#2 Playlist

Zbežne som si spísala zoznam s tým, čo všetko chcem spomenúť a ako tak rátam... Je toho trochu viac. Mala by som sem prispievať častejšie, aby mi potom netrhalo srdce, že niečo nespomeniem.

Asi tak najviac teraz počúvam jeden zo sólových projektov, ktoré vydávajú členky Loony pred ich oficiálnym debutom. Alebo aspoň myslím, že je to tak. V každom prípade ich spoločnosť vie, ako im spraviť dobré promo. Eclipse je skutočne úžasná pesnička a Kim Lip má na ňu veľmi vhodný hlas. Navyše... ona je tak pekná!

https://68.media.tumblr.com/261ab3636675950fe2b0a31b7f649a8d/tumblr_oqf0v7yD9n1sk2kqwo1_540.gif

Red Velvet je moja najobľúbenejšia dievčenská skupina... A tak hoci Red flavor vyšlo len dnes ráno, už teraz to mám dobre napočúvané. Videoklip svojou divnosťou nesklamal. Človek si po prvom zhliadnutí povie "Čo to dopekla je?", ale potom to začne milovať.

A potom je tu Day6... V prvom rade, ešte stále rozdýchavam You were beautiful. A myslím, že to asi nikdy nerozdýcham, lebo sa mi každým dňom páči viac. V tom druhom rade ale minulý mesiac vyšlo I smile, a teraz Hi Hello. A ja nemôžem byť viac posadnutá.
Nedá mi ale nespomenúť... Posledné týždne stále počúvam ich cover na Well done again, my friend. A pokiaľ ste to už počuli, pochopíte prečo.

https://media.giphy.com/media/3ofSBvZOzoounAjQ7S/giphy.gif

Túto pesničku mi doporučil brat a úprimne... na prvé počutie ma očaril len jej hlas. Avšak keď som sa neskôr sústredila aj na text, musím uznať, že je naozaj super. Jedna z mála nekórejských vsuviek v tomto článku. Grace Wanderwaal - Moonlight.

Nam Taehyun s jeho novou skupinou South Club teraz pomerne pravidelne vydáva novú hudbu a je vidno, že je v tom, čo miluje najviac. Z jeho albumu 90 sa mi páči viacero pesničiek, avšak asi najviac aktuálne Dirty house. Je to štýl hudby, ktorý som počúvala ešte predtým, než som skončila tu (pozrite sa hore aj dole... :-D) a som rada, že sa tieto dve odlišné veci takto spojili.

Predtým som nad Pentagonom trochu spala... Možno to bol výsledok toho, že debutovali v deň, kedy mali BTS comeback s BST... Keď bola moja pozornosť len na nich. Avšak po Critical beauty som už úplný Pentagon trash. V tejto pesničke je toľko úžasných pasáži... Či už Kinova, E'Dawnova alebo Yutova... Prosta. wááá

http://68.media.tumblr.com/33f4833c768a10eb8964c4cfb219218f/tumblr_orcgo1V1DW1vhqzz6o6_540.gif

Keď sme pri tom BTS... Minulý mesiac bol BTS Festa, počas ktorého sme od nich dostali mnoho darčekov. A jedným z nich bol tento úžasný duet od Namjoona a Taehyunga - 4 o'clock. Nemôžem si pomôcť... Zo všetkých z nich vyrastajú nielen úžasní speváci ale aj skladatelia.

A potom tu máme ich cover na Come back home od Seo Taiji and the boys. Naozaj sa mi páči fakt, že napriek tomu, že STJ and the boys boli na výslní pred toľkými rokmi sú ich texty tak podobné tým, ktoré majú BTS teraz. To, že sa sa pokúšajú o niečo podobné a že je to možno cesta k tomu, čo funguje a bude fungovať vždy. Navyše... To Jinove intro. Nedokážem sa prestať rozplývať.

Hyoyeon si u mňa týmto comebackom získala všetky sympatie. Koncept, jej hlas, hudba aj videoklip. Všetko tak nejak zapadá do seba. Keď som sa dostala do kpopu, nebola som veľký fanúšik SNSD. Avšak postupne, ako som si začala členky obľubovať osobitne, začínam meniť názor. Hyoyeon - Wannabe.

https://68.media.tumblr.com/77e571d2c1993b406aaceb312c0aaa49/tumblr_oqv6akMTG31tu6icgo3_540.gif

V tomto playliste akosi prevládajú ženské zástupkyne a ja som rada... Chlapčenských skupín je až až. Tentokrát spomeniem Chunghu, ktorá prišla so svojim sólovým debutom Why don't you know. Jej spoločnosť robí takisto dobrú prácu. Ten videoklip je fakt nádherný, promuje v music shows aj v rádiách.. Zjavuje sa primerane na to, aby ste si ju všimli, no zároveň nelezie na nervy.

http://68.media.tumblr.com/4eb891a5d4d1a8fabf98bcbcdb85087c/tumblr_or140osV871u7licjo2_540.gif

Ešte jedna malá nekórejská vložka. Pesnička, ktorá mi neskutočne pripomína obdobie 4 rokov dozadu. Boy - Little numbers. Je to nemecké dievčenské duo, vážne talentované. Zvlášť sa mi páči akustická verzia.

Ďalším pre mňa letným hitom je spolupráca Hyolyn a Kisum - Fruity. Keď si odmyslíme, že videoklip je ako reklama na Lipton, pesnička je to vážne super. Sistar zvykli úplne tradične vydávať najlepšie letné pesničky, a tak aj po ich rozpade Hyolyn potešila aspoň takto.

Dean je seriózne zaneprázdnený. Robí featuring všade možne. Zvlášť sa mi páči so Suran - 1 plus 1 a Syd - Love. Avšak je očakávam nejaký jeho vlastný mini album. Dočkám sa? Zatiaľ sa aspoň rozplývam nad jeho coverom na Like a star

Na záver honorable mentions... A to napríklad Lee Hyori - Black, Mamamoo - Yes I am (palec hore za super text) a Age gag, Highlight - Calling you, NCT 127 - 0 mile a aj taký PSY - New face.
Čo za poslednú dobu nemôžete prestať počúvať vy? Pokojne mi do komentárov šuchnite nejaké odporúčanie! Zaujalo vás niečo v článku, poprípade ste už všetko poznali?

Komentáre

 1. Red Velvet nezklamaly, zase je to tak pěkně chytlavé, ten refrén a tak. Ale klip jsem ještě neviděla, budu to muset napravit :D
  Aah, DAY6, to je srdcovka. Jedni z mála, které si vážně hlídám, když má vyjít něco nového. A Hi Hello má tak úžasný klip. Ale asi mi ještě nepřebili oblíbenou I'm serious, ale já si nestěžuju. A jejich covery jsou celkově skvělé.
  Moonlight mi jde na playlist a sakra dlouho jsem tam neměla něco nekorejského, páni.
  Pentagonu se ještě docela úspěšně vyhýbám. Dávkuju si :D Slyšela jsem nejspíš zatím jen ty hlavní, ale Critical beauty jsem slyšela a poslouchám stále. Povedla se, povedla, má fakt spoustu úžasných pasáží.
  Aaah, Come back home jsem slyšela tolikrát v den, co vyšla. A ty další dny. Ale já mám slabost pro Yoongiho rap, takže... :D
  Wannabe jsem neslyšela, ale už mi tu hraje podruhé, ha. Hyoyeon má skvělý hlas.
  A Fruity mi tu taky hrálo dneska. Vážně takové hezky letní, kdo by to teď neposlouchal :D
  Některé si nechávám na později, inspirace se hodí vždycky! Já teď tak pěkně nudně poslouchám v zásadě SHINee, takže... V současnosti mi asi nejčastěji hraje Hallelujah od Jonghyuna, což se ani nedá považovat za něco jiného :D Nebo nového když na to přijde.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som fakt rada, že si si tu niečo našla. :-)
   Pustila som si toho Jonghyuna a vôbec to nie je zlé. Doposiaľ som sa k tomu fakt nedostala. A hlavne tá choreografia! :-O :-O

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky