Incomplete life #10

Dva mesiace... Skutočne sú to už dva mesiace, čo tu pribudol nejaký článok. Za tú dobu sa toho toľko zmenilo, že vlastne ani neviem, kde začať.

Máme prázdniny! V pozadí hrajú fanfáry, vo vzduchu lietajú konfeti a na oblohe sa zjavujú a strácajú ohňostroje. Napriek tomu ma stále niekto stresuje faktom, že mám o pár mesiacov stužkovú a budúci rok maturujem. Zdá sa mi to vzdialené. Teraz by som radšej riešila, aký seriál si pozriem, kedy má kto comeback a o koľkej výjdu titulky na Running Mana... Stratený prípad. Ohľadne tohto sa nič nezmenilo.

https://media.tenor.com/images/8cc18d2a4a4a761efa95fc665a9814ba/tenor.gif


Ale od témy škola ešte neodchádzam. Len nedávno som totiž musela učiniť rozhodnutie o tom, aké semináre si do štvrtého ročníka vyberám a teda aj z čoho budem maturovať. A mňa to teda dohnalo k rôznym myšlienkam. Myslím, že som si prehľadala snáď všetky možné vysokoškolské povolania, ktoré sa na Slovensku dajú vykonávať. Vrátane tých, na ktoré sa teda rozhodne nehodím. "Na čo mám talent? V čom som skutočne dobrá? Bude to mať uplatnenie?" Ocitla som sa tam, kde som bola predtým, ako ma zdrvil fakt, že na Slovensku koreanistiku študovať nemôžem.
Hovorím si, tak teda keď nie na Slovensku, prečo nie niekde inde? Prahu som zvažovala už predtým, no dosť ma uzemnilo, aké komplikované a zdĺhavé sú prijímacie skúšky, koľko ľudí sa tam hlási v pomere k ľudom, ktorých berú a tiež samotná vzdialenosť. Avšak potom, ako som si naštudovala čo všetko sa vyžaduje aj pri iných školách, už mi to neprišlo také hrozné. Nech sa chce človek dostať hocikam, musí preto niečo urobiť. A pokiaľ je toto niečo, čo chcem študovať najviac na svete, bude to určite menej bolestivé ako pripravovať sa na niečo, čo ma absolútne nezaujíma.
Spolu s Prahou teraz zvažujem aj Olomouc, kde je pomerne nový odbor - Koreanistika v hospodárskej praxi. To sa mi úprimne pozdáva ešte viac, keďže za prvé - je to bližšie, za druhé - je to konkrétnejšie špecializované a za tretie - je tam o niečo vyššia šanca na prijatie.

Najbližšie mesiace som skutočne odhodlaná urobiť všetko preto, aby sa môj sen splnil. Čítam doporučenú literatúru, učím sa kórejčinu (na prijímačkach sa nevyžaduje, toto robím len z vlastného nadšenia) a študujem kórejskú históriu.
Maturovať teda budem z občianskej a dejepisu. Bude to skutočne zaberák, keďže to všetko chce veľmi veľa faktov, dátumov, definícii a neviem čoho ešte. A ja som doposiaľ s dejepisom ako maturitným predmetom veľmi nerátala... V preklade - moje vedomosti končia asi pri dátumoch začiatkov a koncov svetových vojen!

Som ale oveľa šťastnejšia ako keď som bola stratená, nevediac, čo chcem v živote robiť. Beriem to ako výzvu, pretože doposiaľ pre mňa nebolo také ťažké niekam sa dostať a v podstate som si našla cestu za všetkým, čo som si zmyslela.

Čo ďalej? Hmm... Okrem učenia si chcem tieto prázdniny aj dobre zarobiť. (Na BTS koncert, napríklad :-D ) Zatiaľ mám vybavenú menšiu brigádu v kníhkupectve. Uvidím, čo z toho vlastne bude.
Nejakú väčšiu dovolenku neplánujem. Je tu možnosť, že začiatkom septembra pôjdem do Talianska, ale veľmi sa na to nespolieham. Skôr by som sa chcela viac potácať po Slovensku, využiť vlaky zadarmo :-D, stratiť sa v lese s košíkom na hríby, párkrát sa prebudiť na východ Slnka.

Okej... Prečo som teda posledné mesiace na blog nepísala? Nebolo to tak, že by som nemala žiaden čas, ani žeby som vám nemala čo povedať. Písala som, ale nie sem. Nie na tento blog, ani na žiaden iný. Písala som do svojich dokumentov v počítači, niekedy ručne. Písala som tam, lebo sú veci, ktoré tu už zverejniť nemôžem a fakt ma to mrzí. Bol to však bod, z ktorého som sa sem raz dostala.
Tieto prázniny sem chcem rozhodne prispievať viac. Minimálne keď to má byť o seriáloch. Chcelo by to nejaké recenzie, keďže za poslednú dobu ma ich uchvátilo niekoľko. A pravdepodobne vydám aj svoj hudobný výber.

A čo máte nové vy? Čo vám urobilo radosť? Čo naopak nie? Dajte mi vedieť dole v komentároch! Nech viem, že aspoň niekto je živší ako ja.

Komentáre

 1. Aah, taky přemýšlím nad koreanistikou! Ale já si teda stále nejsem 100% jistá, jistá jsem si ale Olomoucí, jelikož tam v současné době studuju a miluju ji a nikdo mě z ní nedostane :D Každopádně teď taky procházím obdobím nastudování si věcí kolem toho a je to docela dost práce, ale zase mě to baví. Hodně štěstí s tím vším! Vážně obdivuju, že jsi rok před maturitou docela rozhodnutá kam jít, já to měla přesně naopak :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jéé. Ďakujem za povzbudivé slová. Práveže ja mám taký pocit, že už je neskoro a nič nestíham. Ale to je možno trochu prehnané. :-D
   A smiem sa spýtať, čo teraz študuješ? Si na Palackého, však?

   Odstrániť
  2. Věř mi, jsi na tom skvěle :D Pokud děláš už víc jak rok dopředu, páni :D
   Ano, na Palackého a studuju bohemistiku a právě bych si chtěla k mateřštině (jako prd jazyk :D ) přidat nějaký cizí.

   Odstrániť
  3. Ále... Z nejakého dôvodu si si to vybrala, takže tak na prd asi nebude. ^^ Aj keď aj ja som poznala jedného nadšenca do čínštiny a po prvom roku štúdia sa chcel zabiť. V preklade, silný zaberák.
   Je ale fajn počuť od niekoho, kto tam naozaj študuje. Aktuálne to pre seba beriem ako tú prijateľnejšiu možnosť, takže možno sa niekedy vidíme :-)

   Odstrániť
  4. Jo, já nadávám, ale to asi na škole občas každý :) Ooh, tak u čínštiny už bych se kor nedivila, já viděla jednu přednášku o čínské lingvistice a už po pěti minutách mi to lezlo i ušima :D
   No, já si Olomouc nemůžu vynachválit, ale samozřejmě nemůžu mluvit za všechny a ani nemůžu mluvit za všechny obory a katedry :) Ale kdyby tě někdy i v budoucnu něco zajímalo, klidně se ozvi :)

   Odstrániť
 2. Gratuluju ke zdárnému zdolání dalšího ročníku a ještě víc k ujasnění plánu po střední! Sama moc dobře vím, že vyhlídky do budoucna se lépe snáší, když si člověk uvědomí svoje priority a má nějaké cíle. Takže FIGHTING!! :D

  Mě osobně v poslední době dělají radost maličkosti. Sice jsem byla nedávno v Amsterdamu, což byla pro mě velká věc, ale i tak to nejlepší spíš tvoří malé momenty. Třeba to, že jsem si nedávno koupila svojí první sukni, za svoje vlastní peníze. Je to divný, ale do teď jsem k nim vůbec netáhla. BTS mi taky dělají radost. Yoongi mi dělá radost. Hlavně když jí a nemluví o svojí váze. Dělá mi i radost objevení nějaké nové písničky, která se mi líbí na první poslech, nebo večer strávený nad random filmem, který nakonec nebyl tak špatný výběr. Je toho prostě hodně. Takže teď čekám, kdy se to posere. :DDDD

  Každopádně se ale těším na seriálová i hudební doporučení! :3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Oooh. Ďakujem. Máš pravdu. Keď má človek nejakú vyhliadku alebo sen, už ho až tak netrápi ani keď cestou k nemu párkrát padne na hubu. A ja teda popadám.

   Hezky si to napísala. ( btw, stále ma príjemne prekvapuje tvoje nadšenie z Yoongiho. ) A vieš čo sa hovorí.. Človek niekedy potrebuje, aby sa to trošku posralo, aby potom ocenil opak.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky