporučiť tým 2 ľuďom čo to tu čítajú... Nemôžem si pomôcť.

Nebude to však mesačná záležitosť. Tak či tak tu pomaly ani ten jeden článok mesačne nevychádza. Pribúdajú kedy si zmyslím. Ah, kde sú tie časy, kedy som písala každý deň? Ďaleká minulosť. Jediné, čo sa nezmenilo je, že to aj tak nikto nečítal :-D

Dobre... Poďme na to.

Prvá pesnička, ktorá ma posledné týždne očarila je Not ok od dvojčlennej kórejskej indie skupiny pod názvom Acourve. Našla som ju v jednom BTS videu (tak sa ku mne v poslednej dobe dostáva veľmi veľa hudby). Je to plné príjemných harmónii medzi hlavným spevákom a speváčkou. Ich hlasy sa krásne dopĺňajú a bude to zážitok... Aj pre vás.
Neskôr som si od nich vypočula aj viac hudby. Určite stojí za to stiahnuť si celý album.

Vyšlo to asi pred 5 hodinami. Prakticky to bol dôvod, prečo som od seba ráno rozlepila oči. Day6 a ich májové Everyday6. Stále nechápem, ako ma môžu každý mesiac tak prekvapiť tým akí sú úžasní. Ani tentokrát sa neviem rozhodnúť, ktorá pesnička si ma získala viac. Pri Dance Dance s ich retardovaným videoklipom má chuť tancovať aj také drevo ako ja a Man in the movie so sebou nesie zvláštnu atmosféru. Údajne sa Young K pri písaní nechal inšpirovať filmom La La Land.

http://68.media.tumblr.com/dcf06162dc930c9208f8906c42ff8f17/tumblr_opihxa8UAt1tk78pao6_540.gif 
 (čakala som príliš dlho, kým z tohto momentu niekto spraví gif)

Je to už nejaká doba, čo Lune vyšiel jej minialbum Free Somebody. Pravidelne sa k nemu ale vraciam a vždy ma pri tom výrazne zaujme niečo iné. Tentokrát je to pesnička My Medicine. Očarila ma nie len hudbou ale aj textom, ktorý bol údajne napísaný pre jej maminu...

Pamätám si, keď tá pesnička vyšla. Myslím, že to bolo naraz s Not today. Vtedy bola všetka moja pozornosť na BTS a úprimne, nič iné ma nezaujímalo. Som ale rada, že som na to opäť narazila. B.I.G a ich 1.2.3. Ľudia, je to vážne dobrá pesnička. Ale že vážne dobrá. Odteraz im určite začínam venovať väčšiu pozornosť.

Cube má raz za čas nejaký šialene dobrý nápad a jedným z nich je aj Triple H. Hui je aktuálne asi jeden z najlepších spevákov na kórejskej hudobnej scéne (doposiaľ nedocenený), Hyuna je kráľovná sama o sebe a E'Dawn má v hlase také niečo otravné, čo vás zaujme aj keby ste nechceli. Aj keď si pamätám, že predtým mi v ich pesničke Pentagon trochu vadil.
Hoci sa mnohí sťažujú, že 365 Fresh znie veľmi podobne ako 24k od Bruna Marsa, príde mi to trochu detinské. Bruno Mars tento hudobný žáner nevynašiel. A Triple H nebudú prvý ani posledný.
Navyše ten videoklip! Pokojne by z toho mohli natočiť celovečerný film.

https://68.media.tumblr.com/b9df40994e02873233fdc90e3f3b7751/tumblr_op97rbzhA91vhqzz6o3_r1_500.gif

Jungkook niečo spomenie vo Vlive a zo dňa na deň to vyskočí na vrcholy všetkých rebríčkov. Keď som si to chcela pustiť prvýkrát, ledva som tú pesničku našla na youtube v počúvateľnej kvalite. Teraz? Je to tam pridané niekoľkokrát a každé z videí má okolo 100 tisíc videní. Či už textom alebo hudbou, je to skutočne skvost. Moon Moon - Contrail.

Aj IU vydala svoj dlhoočakávaný album Palette. Skutočne ma zaráža, ako sa dokáže pohrávať so svojim hlasom. Osobne sa mi najviac páči pesnička Jam Jam, ktorá pôsobí... skoro až halucinogénne. Nepochopíte skutočne až kým si nepustíte.

Posledné dni ma vážne chytila aj Baek Yerin. Nedokážem popísať krásu jej hlasu. Vždy keď ju počujem mám pocit, ako keby som sa ocitla v rannom lese, plnom hmly, ležiac na zarosenom machu zatiaľčo niekoľko metrov odomňa žblnkoce potôčik. Teraz si najviac vychutnávam Bye Bye my blue.

https://68.media.tumblr.com/23946bc7f6a25cff84e3ad1e2886ce89/tumblr_o8w3861SIM1uh4jkvo1_500.gif

SF9 ma veľmi príjemne potešili ich titulnou pesničkou Easy love. Je to vážne vážne dobré. Zapamätateľná choreografia a refrén, ktorý sa vám zasekne v hlave na veľmi dlhú dobu. Nie takým otravným štýlom ako napríklad Ka-ching od CBX ale skutočnou premyslenou voľbou akordov.

Dreamcatcher sú pre mňa rookie idols tohto roka. Je úžasné, ako sa dokázali odlíšiť. Ja len dúfam, že časom nezmenia koncept a nebude z nich ďalšie lovelyz s cute konceptom. Good night sa mi páči ešte viac ako Chase me. A doporučujem vypočuť si aj Intro - My toys.
Dievčatá majú fakt veľký potenciál. Ukázali to aj pri ich covery na Really od Winner, či ich vlastnej verzii pesničky Lucky Strike od Maroon5.

https://68.media.tumblr.com/b3e9cad660db496a1bae953c8aee59b2/tumblr_onqffhKGzM1urmyjyo3_r1_500.gif

Na záver by som ešte spomenula Cave me in ako spoluprácu Gallanta, Tabla a Erica Nama, Tomboy od Hyukoh, Ninano od Minzy, Rumor od KARD, Wine od Suran (v spolupráci so Sugom a Changmom), Drift od Rap Monstera a The Manual od Eddyho Kima. Viem, že niektoré zo spomenutých pesničiek sú staršie, ale nevidím v tom problém.

Komentáre

  1. Cítím se špatně, že je to už skoro měsíc a já jsem si ty nové DAY6 pořádně nepustila. :DDD Ale budu to napravovat, protože díky tvému playlistu jsem zase zašla třeba takové SF9, který se mi z Easy Love hodně zalíbili. Co mě ale překvapilo, byli holky z Dreamcatcher, nečekala jsem ten rockový nádech. :D To si taky musím stáhnout, bez debat. Whooa a to intro??? Dostávám z něj husí kůži!

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ooh. Som rada, že SF9 a Dreamcatcher ťa zaujali. Zvlášť Dreamcatcher, tým, že je v kpope konečne niečo blízke tomu, čo sme zvykli počúvať predtým.
    Verím, že si na Day6 nezanevrela. Pamätám si, ako si ich raz doporučovala v nejakom článku a už vtedy ma vážne potešilo, že je tu niekto ďalší, kto ich dokáže oceniť.

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky