# Like this

Cítim sa ako na vrchole húsenkovej dráhy... Tesne predtým, ako sa začnem rútiť strmým uhlom smerom k zemi. Alebo mám na toto prirovnanie príliš rada húsenkové dráhy? Ak by som sa mala po jednej zviezť, asi by mi srdce búšilo nedočkavosťou a radosťou. No teraz ma zachvacuje pocit nekontrolovateľnej úzkosti a strachu... Rozdiel tam robí asi fakt, že viac verím ľuďom, čo tú húsenkovú dráhu navrhli a postavili, ako sama sebe. (smutné, čo?) Dobre teda. Nechajme húsenkovú dráhu tak. Verím, že rozumiete mojim pocitom.

Píše sa 6.9., tretí deň školy. Poviete si, tretí deň školy a už je zdeptaná? Hej, som. Som zdeptaná. Možno preto, že ma desí výjav blízkej budúcnosti, Možno preto, že som na to príliš slabá. Možno preto, že je proste okolo mňa teraz asi tak o 200 ľudí viac ako posledné dva mesiace. A ja "milujem ľudí". Asi tak ako vôňu hríbov a ranné vstávanie. Okej... Po pár dňoch sa to určite zlepší, ale aj tak sa z toho musím vypísať.

https://68.media.tumblr.com/6488902801ec1deb0f898556ed86dea2/tumblr_o4ynz066l51tndn6wo1_r1_500.gif

Na začiatku prázdnin som písala svoj posledný článok... Marí sa mi, že som tam niekde spomenula, že budem v najbližšej dobe písať viac :-D :-D A ja som vlastne aj písala, ale neuverňujem to. Nedáva to zmysel, rozumiem tomu len preto, že to píšem, je to v troch jazykoch (z toho jeden neovládam) a... Asi by som sa za to silno hanbila aj ak by mi niekto odblokoval notebook.
Mne sa ale najlepšie píše z frustrácie, stresu, znechutenia a ďalších negatívnych emócii. A kedže som v maturitnom ročníku, asi tu ešte nejaké články pribudnú :-D Vlastne celkom určite.


Prispievam do rubriky updates, takže prejdem k veci. Hoci už nezávisláčim na seriáloch tak ako kedysi, za poslednú dobu si ma celkom získali tieto.

Máte náladu na psychologickú mysterióznu drámu? Nech už je vaša odpoveď akákoľvek, rozhodne si musíte pozrieť Save me.  Od prvej epizódy to vo mne vyvolalo pocity, aké som asi ešte pri kórejskom seriály nezažila.
Ak vám to mám priblížiť viac, je to seriál o náboženskej sekte. Im Sang Mi sa presťahuje zo Seoulu spolu s rodinou na vidiek, čo odštartuje sériu šialených udalostí. Je to plné napätých situácii, ktoré vás prinútia zamyslieť sa nad ľudskou psychikou.
K tomu všetkému to má dosť dobré soundtracky. A hrá tam Ok Taekyeon! A Woo Dohwan, ktorého postava je proste adhsagzwezwadjshdhjakhdshaudhska!

Do zoznamu pridávam jednu rodinnú komédiu... Father is strange. Hoci má tento seriál viac ako 50 epizód, videla som ho celý behom jedného týždňa. Prakticky som si nedala prestávku od začiatku až do konca. Je v ňom viac dejových liniek, všetky spájajúce hlavnú rodinu Byun. A skutočne, každá z postáv má niečo do seba a naozaj sa mi nestalo, že by som chcela niečo preskočiť alebo vynechať.

https://68.media.tumblr.com/65edaa903a6ddc8205b4da42ca6acee5/tumblr_on3726Bbh71w1d5u3o4_540.gif

No a tretí seriál, ktorý musím doporučiť Age of youth 2! Hoci jednu z hlavných postáv hrá iná herečka, a druhá z hlavných postáv odišla, tvorcovia podľa mňa úspešne nadviazali na prvú sériu, ktorá sa stala jedným z mojich najobľúbenejších seriálov. A dokonca som na ňu písala na blogu osobitnú recenziu. Príbeh dievčat žijúcich v spoločnom byte, vysporiadavajúce sa s ich realitou, ktorá je skutočne relatable asi pre každé dievča.

V závere ešte pár hudobných doporučení.
Článok som nazval podľa nového title tracku od Pentagonu - Like this. Tá pesnička ma hlboko zasiahla a keď som si prvýkrát prečítala text, takmer som sa rozrevala. Podľa mňa zatiaľ ich najlepší comeback (a to som silno závisláčila už od ich debutu)

https://0.soompi.io/wp-content/uploads/2017/09/05080435/pentagon-like-this-2.jpg

Rovnako tak závisláčim aj na Wanna One a oboch ich titulných pesničkách. Energetic aj Burn it up. By the way, fakt si ma získali. Aj ako osobnosti. Vôbec mi nevadí, že sú teraz úplne všade.

Potom je tu pesnička Intern od Okdal. Pri nej hrá takisto dôležitú úlohu text, ktorý je podobne povzbudivý a upokojújúci ako Like this.

Nemôžem zabudnúť na úplne všetko, čo sa týka Day6. Ich šnúra bez jedinej zlej pesničky pokračuje. A či už je to Hi hello, What can I do alebo I loved you, rovnako ako ktorýkoľvek ich side track, nemôžem ich prestať počúvať.

Samozrejme, B.A.P s ich Honeymoon, EXO - Ko Ko Bop, N.Flying - The real, a wait for it...
The ROSE - Sorry! Skupina, ktorá ma posadla napriek tomu, že zatiaľ vydali len jednu pesničku. Je to ďalšia kpop band, žánrovo v podstate Day6. A hlavný spevák má úplne že neskutočný hlas, ktorý si zamilujete behom desiatich sekúnd.

Toľko odomňa nateraz :-) Ozvem sa skoro!

Komentáre

 1. Upřímně doufám, že to bude brzy lepší, protože takováhle období jsou hrozná, obzvlášť pokud o tom člověk nechce mluvit nebo to nedokáže (vlastní zkušenost, já nedokážu). Držím palce. Ale věřím tomu, že brzy se to vážně zlepší :)

  Dlouho jsem na nic nekoukala, krom dvou anime, ale Save me mě zaujalo, musím se po tom poohlédnout. A štve mě, že jsem se nedostala k Age of youth jedničce, natož pak dvojce. Mááálo času...

  Like this od Pentagonu miluju už od prvního poslechnutí, souhlasím, taky se mi zdá, že jde o jejich nejlepší comeback. Tohle se jim vážně povedlo. A Day6 je pro mě už taková klasika, ha. Ačkoliv mám pořád pocit, že první půlka se jim povedla víc, ale to už je subjektivní názor, že jo. A o Honeymoon, Sorry a N.Flying radši nemluvím, to bych tu byla ještě týden :D (u EXO jsem spíš pro Power a Sweet lies)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Rozhodne ti tie seriály doporučujem. Hoci sú žánrovo niečo úplne iné, oba sú hodné maratónovania :-)
   Ďakujem za povzbudivé slová! Ono to vždy chce len čas. U mňa ten proces vždy urýchluje, keď sa z toho vypíšem. Či už to potom uverejním, ale nie.

   A oooooh. Skutočne? Tak to som potom našla svoju spriaznenú dušu!
   Inak áno. Power a Sweet lies... Zvlášť Sweet lies, sú skvosty. Ale ja som sa ešte stále nedostala cez Ko Ko Bop. Či už hudba, alebo tie visuals... Ťažko niečo také predýchať.

   Odstrániť
  2. Už je mám na seznamu! Age of youth tam mám dokonce už nějakou dobu, ale třeba se k tomu už dostanu, jak začne škola.

   No není zač, doufám, že to bude opravdu lepší!

   Sice si nejsem jistá, na co z toho to je, ale ano, opravdu! :D A teď to znělo, jako bych Ko ko bop neměla ráda, což ale není pravda. Koneckonců pořád poslouchám dobrou polovinu toho alba, ha.

   Odstrániť
 2. Poviem ti to, aj keď mi to neuveríš. Maturita je v pohode :) Každý stresuje, je som stresovala ako o život, tiež mi to hovorili tí predo mnou a tiež som im neverila. Potom akurát človek nechápe, prečo tomu venoval toľko času... V školách s tým strašia a zbytočne deptajú ľudí. Ten akademický týždeň a (možno pár dní k tomu) celkom stačia. Je skôr dôležité, aby si mala prehľad :) Ľudí vyhoď a strán čas tak, aby si mohla byť spokojná... Aj pre mňa bol maturitný ročník ťažký- výber výšky, prijímačky, hľadanie ubytovania. Lenže ono to naozaj všetko prejde ;)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky